işletmelerde beceri eğitimi sigorta işlemleri

Kodla Büyü

BilisimX

Üye
Hocalarım, sigortası devamlı yatan bir öğrenci var bu sene staj yapacak. bunun için sigorta yapılması gerekiyor.

Bu gibi sigortası yatan öğrencilerde ne yapmamız gerekiyor?

aynı anda 2 tane sigorta olmayacağından okuldaki sigortası olacak....diğerini iptal ettirmeli yoksa cezalı duruma düşer diye biliyorum..ama açık lisede durum farklı açık lisede memurda okuyabildiği için bulunduğu kurumdaki sigortası devam eder okuldan sigorta yapılmasına gerek yok diye biliyorum

Aynı anda iki tane sigortası bulunabilir. Niye bulunmasın ki?
En iyi cevabı, bağlı bulunduğunuz SGK Müdürlüğünü arayıp, işveren servisine bağlanarak öğrenebilirsiniz.

bagkur ıle sgk aynı anda yatmıyor dıye dılıyorum kendı adına ısyerı varsa yatıramaz ama ıkı ayrı yerde sıgortalı olabılır dıye bılıyorum

İki ayrı yerde sigorta oluyor hocam. Ayrıca okulda yapılan sigorta iş yeri yaralanma ve kazaları için emekli kesintisi değil. Ama durumunuz için görüş almanız daha faydalı olacaktır.

Açık lise öğrencisi olupta 4-c li çalışıyorsa o öğrenciye sigorta yatırabilirsiniz ancak iş çıkışı yaparsanız bir daha sisteme (işe giriş) yapamıyorsunuz. Ancak önceden işe girişi yapılmış ise sistem bunu görmezden gelip aylık sigorta primlerini yatırmanıza izin veriyor. horizon68 hocamın dediği gibi bizimkiler iş kazası sigortası. Bir kişiye birden fazla sigorta yatırılabilir.

Geri