işletmede berceri eğitimi hakkında yardım...

Kodla Büyü

yasin613

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar kasabada yeterli işletme olmadığı için öğrencilerin bir kısmını staja göndermek, br kısmına da okulda ders koymak istiyoruz. ancak okulda ders gören çocuklara staj yaptırmak zorundayız galiba...
bir öğretmen arkadaş şöyle bir yöntem söyledi... ilk dönem yarısını staja gönderin yarısına ders koyun, ikinci dönem de tam tersini yaparsınız hem ders saati hem de koordinatörlük alırsınız dedi... böyle birşey yapabilir miyiz?

Hayır hocam staj göstermek zorunda değilsiniz diye biliyorum. Staj yeri bulamayn öğrenciler için sınıf açılır ve 24 saat ders verilir yıllık plan dahilinde !

ilkayla' Alıntı:
Hayır hocam staj göstermek zorunda değilsiniz diye biliyorum. Staj yeri bulamayn öğrenciler için sınıf açılır ve 24 saat ders verilir yıllık plan dahilinde !

hocam bazıları sizin gibi söylüyor, sitede aynı konuyla ilgili ders konulan çocukların staj yapması zorunlu deniliyor... biz de onun için yarım dönem yaptırmak istiyoruz...

ilkayla' Alıntı:
http://www.teknikogretmen.org/forum/index.php?topic=553.0

http://www.stajdosyasi.net/wp/isletmele ... ulugu.html

Hocam şunlara bi göz atarsan sorunun cevabını alacağını düşünüyorum.

12- Bölgesel şartlar nedeniyle beceri eğitimi için işletmelere gönderilemeyen meslek lisesi ve Anadolu meslek lisesi öğrencileri için uygulanacak olan İşletmelerde Beceri Eğitimi dersinin içeriği de işletmelerde meslek eğitimi gören öğrencilere paralel olarak düzenlenecektir. Uygulamalı eğitimini okulda gören öğrenciler için oluşturulan İşletmelerde Beceri Eğitimi dersini oluşturan modüllerin ait olduğu ders gruplarına göre bu ders farklı öğretmenler tarafından okutulabilecektir. Bu durumda, İşletmelerde Beceri Eğitimi dersinin dönem notu, derse giren öğretmenlerin değerlendirmelerinin ağırlıklı ortalaması alınarak belirlenecektir.

hocam şu madde sizin dediginiz şekilde... ancak forumda bazı arkadaşlar ders koydugunuzda staj yapma zorunluluğu kalkmaz demişler... onları neye istinaden böyle birşey diyorlar acaba?

maddenin girişi "Bölgesel şartlar nedeniyle beceri eğitimi için işletmelere gönderilemeyen meslek lisesi ve Anadolu meslek lisesi öğrencileri için" diyor... işletmeye yollayamadığın öğrencinin staj zorunluluğu kalkmazsa bu maddenin bir anlamı kalmıyor...

Valla hocam buda benim bildiğim yada duyduğum diyeyim. Herhangi bir sebettten dolayı işletme bulamayan öğrenciler ki Eğer sınıf açacak sayıya ulaşırsa. 24 saatlik İBE dersi verilir.

çok sagolun hocam sizin dediğiniz şekilde mantıklı geldi bana... yarın bir müdürle görüşelim bakalım o ne diyecek :))

ilkayla' Alıntı:

eğer işletmelere beceri eğitimi için göndermezseniz 300 saatlik staj yaptırmak zorundasınız. en az 1 dönem işletmelere beceri eğitimi alan öğrencilerde bu şart kalkar..

tayinci42' Alıntı:
ilkayla' Alıntı:

eğer işletmelere beceri eğitimi için göndermezseniz 300 saatlik staj yaptırmak zorundasınız. en az 1 dönem işletmelere beceri eğitimi alan öğrencilerde bu şart kalkar..

hocam bügün meb erkek teknikten yetkiliyle görüştüm aynen sizin dediğiniz gibiymiş... ilk dönem sınıfın yarısını, 2.dönem de kalan kısmını yollayacagım...

Geri