İşletim Sistemleri Kurulum Modül Sınavı?

Kodla Büyü

arslanxw

Aktif Üye
Arkadaşlar İşletim Sistemleri Kurulum modül sınavını nasıl yapıyorsunuz?
konu hem teorik hem pratik; sınavı nasıl yapacağıma karar veremedim.

Burada birkaç kitap var belki soru hazırlarken yardımcı olur
Kod:
http://megep.meb.gov.tr/mte_program_modul/moduller_pdf/Sunucu%20%C4%B0%C5%9Fletim%20Sistemleri.pdf
Kod:
http://hbogm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/bilisim/moduller/isletimsistemlerikurulum.pdf

Test, Çoktan Seçmeli, Boşluk Doldurma, Direk bilgiyi isteyen şüphe bırakmayan sorular, karşılaştırmai doğru yanlış soruları olabilir.

Modül sınavı yapan kaldı mı?
4-5 yıl önce biz de yapalım demiştik. Ancak baktık ki umursayan olmadığı gibi herhangi bir yönetmelikte de modül sınavı diye bir şeyden bahsetmiyor, yapmaz olduk. O zamandan beri modül sınavı falan yapmıyorum.
Ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde ölçme ve değerlendirme ile ilgili bölümde modül sınavı vs.'den bahsetmiyor. Dolayısıyla mevzuatta olmayan bir şeyi yapmaya devam etmek mantıksız.
Sınav yaptığımız dönemde de sırf formaliteden olsun diye 10 tane çoktan seçmeli soru sorup, değerlendiriyorduk. İşin aslı bir uygulama yaptırıp, bir değerlendirme çizelgesi (modül sonlarında var ya hani) düzenlemek yeterli olur diye düşünüyorum.
Şahsi fikrim modül sınavının bir zorunluluk olmadığı yönündedir.

HALK EĞİTİMİ
FAALİYETLERİNİN UYGULANMASINA DAİR YÖNERGE
Tebliğler Dergisi : HAZİRAN 2011/2645
MADDE 16- (1) Merkezde ve merkezin iş birliği ve gözetiminde düzenlenen bütün kurslarda başarının değerlendirilmesi ders öğretmeni tarafından yapılır.
(2) Modüler öğretim programı uygulanan kurslarda her modülün sonunda değerlendirme yapılır. Modüller, öğrenme faaliyetlerindeki teorik ve uygulamalı tüm içeriği kapsadığından teorik/pratik ayrımı gözetilmeksizin tek değerlendirme yapılır. Değerlendirme yapılırken ürün veya süreç de dikkate alınır. Değerlendirmeler ders öğretmeni tarafından Ek-10’daki forma işlenip imzalandıktan sonra merkez yönetimine teslim edilir.

Geri