WİN 10 UYUMLU OLMAYAN XEROX YAZICI KURULUMU

Kodla Büyü

HebunAnNebun

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar
Yazıcı fiyatları malumunuz bende ikinci el bir tane xerox phaser 3110 yazıcı aldım fakat win10 a uyumlu değilmiş driverleri yok nette cd vardı kurdum fakat yazıcı olarak görünmüyor bilinmeyen aygıt olarak görüyor. xerox servisini aradım win10 kuramazsınız dedi varmı bunun bil yollu yoksa elimde patlayacak çünkü satan kişi sayfa yazdırıp öyle vermiş arkadaşa söylediğine göre

Son düzenleme:
açtığım konunun içeriği bende saçma sapan çıkıyor yazdığım şeyler değişmiş bendemi öyle görünüyor yoksa herkes mi ?

Hocam driverları aygıt yöneticisinden sürücüleri güncelle deyip manuel olarak cd nin içini taratarak yüklemeyi dene.

Hocam driverları aygıt yöneticisinden sürücüleri güncelle deyip manuel olarak cd nin içini taratarak yüklemeyi dene.
Dediğiniz gibi cd’nin içini taratarak belki olur hocam. Ama diğer türlü ben bugüne kadar hiç bir pc’nin sürücüleri güncelle diyerek internetten sürücü bulduğunu görmedim.

denedim hocam olmadı aygıtlar ve yazıcılar kısmında belirtilmemiş olarak gorunuyor uyumluluğu denedim yazıcı eklemeden eski yazıcı dedım listede yazıcım cıkmıor uptade dedım gene cıkmadı alt sürümünü üst sürümünü yükledim belki çalısır yok çalışmadı yazıcıda bir sorun yok yazıcıyı manuel deneme sayfası yazdırdım oluyor ama pc olmuyor yazıcı listesine düşmüyor bir türlü:(

hocam benzer driverlari başka marka model yazıcılarda kullanıyor olabilirler. o markalardan bulmayı deneyebilirsin.
araştırma sonucunda "Samsung ML1210 printer is same xerox phaser 3110. Samsung made both of them. " açıkalamasını gördüm

burdan bakabilirsiniz.

Hocam bunu dene. İşine yararsa dua edersin. Kurulum işe yaramazsa aygıt yöneticisinden driver aratarak bu klasörü gösterirsin.

Ekli dosyalar

• Win 10.rar
    7 MB · Görüntüleme: 96
Hocam bunu dene. İşine yararsa dua edersin. Kurulum işe yaramazsa aygıt yöneticisinden driver aratarak bu klasörü gösterirsin.
tşkler Hocam denedim bu yöntemi alt sürümüde üst sürmüde hatta uzatensini benım yazıcının ismi yaptım olmuyor

Çok eskiden Win7de winxp driverı ile xerox 3117'yi yazıcı ekleden driver klasörünündeki inf dosyasıyla lpt port seçerek eklemiştim hocam. sonra yazıcı özelliklerinden bağlantı noktasını usb yaptığımda çalışmıştı.Belki eski bir driver ile bu şekilde yükleyebilirsin.

hocam benzer driverlari başka marka model yazıcılarda kullanıyor olabilirler. o markalardan bulmayı deneyebilirsin.
araştırma sonucunda "Samsung ML1210 printer is same xerox phaser 3110. Samsung made both of them. " açıkalamasını gördüm

burdan bakabilirsiniz.
olmadı hocam yada ben yapamadım

yazıcının sahibiyle konustum win7 de çalısyormus şimdi ben win10 kullanıyorum portable bir win7 yada sanal bir win7 kurma gibi bişey olabilirmi yazıcıyı kulandığımda onu acarsak falan öyle bir ihtimal olabilirmi ikinci bir win 7 kurulabilabilirmiyim win 10 yanına ne kadar verimli olabilir benim makinede saglam guclu bişey değil

hocam zech hocamın gönderdiği rarın içindeki inf dosyasını(Win 10.rar\Win 10\Printer\GDI\WINXP_VISTA_64\xrxs1u.ini) gösterip bi denermisin. Ben yükledim hatırladığım gibi bağlantı noktası lpt seçili geliyor. onu usb ye çevirip bir dene.

Çok eskiden Win7de winxp driverı ile xerox 3117'yi yazıcı ekleden driver klasörünündeki inf dosyasıyla lpt port seçerek eklemiştim hocam. sonra yazıcı özelliklerinden bağlantı noktasını usb yaptığımda çalışmıştı.Belki eski bir driver ile bu şekilde yükleyebilirsin.
bunla olması lazım ben de de 3121 var.. bu şekil kullanıyorum
sorun yok

Hocalarım söylenenleri anladığım oranında yapmaya çalıştım olmadı malesef belkide söylediklerinizi yanlış anlıyorumdur bu arada BTÖ değilim uzaktan yardım edecek bir arkadaş varsa makbule gecer müsait bir zamanda

Geri