İşlemci ve kasa fanı açılıştan 5 sn sonra duruyor!

Kodla Büyü

A.R.C

Üye
Arkadaşlar merhaba, BTS de bilgisayarlardan birinde garip bir durum söz konusu. Bilgisayarın güç düğmesine tıkladığımda daha başlangıçtaki bellek sayımını yapmadan önce (ekranda yazılar sabitleniyor, hareketlilik yok) takılıp duruyordu. Ben de sorun BIOS ta olabilir diye resetlemek istedim ve anakarttan pili çıkartıp taktım ancak sonuç değişmeyince tekrar baktığımda işlemci ve kasa fanının ilk başta döndüğünü, 5-6 sn sonra da tamamen durduğunu gördüm. Güç kaynağının fanı ise çalışıyordu oysa.Fan ve güç kaynağı ve diğer kabloları kontrol ettim, aksi bir durum yok.
Son ders olduğu için pek uğraşamadım ama aklıma takıldı. Var mı bir bilgisi, tecrübesi olan arkadaş? Sorun "güç" kaynaklı gibi ama ne? Üstelik işlemci fan dönmediği için yanmış olabilir mi? İnşallah öyle değildir.Yarın denemem gerek ancak neden dönmediklerine dair aklıma bir şey gelmiyor :(
Fikirlerinizi esirgemeyiniz lütfen...

NOT: Bu arada bilgisayarlar Doğuş Holding'in IBM'leri. Yeni sayılır yani.Tozdan,eskimeden falan olamaz...

cimenwd' Alıntı:
Eğer çalışmazsa durumları :
1. Koruma kartını çıkararak bilgisayarı açmayı dene.
2. Hocam Anakart'ı çıkar, kasa ile temasını engelle(Büyük ihtimalle kısa devre vardır.) ve tekrar tak anakartı yerine.
3. Güç kaynağını değiştir ve dene.

Sorunu hallettim sağolun. Sanırım kısa devre vardı. Komple herşeyi söküp dışarıda çalıştırdım çalıştı, tekrar kasaya yerleştirdim yine çalıştı.Şimdilik problem yok :)

Geri