Işıklar yanıyor, Ekranda Görüntü Yok...

Kodla Büyü

amip33

Süper Üye
Süper Üye
Laptopun açma düğmesine bastığımda laptopda ne kadar ışık varsa yanıyor, ama ekrana hiçbirşey gelmiyor. Harddisk ışığı bir kaç saniye yandıktan sonra sönüyor.

Böyle olmadan önce birkaç kez tak diye kapandı bilgisayar. Elektrikler kesilince tak diye gider ya bilgisayar öyle gitti, birdaha açtım tam masaüstü görünecekti ki yine kapandı.Bir daha açılmadı.. Sorun anakart diye tahmin etmekteyim, doğru mudur?

hocam pc aşırı ısınınca aniden kapanmalar oluyor. Biraz kapalı tutmayı deneyin sonra tekrar çalıştırın düzelebilir

İlk aklıma o gelmişti hocam senin gibi, bekledim bayağı,balkona koydum makineyi, güzelce soğuttum ama yemedi, hala aynı. :cry:

amip33' Alıntı:
İlk aklıma o gelmişti hocam senin gibi, bekledim bayağı,balkona koydum makineyi, güzelce soğuttum ama yemedi, hala aynı. :cry:
Buz dolabına koymayı deneseydin. :D

Laptopun bataryasını çıkarın biraz bekleyin sonra tekrar takın.
Laptopu batarya takılı değilken bir çalıştırın birde batarya takılıyken açmaya çalışın.
Hocam birde bilgisayarda BİOSa giriyor mu girmiyor mu onuda bir deneyin?

İyide hasari hocam balkon buzdolabından daha soğuk.. :D

Baatryalı bataryasız denedim yine olmadı hain bilgisayar, ekrana hiç görüntü gelmiyor. Monitör vardı evde monitöre bağladım oraya da birşey gelmedi..

hocam ekrana görüntü gelmese bile windows açılış sesi felen geliyor mu

Bu durumda sorun kuzey köprüsü (chipset) gibi hocam. Geçmiş olsun hocam garantisi varsa garantiye yollayın yoksa bir teknik servisle görüşün.

phileo' Alıntı:
hocam ekrana görüntü gelmese bile windows açılış sesi felen geliyor mu
Yok hocam. Sadece cd-romdan şöyle bir çıt sesi geliyor. Normaldede geliyordu, cd-romdan ufak bir ses geliyor, başkada birşey gelmiyor.Ses ışıkları yanıyor, wirreless kapalı ışığı yanıyor, alttaki elektrik ışığı yanıyor..Harddisk ışığı birkaç saniye yandıktan sonra sönüyor. Öyle kalıyor...

hasari' Alıntı:
Bu durumda sorun kuzey köprüsü (chipset) gibi hocam. Geçmiş olsun hocam garantisi varsa garantiye yollayın yoksa bir teknik servisle görüşün.
Garantisi yok maalesef hasari hocam, yarın teknik servisle görüşeyim de buraya yazarım sonucu. O değilde yarınki muhabbeti görün siz..

Müdür: Hocam Stratejik Eylem Planı noldu, bugün sondu.
Amip33: Müdür Bey inanmayacaksınız ama benim bilgisayar gümledi, bizim stratejik eylem planı da gümlemiş oldu.
Müdür: Tamam onu anladım da bitirdin mi sen onu söyle.
Amip33: Müdür Bey işte bizim stratejik Eylem benim bilgisayardaydı, o da gitmiş oldu.
Müdür: Eeee oğlum ne duruyorsun yapsana bilgisayarı, sen bilgisayarcı değil misin, yapta yetiştir öğlenleyin ben Milli eğitime gidicem, giderken götüreyim..
Amip33: Tamam anladım anladım Müdür Bey...

Amip33 hemen internetin başına oturur, 5 tane strateji,k Eylem Planı bulur, ortaya güzel bir salata hazırlayıp okuluna göre 3 aşağı 5 yukarı hızlıca ayarlayıp öğlen müdürünün eline verir. Zaten ne müdür okur, ne Milli eğitimdekiler ne de bir başkası...

amip33' Alıntı:
Amip33 hemen internetin başına oturur, 5 tane strateji,k Eylem Planı bulur, ortaya güzel bir salata hazırlayıp okuluna göre 3 aşağı 5 yukarı hızlıca ayarlayıp öğlen müdürünün eline verir. Zaten ne müdür okur, ne Milli eğitimdekiler ne de bir başkası...

hocam olayı çözmüşün desem.

dediğiniz sorunlar arkadaşımın pc de oldu geçenlerde, sorunu teknik servis işlemciyi değiştirerek buldu, şimdilerde iyi, ama eski performansı yok yine de...75 liraya çözüm bulduk biz, umarım anakart değildir sizinki de, yoksa makina öldü demektir:(

selen-tec' Alıntı:
dediğiniz sorunlar arkadaşımın pc de oldu geçenlerde, sorunu teknik servis işlemciyi değiştirerek buldu, şimdilerde iyi, ama eski performansı yok yine de...75 liraya çözüm bulduk biz, umarım anakart değildir sizinki de, yoksa makina öldü demektir:(
Umarım dediğiniz gibidir benimkide, ama işlemci de olsa ekrana birşeyler gelir ilk ekranlarda hata verir diye düşünüyorum. Kuzey Köprüsü gitti galiba hasari hocamın dediği gibi. :cry:

amip33' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Garantisi yok maalesef hasari hocam, yarın teknik servisle görüşeyim de buraya yazarım sonucu. O değilde yarınki muhabbeti görün siz..

Müdür: Hocam Stratejik Eylem Planı noldu, bugün sondu.
Amip33: Müdür Bey inanmayacaksınız ama benim bilgisayar gümledi, bizim stratejik eylem planı da gümlemiş oldu.
Müdür: Tamam onu anladım da bitirdin mi sen onu söyle.
Amip33: Müdür Bey işte bizim stratejik Eylem benim bilgisayardaydı, o da gitmiş oldu.
Müdür: Eeee oğlum ne duruyorsun yapsana bilgisayarı, sen bilgisayarcı değil misin, yapta yetiştir öğlenleyin ben Milli eğitime gidicem, giderken götüreyim..
Amip33: Tamam anladım anladım Müdür Bey...

biz 20 gündür stratejik planla uğraşıyoruz ve 3 kere geri geldi ilçe memden ..nasıl bi yermiş öyle kontrol edilmiyor :S

Arkadaşım aynı sorun daha 2 hafta önce bende oldu. çalışıyor ama ekrana görüntü gelmedi
açıp kapattım yine aynıydı. izmirde yaptırdım.
130 tlye maloldu
sorunu kuzey köprüsü yanmış o değişti

amip33' Alıntı:
Laptopun açma düğmesine bastığımda laptopda ne kadar ışık varsa yanıyor, ama ekrana hiçbirşey gelmiyor. Harddisk ışığı bir kaç saniye yandıktan sonra sönüyor.

Böyle olmadan önce birkaç kez tak diye kapandı bilgisayar. Elektrikler kesilince tak diye gider ya bilgisayar öyle gitti, birdaha açtım tam masaüstü görünecekti ki yine kapandı.Bir daha açılmadı.. Sorun anakart diye tahmin etmekteyim, doğru mudur?

makinanın markası HP ve işlemcisi AMD mi yoksa serside DV mi????

ben sana söyliyim ne yapacanı en az 50 kişide test edildi ve onaylandı... bilgisayarı kapar arkasını ters çevir fan yerinden saç kurutma makinası ile var havayı 3-4 dakika...Bu olaydan sonra tekrar açmayı dene....

faruks' Alıntı:

ben sana söyliyim ne yapacanı en az 50 kişide test edildi ve onaylandı... bilgisayarı kapar arkasını ters çevir fan yerinden saç kurutma makinası ile var havayı 3-4 dakika...Bu olaydan sonra tekrar açmayı dene....
Etti 51... Sana inanmıyorum ya Allah gönderdi seni hocam.. Hp DV2840 Amd işlemcili iki saattir anlattığım bilgisayarı, hocamın demesi üzerine koşarak evsahibinden aldığım kocaman saç kurutma makinesi ile 5 dk.da hallettim.

Önce kendi küçük saç kurutma makinemle denedim, ama küçücük şey pek etkili olmadı. koştum üst kattan evsahibinden istedim saç kurutma makinesini, hiç tepletmeden fanın üzerine tuttum 5 dk. Tak diye açıldı ya. Valla nasıl dua edeceğimi bilmiyorum, helal olsun hocam bilgine beynine... :alkis: :alkis:

"faruks" hocam neden oluyor bu peki? Fanların temizliğiyle alakalı mı? Bir de bu Hp Dv serisi Amd ile alakalı mı, nereden anladın hemen o olduğunu.. Bilgilendirirsen sevinirim hocam..

faruks' Alıntı:
amip33' Alıntı:

Yaşamak lazım demekki. :puhaha:

"Faruks" hocam saç kurutma makinesini evsahibine götürücem bak, yapacağım başka işlem varsa söyle de öyle götüreyim. :puhaha: :puhaha:

bizim komşuda yeni aldı aynı laptop tan, kutudan saç kurutmada çıkıo artık. :lol:

:puhaha: :puhaha:
vay be harika ya.....artık her bilgisayarcının kesinlikle evinde ve bi. labratoarında saç kurutma makinası olması gerek.....
bu olay kesin türklerin yaptıgı ilgeinç buluşlar ve davranışlar bölümüne girer.....
hocam ilk başta çok güldüm ama sonuca çok şaşırdım harika....

hocam çağ açtınız yaa :D kampanyalı bilgisayarlar çıkar artık yannında saç kurutma makinesi hediye:) düzleştiricilerde bi işe yarar mı ki :D tecrübe herşeyi kanıtlıyor burada

FLAŞ FLAŞ FLAŞ :puhaha: faruks hoca bu açıklamayı yaptıktan sonra hp mühendisleri tarafından kaçırıldı :puhaha: :puhaha:

Arkadaşlar aynı sorun bende de olmuştu gerçi ben zor olanı yaparak çalıştırmışım laptopu, sökebildigim herşeyi söktüm fanı iyice temizledim taktım çalıştı ..

Bilgisayar yine aynı oldu... Saç kurutma makinesi işe yarıyor ama 5 dk.sonra kapanıyor bilgisayar..

Geri