işi düşen öğretmen arkadaşın günaydını da bir başka oluyor

Kodla Büyü

samsunlu

Aktif Üye
sabah okula geldim , arkadaşın biri her zamankinden farklı olarak gülümseyerek bana günaydın dedi, saniyelik bir şaşırmanın ardından bir aydınlanma yaşayarak kesin bir işi var dedim , fazla sürmedi arkadaşlar, sevgili meslekdaşım gelerek labına bilgisayar verebilirmiyim diye merk ettiğini ona çok lazım olduğunu dile getirdi, yanlış bunu söylerken yüzünde pek görmediğim sevimli bir gülümsemeyle birlikte :verymad: ... çok duygulandım , şu an ne yapsamda ona bilgisyar bulsam diye düşünüyorum :)

Bu tiplerden bende d eçok var.. Hele bi bayan var - günaydın desen cevap bile vermez, makinesi bozulunca bi muhabbet bi muhabbet, sorma gitsin

aman da aman bu şirin(!) arkadaşlarımızda olmasa napardık :verymad: . hocam ben olsam kendim bilgisayarsız kalma pahasına kendi bilgisayarımı verirdim böyle şirinlik karşısında :puhaha: :puhaha:

kurumdaki en nefret ettiğim insanlar bu tipler...
adamlar normalde bir günaydını bile çok görürler,ama işleri düştün mü kuyruk gibi peşine takılırlar.hocam böylelerine acıma süründür,6 yıllık tecrübeyle sabittir böyleleri adam olmaz senle işleri bitince yine yüzüne bakmazlar :+1:

samsunlu' Alıntı:
sabah okula geldim , arkadaşın biri her zamankinden farklı olarak gülümseyerek bana günaydın dedi, saniyelik bir şaşırmanın ardından bir aydınlanma yaşayarak kesin bir işi var dedim , fazla sürmedi arkadaşlar, sevgili meslekdaşım gelerek labına bilgisayar verebilirmiyim diye merk ettiğini ona çok lazım olduğunu dile getirdi, yanlış bunu söylerken yüzünde pek görmediğim sevimli bir gülümsemeyle birlikte :verymad: ... çok duygulandım , şu an ne yapsamda ona bilgisyar bulsam diye düşünüyorum :)
:mrgreen: demek herkeste var bu tiplerden ..tipi tipler....

tutanak tutarak verin bir tane bir de süre belirtin bi daha yolda görse yön değiştirir.Dersini bu bilgisayarla bana zimmetli hocam üzgünüm dersiniz...

edaysu' Alıntı:
aman da aman bu şirin(!) arkadaşlarımızda olmasa napardık :verymad: . hocam ben olsam kendim bilgisayarsız kalma pahasına kendi bilgisayarımı verirdim böyle şirinlik karşısında :puhaha: :puhaha:
:alkis:

1. dönem arkadaşın biri "Sizi gördüğüme hiç bu kadar sevinmemiştim" diyerek başlamıştı güne. Ardından da bildiğiniz muhabbetler işte ya benim bir tablet var da...... vs. vs.

Benden de bir anekdot:"Eski okulumda bir Matematik öğretmeni vardı. Beni en az 10 kere arardı 1 ay içinde ve her araması kesin bilgisayar ile ilgili olurdu mutlaka. En son dayanamadım ve siz kimsiniz bende kayıtlı değilsiniz tanımıyorum ben sizi dedim. Bir kere arayıp hocam okul değiştirdin keyifler yerindemi nasılsın demeyen adam, Bilgisayar ile ilgili 10 kere arar seni. Böyle bir meslek bu işte..."

bt sınıfına geldi sevimil sevimli sırıtarak derdini anlatınca öyle içlendim ki , kendime kızdım birden bir arkadaşımın bilgisayara ihtiyacı var ve ben bunu o söylemeden bilmiyorum ,kendimi hiç affetmeyeceğim :cry: , ne de olsa bu sevgili arkadaşlarım norm fazlası olduğumu duyunca büyük bir şok yaşayarak "hocam bilgisayarlar ne olacak" diyerek gözlerindeki yerimi açıkça ifade etmişlerdi.o gün ne kadar değerli olduğumu bir kez daha anlamıştım sağolsunlar. :puhaha: :puhaha:

Geri