İş Bırakma Eylemi-5 Haziran Çarşamba

Kodla Büyü

teksen

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye

Ekli dosyalar

• EGTis.jpg
    EGTis.jpg
    60.7 KB · Görüntüleme: 1,724
arkadaşlar kinayine sormuyorum, eğitim- iş sendikasına üye değilim, çok takip edemedim ama taslağı okudum, burda paralı eğitim iş güvencesi gidiyor gibi şeyler yazıyor nerde yazıyo, ben mi kaçırdım... anlamadım....???

Vatanımı seviyorum? Gelişmeleri görüyorum nankör değilim. Halime şükrediyorum. Maaşlarımızı alamycak durumlardan kurtulduğumuzu unutmuyorum!..............

boşverin bu işleri. eğitim özelleşsin. bu hükümet solcuları işten çıkarsın. başka hükümet gelirse o da sağcıları işten çıkarsın. altta kalanın canı çıksın vesselam. bi survivor zevkimiz vardı, onuda başka bir başlıkta eleştirmişler.

Biz de haksızlıklara karşı eylem yapıyoruz ama iş bırakmadan..
Bakınız serbest kıyafet..
İş bıraktığınızda çocukların hakkı ne olacak?
İşe gelmediğiniz halde alacağınız paralar ne olacak?

Hocam okulların son haftaları ders işlenmiyor zaten sınavlar var, lise son sınıflar ve orta sonların ayrı sınavları var okulda yoklar zaten...

Bununla birlikte sizin yaptığınız eylem başörtüsü eylem olmasına rağmen sendikanız buna cesaret edemedi veya dürüst davranmadı bunu kıyafet eylemi halimde lanse edildi. ne kadar başarılı olduğu da muallak çünkü kimseden savunma istenmedi idareciler korktular veya desteklediklerinden dolayı yada meb üzerine gitmedi.
Not1: Başı örtülü arkadaşlarımın için sevindim.
Not2: öğrencilerim bana öğretmenler eylem yapıyor bizde kravat takmayalım, pantolon başka giyelim diyerek tepkiler oluyor.

Ayrıca siz eylem yapıyorsanız başkaları eylem yaparken de eleştirmemelisiniz.

denizlerb' Alıntı:
boşverin bu işleri. eğitim özelleşsin. bu hükümet solcuları işten çıkarsın. başka hükümet gelirse o da sağcıları işten çıkarsın. altta kalanın canı çıksın vesselam. bi survivor zevkimiz vardı, onuda başka bir başlıkta eleştirmişler.
:alkis: tam alkışlanacak gerçekler. Bir türlü birleşemedik. birbirimiz kırdık. Allah sonumuzu hayır etsin.

serkanozen1' Alıntı:
:++:

pasha34' Alıntı:
Hocam okulların son haftaları ders işlenmiyor zaten sınavlar var, lise son sınıflar ve orta sonların ayrı sınavları var okulda yoklar zaten...

Bununla birlikte sizin yaptığınız eylem başörtüsü eylem olmasına rağmen sendikanız buna cesaret edemedi veya dürüst davranmadı bunu kıyafet eylemi halimde lanse edildi. ne kadar başarılı olduğu da muallak çünkü kimseden savunma istenmedi idareciler korktular veya desteklediklerinden dolayı yada meb üzerine gitmedi.
Not1: Başı örtülü arkadaşlarımın için sevindim.
Not2: öğrencilerim bana öğretmenler eylem yapıyor bizde kravat takmayalım, pantolon başka giyelim diyerek tepkiler oluyor.

Ayrıca siz eylem yapıyorsanız başkaları eylem yaparken de eleştirmemelisiniz.
Ben sadece yöntemi eleştiriyorum arkadaşımm...

realxtraz' Alıntı:
cemocu forumda eylem duyurusu mu yapılır. ilahi teksen
Hocam ayıptır yaa.. Bu forumda her görüşten insan var lütfen herkese saygılı olalım.. Ben muhafazakar birisi olarak demokratik olan her sendika eylemini destekliyorum desteklemediğim varsa da en azından saygı duyuyorum.. Lütfen..!!

---------------------------------------------------
1* Polis arabası devirip yakmadığınız sürece ...
2* Eylem bahanesi adı altında DEVLET ve Devlet kurumlarına başkaldırmadığınız sürece ...
3* Militarist ve militanist söylemlere alkış tutmadığınız sürece ...
4* Apo posterinin yanında Türk Bayrağını sallayarak, Apo'yu itibarlaştırıp, 75 milyon Türk Milletini veya diğerlerinin söylemiyle Türkiye Halkını itibarsızlaştırmadığınız sürece ...
Tepkinizi anlıyor, eyleminizde başarılar diliyorum .

Arkadaşlar bence bilgisayar bilişim saygısını hiç kaybetmemedi her görüştten arkadaşımı sevgiyle kucaklıyorum bu ülkenin geleceği bizim çocuklarımız

okadda' Alıntı:
2* Eylem bahanesi adı altında DEVLET ve Devlet kurumlarına başkaldırmadığınız sürece ...
4* Apo posterinin yanında Türk Bayrağını sallayarak, Apo'yu itibarlaştırıp, 75 milyon Türk Milletini veya diğerlerinin söylemiyle Türkiye Halkını itibarsızlaştırmadığınız sürece ...
:alkis: her kesimin anlaması geren bir yazı. Muhteşemsiniz sayın hocam

denizlerb' Alıntı:

aslında böyle yorumla iyi oluyor gülüyorz moralimiz düzeliyor bir kaç dkliğina d aolsa

eskisehir' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:

http://www.google.com.tr/#output=search ... afe=active

?

Not: harranlıyım.

eğitim bir i iş bırakmıyor diye iftira atanlara da gelsin. eskisehir hocam teşekkürler seneye nisanda bu mesajınızı tekrar görmek dileğiyle. :+1:

okadda' Alıntı:
yazdıklarına şapka çıkarıyorum :alkis:

realxtraz' Alıntı:
cemocu forumda eylem duyurusu mu yapılır. ilahi teksen

sen cemocu dersen, millette senin sevip, saydığın, taktir ettiğin, izinde gittiğin düşünce için bir şey derse bir yerinin zoruna gider sonra :)

ttalan46' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
:alkis: tam alkışlanacak gerçekler. Bir türlü birleşemedik. birbirimiz kırdık. Allah sonumuzu hayır etsin.
:+1:

denizlerb' Alıntı:

hocam eğitim özelleşince hükümet solcuları-sağcıları vb. nasıl işten çıkartabilir? özelleştikten sonra müfradatına uygun eğitim verildikten sonra çalıştırdığı kişide talim terbiyedeki alanlara uyuyorsa nasıl ne hakla karışacak özel okulun öğretmenlerine?

AKP, kamu çalışanlarının önce iş güvencesini ortadan kaldırıp biat eden, itaatkar memur yaratmayı ardından da başta eğitim ve sağlık olmak üzere tüm kamu hizmetlerini yerellere devredip özelleştirmeyi amaçlamaktadır.
Bu nedenle de 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’ndaki değişikliği öngören yasa tasarısını Meclis’e sunarak torba yasalar marifetiyle birçok düzenlemeyi halkın gözünden kaçırıp emekçileri torbanın içinde mahkum etmeye çalışmaktadır.

AKP iktidarının 11 yıldır uyguladığı küreselleşme politikalarıyla birlikte yeraltı ve yerüstü tüm ekonomik tesislerimiz çok uluslu şirketlere ve onların işbirlikçilerine peşkeş çekildi. Halk uygulanan ekonomik politikalar ile yoksullaştırıldı. Şimdi de kamu çalışanları köleleştirilmeye ve tüm kamu hizmetleri özelleştirilmeye çalışılıyor. Eğer bu gerçekleşir ise bundan sadece kamu emekçileri değil tüm yurttaşlarımız etkilenecektir.
Eğitimden sağlığa, ulaşımdan haberleşmeye kadar her şey özelleştirilecek ve tamamen paralı hale getirilecektir.
........
http://www.egitimis.org.tr/haber-arsiv/ ... a4OCqIr9as
eylem kararı:
http://www.egitimis.org.tr/www/files/eylem_karari.pdf

LionKing' Alıntı:
arkadaşlar kinayine sormuyorum, eğitim- iş sendikasına üye değilim, çok takip edemedim ama taslağı okudum, burda paralı eğitim iş güvencesi gidiyor gibi şeyler yazıyor nerde yazıyo, ben mi kaçırdım... anlamadım....???

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/1/1-0778.pdf

şu an meclis plan ve bütçe komisyonunda görüşülmekte olan bir tasarıyla 657 üzerinde değişiklikler yapılıyor.. özel sektörden yönetici ataması yapılmasının önü açılıyor.. planlanan şu düşünceyi hayata geçirmek için adımlar atılmakta:

387186_353294524772226_1096306966_n.jpg

serkanozen1' Alıntı:

eğitim ücretli hale geldiğinde, gariban çocuklarının hakkı ne olacak??

şu anda zaten bir miktar da olsa eğitim kalitesi velinin ödediği paraya bağlı.. yarın tümüyle parayla ölçülür hale geldiğinde ne diyeceğiz fakir fukaranın çocuğuna??

+ işe gelmediğimizde para almıyoruz.. ders ücreti kesilmekte..

Geri