iPhone yedek alma işlemi

Kodla Büyü

ancient30

Üye
iPhone yedek alma işlemi

IDX4XP.jpg

Günümüzde meydana gelen sorunlardan dolayı recovery önemini arttırdıPeki bunların sebebi nelerdir.Birincisi Telefona gelen güncellemeler,telefona gelen virüsler,telefonun güncellemeyle birlikte donmaya neden olması,virüslerin telefona zarar vermesi gibi birçok sebep vardır. Bu sebeplerden dolayı 5 aylık veya 1 yıllık süre zarfı içersinde telefonların yedek alma işlemi önemini arttırdı.

Apple, bundan başlayalım.Diğer telefonlara göre kullanıcı altyapısı daha güzel,şık tasarımlı bir telefon markasıdır.Ama şöylede bir konu var diğer telefonların yedekleme süreci için küçük 8 gb lık bellekler yetiyordu.Apple ın yedeklemesinde dosyalar sürekli olarak yenilendiğinden küçük çaplı harddiskler bu yedekleme işlemini yapmak için yetersizdir.En az 512 gb lık bir external yani harici bir harddiske ihtiyaç vardır.

Apple ın I tunes programın kullanarak gerekli senkronize işlemlerini yapmamız gerekiyor.I Tunes dan telefona yedek al işlemini yaptıktan sonra sıra geldi bunun yedeğini bilgisayara atmaya dikkat edersek bu aşama çok basittir.

Windows 7 Kullanma

İlk önce bilgisayarıma giriyoruz.Bundan sonra kullanıcılar grubuna tıklayalım.Bilgisayarınızda hangi kullanıcını adını kullanıyorsanız ona tıklayalım.Çıkan klasörde appdata diye bi klasör olması gerekiyor.Eğer böyle bir dosya yoksa gizlenme işlemi çalışmaktadır.Bunu görünür yapmak için
yukardaki sol üst tarafında bir düzenle menüsü var ona tıklayalım.Ordan klasör arama seçenelerine gelelim.Sonrasında gizli dosyaları gösterme seçeneği işaretli olcaktır.Bunu gizli dosyaları göster şeklinde tikini koyalım.Artık klasör görüncektir.Application data klasörüne tıklayalım.İçinde rooming adlı bir klasör var.Apple yedek diye bir dosya oluşturalım.Daha sonrasında bu oluşturduğumuz dosyaya gidelim ve içine mobilevsync adlı bir klasör daha oluşturalım.Klasöre girelim.Ve bunun içinede yedek adlı bir klasör daha oluşturalım.Yada backup da olabilir.Siz backup ı kullanının.

C: \ Kullanıcılar \ IT\ AppData \ Roaming \ Apple harici disk \ mobil yedek \ backup

Ben yedek klasörünü kullandım.Burda IT benim kullanıcı adım.siz onu kendi kullanıcınıza göre yapın arkadaşlar.Ben denedim oluyo bende.Backup klasörünün içine girelim.Ve shift e basılı tutup.Farenin sol tuşuna basalım.Çıkan komut penceresine yukarda yaptığımız işlemlere göre şu şekilde düzenleyelim.Bu komutu girip enter yapalım.Telefonda ITunes adlı programda aldığımız yedeği bu klasöre atalım.

mklink / J "% APPDATA% \ Apple harici disk \ Mobil yedek\ Backup" "[E]: \ iTunes Yedekleme"

E burda benim harici diskim arkadaşlar.Sizde işlemlerinizi buna göre yapın.

ITunes yedek almayı önümüzdeki makalemde göstereceğim.

6WJnpA.jpg

Geri