iPhone dan bilgisayara, bilgisayardan iPhone veri aktarımı

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar iPhone lardan bilgisayara ve bilgisayardan iPhone a müzik ve fotoğraf aktarımını iTunes programı kurmadan direk herhangi bir bilgisayara bağlayarak dosya paylaşımının daha pratik bir yolu var mı ?

Fotoğrafı zaten aktarabilirsin kabloyu bağladıktan sonra bu bilgisayara güven demen yeterli. Linux türe lerinde yanlış hatırlamıyorsam banshee müzik çaları ile iPod eşleştirme yapabiliyorsun. Sınırsız müzik uygulamaları ile de programın içine müzik infirebiliyorsun . Jailbreak ile iphonu flashdisk gibi kullanabilirsin ancak tüm bunlarla birlikte Maalesef ios esnek bir yapıya sahip değil

itools programıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda itunes kurulu olmalıdır.

Ekli dosyalar

• iTools1115E.zip
    3.1 MB · Görüntüleme: 189
itunes kurmadan diyor hocam. itools ifade ettiğiniz gibi bir çok işlemi çok rahat yapmanızı sağlıyor. Ama o da itunes şartı koyuyor. Maalesef ios kapalı bir sistem. Ben de iphone kullanıcısıyım çok güvenli çok stabil ancak işte böyle bürokrasisi çok fazla bir cihaz. arkadaş gm discovery almıştı ayarını yaptım, deneme amaçlı youtube'dan video indirdim ve bir uygulama ile müziğe çevirdim oldu bitti. Bu kadar basit. hemen kendi müzik çalarına kaydetti. bu işlemi ben iphone a jailbreak ile yapabilmiştim. ipod'a da eklemişti indirileni. ancak jailbreak de cihazı bi tuhaf etti. iki de bir kapandı falan. o yüzden bu amaçla kullanımlarda çok pratik değil cihazımız. Güvenlik ve stabiliteye bir lafım yok ama esneklik ve işlevsellik durumu bizleri biraz yoruyor :x

Arkadaşlar ben müziklerimi satın alarak dinliyorum elimden geldiği kadar yasal olmayan program müzik oyun falan indirmiyorum.
2013 yılında sadece pc için alımlarım 500 tl civarı

Ekli dosyalar

• ps.jpg
    ps.jpg
    69.9 KB · Görüntüleme: 3,888
hocam en doğrusunu sen yapıyorsun ona bir lafımız yok ama her müziği satın almak mümkün olmayabilir. Çok eski şarkılar, yerel sanatçılar, amatörler vs. Ayrıca para verip aldıysam eğer telefonumda da bilgisayarımda da arabamda da dinlemek hakkımdır diye düşünüyorum. Kolaylıkla eşleştirme yapamıyorsam bu düşüncemde zorlanacağım muhakkak. Bütün cihazlarım birbiri ile mükemmel uyum için de değil. En basitinden orjinal olsun diye windows vista kullanıyorum. Office olarak da libre office sıkıştırma programım bile freeware ama düşünün ki icloud yazılımını denetim masama ekleyip sürekli açık hale getiremiyorum. neden ? çünkü muhterem desteklemiyormuş vista'yı. Vista benim işimi görüyor, iphone da öyle. Çok önemli bir şey değil ama orjinalde ısrarcı olmama rağmen beni yeniden alışverişe mecbur ediyorlar. Eski sistem kullandığım için beni eleştire de bilirsiniz. Fakat önemli olan iş görmesi değil mi?
Oyun konusunda da size katılıyorum. Adam emek vermiş hakkını ödemek lazım. Ya parayla alırsın ya da zaman zaman ücretsize düşüyor o zaman takipçisi olur alırsın.

Fakat ne hikmetse bize bu ürünleri satanlar da windows olsun office olsun, müzik olsun film olsun öyle fiyatlar çekiyorlar ve öyle boş bırakıyorlar ki çoğu kullanıcı ister istemez bu yollara tevessül ediyor. Birazcık da kasıtlı yaptıklarını düşünüyorum. :p

ilhan79' Alıntı:
hocam en doğrusunu sen yapıyorsun ona bir lafımız yok ama her müziği satın almak mümkün olmayabilir. Çok eski şarkılar, yerel sanatçılar, amatörler vs. Ayrıca para verip aldıysam eğer telefonumda da bilgisayarımda da arabamda da dinlemek hakkımdır diye düşünüyorum. Kolaylıkla eşleştirme yapamıyorsam bu düşüncemde zorlanacağım muhakkak. Bütün cihazlarım birbiri ile mükemmel uyum için de değil. En basitinden orjinal olsun diye windows vista kullanıyorum. Office olarak da libre office sıkıştırma programım bile freeware ama düşünün ki icloud yazılımını denetim masama ekleyip sürekli açık hale getiremiyorum. neden ? çünkü muhterem desteklemiyormuş vista'yı. Vista benim işimi görüyor, iphone da öyle. Çok önemli bir şey değil ama orjinalde ısrarcı olmama rağmen beni yeniden alışverişe mecbur ediyorlar. Eski sistem kullandığım için beni eleştire de bilirsiniz. Fakat önemli olan iş görmesi değil mi?
Oyun konusunda da size katılıyorum. Adam emek vermiş hakkını ödemek lazım. Ya parayla alırsın ya da zaman zaman ücretsize düşüyor o zaman takipçisi olur alırsın.

Fakat ne hikmetse bize bu ürünleri satanlar da windows olsun office olsun, müzik olsun film olsun öyle fiyatlar çekiyorlar ve öyle boş bırakıyorlar ki çoğu kullanıcı ister istemez bu yollara tevessül ediyor. Birazcık da kasıtlı yaptıklarını düşünüyorum. :p
apple itunes ile amerikada korsan m_p_3 paylaşımının önüne geçmiş müzik stardartlarını ve bağlı ekonomiyi canlandırmıştır. Türkiye de ise en iyi albüm 10 bin 20 bin satarken Amerikada rahatlıkla birkaç milyon satabiliyorlar. Kısaca korsan tümden zarardır, ülkeye. Düşünün bir whatsap 19 milyar dolar, Garanti bankası 11 milyar.

Geri