IP Çakışması Hatası

Kodla Büyü

hyalcin_61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Köy okulunda her sınıfta bilgisayar projeksiyon var ve toplamda 11 12 tane bilgisayar var ve bu bilgisayarlarda bazen İP çakışması hatası veriyor ve sonradan kendi kendine düzeliyor. Sabit İP versek meb hattında sorun olur mu ve bu sorunun başka bir çözümü olabilir mi? (okulda bir tane modem ve bir tane swich var)

hocam hepsinin otomatik ip almasını sağlayın, cihazları sırayla açın.

Hocam IP çakışması sorunu yok şimdi de okulun interneti çok yavaş günde iki üç tane dys den yazı yazılıyor ancak (fiber internet yok)

hocam 5 tanesine bile elle versen dünya varmış diyeceksin. Ben 30 pc lik okulda sedece bilişim sınıfındaki 14 bilgisayara elimle verdim. inan tüm sıkıntılar bitti. bir kere bile ip çakışması olmuyor 3 haftadır. Aynı zamanda netsupport schooll programında şimdiye kadar hiç hata almadım. ve kopma yaşamadım. elle vermenizi tavsiye ederim.
ip leri verin. dns kısmına ise 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 verdim ben. Çok alakası var mı bilmiyorum ama hiç sıkıntı yok.

DHCP havuzu dışından elle ip verirseniz sıkıntı yaşamazsınız. Havuzdan Otomatik alınan ip de sizdeki pclerle aynı olmadığı için sorunlarınız çözülmüş olur. Pc lerin otomatik güncelleme vb özelliklerini açıksa kapatın internet kullanan özel programlar varsa(sürekli çalışan) bunları başlangıçtan kaldırın gerektiğinde açılsın. Speet test alın. değerleri tek bilgisayarlı, 2 li , 3 lü .. gibi tüm bilgisayarlar açıken bir deneyin en azından hızdan kayıp olup olmadığını anlarsınız

Geri