İp alınıyor yazıyor bağlanmıyor.

Kodla Büyü

bil_tek&yaz

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
Milli Eğitim de bir modeme switch yardımı ile 3 acces point bağladık. Arayüzlerin ip değiştirdim. Dhcp kapattım. Statik ip yaptım. Laptop lardan kablosuz olark bağlanıyorum telefon ve tabletlerden bağlanmaya çalıştığımda IP alıyor diyor bağlanmıyor.
Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim.

Telefonun veya tabletin hafızasında eski şifre kalmıştır. Bağlanılan ağı telefon veya tabletten kaldırıp tekrar bağlanmayı deneyin. (şifresiz ilk bağlantı sağlanmışsa da aynı yönergeyi takip edin)

Modemin seçtiğiniz şifreleme protokolü , access point veya mobil cihazlar tarafından desteklenmiyor gibi görünüyor. Örnek veriyorum güvenli olsun diye kablosuz şifreleme modunu WEP2+TKIP+AES vb. bir şey seçtiyseniz bunu WEP2 'ye düşürün.

bil_tek&yaz' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
Milli Eğitim de bir modeme switch yardımı ile 3 acces point bağladık. Arayüzlerin ip değiştirdim. Dhcp kapattım. Statik ip yaptım. Laptop lardan kablosuz olark bağlanıyorum telefon ve tabletlerden bağlanmaya çalıştığımda IP alıyor diyor bağlanmıyor.
Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim.

HOCAM POE SWİTCH ARIZALIDIR. İL KOORDİNATÖRÜ LE BAĞLANTI KURUN DURUMU MERKEZE BİLDİRİN. 4447555. GELİP UZAKTAN BAĞLANTI KURUP HALLEDİYORLAR. BİZ O ŞEKİLDE ÇÖZDÜK

Geri