Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

İnternete girebilen projeksiyon

Konu, 'Pc Notebook ve Çevre Birimleri' kısmında bilisim222 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. bilisim222

bilisim222 Üye

Merhaba arkadaşlar sadece projeksiyon üzerinden internete girebilen cihaz var mı? Eba için gerekli Varsa önerebileceğiniz model varsa da belirtirseniz sevinirim...

2. dokmeefrail

dokmeefrail Süper Üye Süper Üye

ilk defa duydum

3. bilisim222

bilisim222 Üye

Televizyondan oluyorsa projeksiyondan olur gibi geliyor ama açıklama sitelerde göremedim wifi, ethernet seçenekleri var ama

4. eridim

eridim Seçkin Üye Seçkin Üye

5. kalelibilişim

kalelibilişim Süper Üye Süper Üye

Android projeksiyonlar var.

6. bilisim222

bilisim222 Üye

varmı hocam linki verebilir misiniz?
    Hocam projeksiyon tanır mı bu cihazı kesin

7. alpaygunes

alpaygunes Süper Üye Süper Üye

Hocam büyük ihtimalle tanıma ile pek işi olmaz. yeter ki çıkışı olsun. gerisi kolay nereye takarsan olur. yeter ki girişi olsun :)

Buara da easycast ve miracast ı raşatır. Ceptelden ekran paylaşımıyla çok rahat kullanırsınız.

8. kalelibilişim

kalelibilişim Süper Üye Süper Üye

Örnek olması için nette ilk sıralarda çıkan iki örneğin linki (Link verdiğim cihazları bizzat kullanmadım.) :

https://www.hepsiburada.com/akilli-...Sv9OFtVj3aDsxbZoyZEG4JTNQ1Ov_KYYaAnXMEALw_wcB

https://urun.n11.com/projeksiyon-ci...hQMsT3rJoGC4Rww3CSMaAhkUEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Elinizde bir projeksiyon cihazı varsa buna miracast, anycast, ezcast ... vs türü aparatlar takarak cep telefonu veya tablet ekranını projeksiyon ile yansıtmak da çözüm olarak düşünülebilir. Benzer bir incelemem vardı . https://bilgisayarbilisim.net/konular/telefondan-projeksiyona-ekran-yansitma.166046/

Android stick takarsanız da projeksiyonu akıllandırmış olursunuz. Tanır mı? Hdmi girişi olması yeterli büyük ihtimalle tanıma sıkıntısı olmaz. projeksiyonda hdmi girişi yoksa dönüştürücü aparatlar kullanılabilir.

Android için flash desteği olmadığından ebadaki içeriklerin tamamını görüntüleyemeyebilirsiniz.

9. coook

coook Süper Üye Süper Üye

Merakımdan soruyorum hocam: eba için gerekli yazmışsınız da, nasıl/ne amaçlı kullanacaksınız? Saygılar.

10. bilisim222

bilisim222 Üye

Öğretmen arakadaşlar eba daki kendi alanlarıyla ilgili videoları izletmek istiyorlar.

coook bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal