İnternete bağlı gözüküyor ama hiçb,ir yere bağlanamıyor

Kodla Büyü

emineelif

Aktif Üye
Arkadaşlar,
Bt sınıfındaki öğretmen bilgisayarı, internete bağlandı gözüküyor ama hiçbir yere bağlanamıyor.12007 hatası veriyor.Bu problemi nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum

geçen gün bizde de oldu ama bütün bilgisayarlarda, sadece google açılıyordu başka yere girilmiyordu. modemi kapatıp açonca düzeldi.

antivirus programınızla alakalı olabilir bazı antivirus programları süresi dolunca ağ erişimini engeliyor , bu anti virus programını kaldırırsanız sorun çözülebilir.

emineelif' Alıntı:
Arkadaşlar,
Bt sınıfındaki öğretmen bilgisayarı, internete bağlandı gözüküyor ama hiçbir yere bağlanamıyor.12007 hatası veriyor.Bu problemi nasıl çözebilirim? Yardımlarınızı bekliyorum
Hocam bizde geçenlerde benzer bir problem oldu. Sorun telekomdan kaynaklıydı.

ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayıp onar seçeneğini tıklayın bu işlemi iki defa tekrar edin. neden olduğunu bilmiyorum ama bizdeki bu şekilde çözüldü.

Bence ethernet kartı olabilir hocam.Ben okulda bilgisayarların yarısının onboard ethernetleri çalışır gibiyken internete bağlanmadığı için yeni ethernet kartı alıp taktımve sorun kalmadı. Sizinkide onboardsa ondan kaynalıdır hocam

Çapanoğlu66' Alıntı:
Bence ethernet kartı olabilir hocam.Ben okulda bilgisayarların yarısının onboard ethernetleri çalışır gibiyken internete bağlanmadığı için yeni ethernet kartı alıp taktımve sorun kalmadı. Sizinkide onboardsa ondan kaynalıdır hocam
bir de bunu deneyeceğim, onar seçeneği çözüm olmadı çünkü

Başka bir sitede şöyle bir öneri var:
IE > Araçlar > Eklentileri Yönet > Burdaki Sun Adobe dışında ne varsa devre dışı bırak birde HijackThis ile tarama yap log dosyasını hijackthis.de adresine analiz ettir X'li olan uygulamaları programdan işaretle fix checked de.

bunu da deneyeceğim

Arkadaşlar benzer bir sorun yaşıyorum 2 gündür... explorerda 12007 chromeda 105 hatası... "the server name or address could not be resolved ". Bilgisayar odasında ve okuldaki çoğu bilgisayrdan internete giremiyoruz. Bazılarını bağlantı sorunlarını tanıla yada xpnetdiag.exe aracını ile düzeltiyorum ama pc yeniden başlayınca tekrar aynı işlemi yapmam gerekiyor... Bazı pclerde network xpdiag.exe bi,le hata veriyor, bağlantı sorunlarını tanıla çalışmıyor yani hiçnir şekilde nete giremiyoruz. combofix,HijackThis adv system care gibi birçok şey denedim virüs ve türevi şeyler için ama yok yok çözemedim. varmı benzer bir sorununu çözen...

internet explorer- araçlar - internet seçenekleri - bağlantılar - yerel ağ ayarları- yerel ağınız için proxy sunucu kullan seçeneğini iptal edin...
sadece ayarları otomatik algıla seçeneği işaretli kalsın

güvenlik seviyesini düşürüyorum, varsayılan ayarları yüklüyorum... Bağlantı sorunlarını tanıla aracını bile çalıştıramadığım pcler var

Arkadaşlar birkaç pc de WindowsXP-KB914440-v12-x86-TRK.exe bu aracı çalıştıramıyorum nededini bir türlü bulamadım.... bilgisayar odasındaki aynı özelliğe sahip pcler arasında 4 tanesinde bu sorunu yaşıyorum imaj attım yine düzelmedi... çalıştıra %windir%\network dagnostic\xpnetdiag.exe yazdığımda bu dört pcde aılmıyor hata veriyor. başka pcnin windowsundan Network Diagnostic klasörünü taşıyorum hata raporu gönder-gönderme çıkıyor... ip veriyorum yine nete girilmiyor..... Velhasıl kelam ne yaptım ne ettimse olmadı.... Yardım bekliyorum... Elinde xpnetdiag.exe aracı olan varsa yükleyebilirmi

hocam bizde de aynı modem ıp de alıyordu fakat internete çıkamıyorduk en sonunda modemin arızalı olduğunu anladık.

Sorununuzun Çözümü Bende :D
Gelelim sorunun çözümüne detaylı anlatcam çünkü bu hatanın verdigi acıyı biliyorum onun için güzelce anlatacamm
1.Sorunu İnternet explerden çözebilirsiniz (Adını yanlıs yazdıysam kusuruma bakmayın ingilizceden anlamam)

2.İnternet explorer e girelim sağ üst köşedeki araçlara girin eyer bulamadıysanız alt + x yapın

3. Araçlara girdiniz

4.İnternet seçeneklerine tıklayın araçlardan

5.İnternet seçeneklerinden üst tarafdan Bağlantılara tıklayın Kurtuluşa yaklaştınız

6.Bağlantılara girdikten sonra sağ alt tarafta Yerel Ağ Ayarları na tıklayın

7.Yerel Ağ ayarlarında hiçbir kutucukda tik işareti olması [Bildigimiz işaret kutucuklarda olmasın ]

8.Kutucuklardaki tik işaretlerini kaldırdıktan sonra ordan çıkıp tamam a basın ve 5-6 saniye civarı bekleyin internete girin 5-6 dememin nedeni internetin kendine gelmesi

İnş işinize yarar

Geri