İnternete bağlı görünüyor fakat ama hiçbir site açılmıyor

Kodla Büyü

y_gnl

Aktif Üye
arkadaşlar internete bağlı görünen bir bilgisayar var fakat hiçbir site açılmıyor ne yapmalıyım.Önerisi olan var mı?

araçlar/internet seçeneklerinden geçmişi,formları,parolaları, geçici dosyaları temizleyin belki düzelir

modemide resetlediniz oda olmadıysa bir de firefox kurun bakalım sorun internette mi tarayıcıda mı, bu arada MSn ye bağlanabiliyor musunuz

Hocam ıp çakışması flan olabilir. otomatik ıp mi onu kontrol et.. olmazsa ıp adresini değiştir bi dene

KABLOLARI KONTROL EDİN , BİRDE AG BAGLANTILARINDA AG BAGTISINI ETKINLESTIR YAPIN BAZEN KAPALI OLUYOR. DEVRE DISI BIRAK/ETKINLEŞTIR OLAYI

bizimde okulun internet bağlantısında benzer bi sorun var. hatlardan olabileceğini düşünüyoruz zaten geçenlerde belediye-ptt telefon hatlarını sökmüşlerdi çalışıyorlardı.
iş bittikten sonra işte internet bağlantısı var gibi görünüyo ama internete girmiyor...

hocam ip çakışmalarında xp de ünlem işareti olur
ip çakışması diyor zaten pc . bence sorun alt yapı veya hub la alakalı

hocam telefon hattınız kontrol ettirin telefon bağlantı kablolarını söküp yeniden bağlayın

bir çözüm de benden proxy ayarları değişmiş olabilir
o zaman da bağlı görünüyor ama sitelere bağlanamıyor bir dene bakalım
araçlar--internet seçenekleri--bağlantılar--yerel ağ ayarları
burada hiçbir kutucuk onaylı olmasın
kolay gels,n

hocam laptopdan giriyor, bilgisayardan girilmiyorsa ethernet kartını bir kontrol edin

bende de aynı problem var
msne dışında hiçbir siteye girmiyor
modemim zyksel driverini denetim masasından kaldıramıytorum hata veriyor
haliyle yeniden yokleyemiyorum
napabiirm arkadaşlar?

hocam benzer sorunla bende arasıra karşılaşıyorum
ilk karşılaşmamda DNS adreslerini elle girerek (ip adresleri otomatik) hallettim bi şekilde
bugün bi ara yine gitti sonra kendiliğinden geldi (bağlantı var gösteriyor ama sayfa açmıyor)
telekomdan olabiliceğini düşünüyorum

bugün aynı sorun başıma geldi okulda...
ilk önce İp'yi elle verdim , ve sonra da bilgisayar adını değiştirdim...
ve internet explorer simgesini tıkladığımda ,
google türkiye yazısını gördüm :)

İp ya da isim çakışması...Yinelen ad...bir deneyin bakalım...

Aynı sorun benim başımada geldi ...dediklerinizin hepsini yaptım ve olmadı formatt attım düzeldi :D

modmei kaldırıp yeniden yğklemek ,istiyorum ama kaldırmama izin vermiyor
msne dışında bişeye giremiyorum ve eğer msne yüklü ise pc de
kendi kendine listendekilerin pencelerini falan açıyor :(
F1 :cry:

hocam yerel ağ ayarlarındaki proxy ayarlarındadır. sabit bir proxy tanımlaması vardır. onu kaldırın. hatta ayarları otomatik algılayı seçin. bu sayede ağa bağlı gözüken makineniz internete de girecektir.

"....html java lang...." diye bir uyarı veriyor bizim exper makinelerde java ile ilgili bir problem mi diye dülşündüm ama ne oldu da oldu onu anlamadım.

arkadaşlar bu sorun defalarca başıma geldi. bilgisayarla alakalı bişeydeğil modemle, IP ile, DNS ile de alakalı değil. hatla alakalı bir süre bekleyin bazen öğleye kadar kendiliğinden geliyor. gelmezse telekomu arayın sorunun çözümü onlarda

Re:

raduer' Alıntı:
bir çözüm de benden proxy ayarları değişmiş olabilir
o zaman da bağlı görünüyor ama sitelere bağlanamıyor bir dene bakalım
araçlar--internet seçenekleri--bağlantılar--yerel ağ ayarları
burada hiçbir kutucuk onaylı olmasın
kolay gels,n

eğer msn'e giriyor internete girmiyorsa (genellikle ultrasurf vb. programlar kullanıldığında bu problem olabiliyor) yukarıda arkadaşımın dediği yöntemle sorun çözülüyor. fakat okuldaysanız ve meb hattından hiç bi,r yere bağlantı yapamıyorsanız benim yaptığımı yapın. bu sabah okula geldiğimde ip si otomatik olan bilgisayarlar internete girmiyordu. ip leri elle girdim sorun çözüldü.

444 0 375'i arayın hocam arıza kaydını yaptırın en azından. şebekede sorun olabiliyor bazen çünkü

Geri