İnternet yavaşlığı Çıkmazı!!!

Kodla Büyü

btr23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sayın arkadaşlar okulumuzun interneti yaklaşık bir aydır aşırı bir biçimde ağırlaştı özellikle öğlen saatlerinde hiç girilmiyor. Türktelekomu aradım arıza kaydı oluşturdum defalarca gelmelerine rağmen bir çözüm bulmadılar en son olayı fatih projesinden bir ekip gelsin kabinete baksın diyerek onlara yüklediler. Sizce bu süreçten sonra ne yapılmalı?

Internet yavaş değil, Google yavaş. Bizde de herkes Google açıp arama yapınca ve girmeyince Internet yavaş diye gelip bana söyleniyorlar. Sizde de öyle bir durum olabilir mi?

internetiniz fiber mi hocam.

eger fiberse:
biz fibere geçtik. geçen ay 2 hafta ne git gel yaptı.
türktelekom biz bakamayız numara vs niz yok dedi.

neyse il kordinatörü bir mail adresi verdi. oraya mesaj attk 3gün snra geldiler.
bişey yok dediler.
ki onlar gelmeden düzelmişti.

Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Bizim genel anlamda bir yavaşlama oldu hatta zaman zaman ağ simgesinde sarı ünlem işareti çıkıyor. Maalesef henüz fiber nete geçemedik ancak kabinet vs. kurulu.

internet 300 mbit olması gerekirken 100mbit çıkıyor ama siteye girebilmek için 10 sefer sayfa yenilemek gerekiyor.

Aynen hızımız 100 çıkıyor ama bu yavaşlıkta nasıl çıkıyor anlamıyorum

btr23' Alıntı:
Öncelikle cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar. Bizim genel anlamda bir yavaşlama oldu hatta zaman zaman ağ simgesinde sarı ünlem işareti çıkıyor. Maalesef henüz fiber nete geçemedik ancak kabinet vs. kurulu.

Benim olduğum okulda aynı şekilde fibere geçilmedi kabinet vs. var.
Yaklaşık iki haftadır da net konusunda bu sorunu yaşıyoruz.

Ben faturayı duyunca bı sure kendime gelemedim.
O nedenle yavaslama sonrasi bı biz testi yaptım ara ara not aldim.hele kopma başlayınca hemen TTNet i aradım.
Muhatap bulamayınca (bizbakamyrz)

İl koordinatorumuzu aradım
Ve dediği adrese mail attım.
Not aldığım ölçümlerle.

2gun içinde duzeldi.

Adamlar nereden geldi hatırlamıyorum.
Bir iki cümlelerinde zor tahammül ettim.
Karşıdakini hic bireyden anlamaz sanıp süren puhten sorunlar üretiyorlar.

Ve her nasıl olduysa onlar gelmeden önce sorun hallolmustu.
Ve bu sefer değil soykle diolar..

E hiz bakın kaç
Siz neye göre yavaş dediniz
Kablosuzdan değil kablolu dan ölçüm yapacaksınız
Hem siz kablosuz şifresini nereden buldunuz

Daha bilgisayardan wifi ye bağlantılarının bilmeyen şahıslar interneti siz bozmussunuz ya da yok yere bizi cagirdiniz dergiler.

O kadar snrlndm ki
Bak isminiz ne bilmiyorum beyefendi
Bizim eski hattımız bundan iyiydi
Zira sadece yavaş değil aynı zamanda sürekli kopuyor
Ben her gün bu internetin koptuğunu görüp milyarlık fatura ödenmesine tahammül edemiyorum
Biz 3_4saat internet gelsin diye beklersek yandık
...

Üsluba uslup..

Sonra agizlarindan Kacirdilar
Gelirken güncelleme yapmışlar ve

Beğen TTNet ten ulaşamıyorum dedim
Bu normal fiber değil özel bir anlaşma vs anlaşma vs dedi
Maalesef bndn anda mail ile ulaşacağımızı böyle.

Şuan süper. 1aydir boyle bir daha kesinti yaşanmadı.

bizde adsl var iken çocukların araştırma yapması mümkün değil di, fiber ile eba dan video bile izliyorlar aynı anda tık yok, demek bölgesel sorunlar var.

Arkadaşlar dün öğrendim okulun yatırmadığı bir kaç fatura varmış? Bana alakasız geldi ama ondan olabilir diye de düşünüyorum :)

Geri