İNTERNET SİTESİ YAYIN EKİBİ TOPLANTI TUTANAĞI DURUMU?

Kodla Büyü

zeitgest

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar forumu tarattım ama güncel bir bilgi bulamadım. Toplantı tutanağı ile ilgili aklıma bir kaç şey takıldı. Eski tutanağı güncelleyip devam ediyordum yalnız geçen sene ile birlikte twitter ve instagram hesabı eklendi sosyal medya olarak bizim kuruma. Bununla ilgili bunları da içeren toplantı tutanağı var mı sizde?
Ya da ne yaptınız siz bu sene?

O kurulla karşılaşırsak tutarız bi tutanak :)
kurulla karşılaşmıyorsanız siteleri kim güncelliyor? ben şahsen bir wp gurubu kurup burada paylaşmayı düşünüyorum, gören edebiyat öğretmeni dilbilgisini onaylamış olacak, gören rehber öğretmen pedagojik olarak onaylamış olacak. Yok öyle ben görmedim duymadım. Diye düşünüyorum.

kurulla karşılaşmıyorsanız siteleri kim güncelliyor? ben şahsen bir wp gurubu kurup burada paylaşmayı düşünüyorum, gören edebiyat öğretmeni dilbilgisini onaylamış olacak, gören rehber öğretmen pedagojik olarak onaylamış olacak. Yok öyle ben görmedim duymadım. Diye düşünüyorum.
Görmelerinden ziyade herkes uygundur yazsın. Gördüm ama düzeltmeye vaktim olmadı durumunu ortadan kaldırın.

Bence bu işin tek çözümü yqyınlanacak habere okul site yönetim panelinde her görevlinin onay vermesi.
Kullanıcılar panele girince EBA daki gibi bekleyen yayınınız var uyarısınıbtıklayarak onay vermeleri veya düzeltme tavsiyesi istenir. Bu özelliği de ancak bakanlıkta sitelere bakan birim ekler, yoksa çıktı alıp elden ele dolaştırmak gerekir veya sizin yaptıpınız gibi yapılabilir.

https://www.kvkk.gov.tr/Icerik/5506/2019-188
Ben şans eseri buna denk geldim geleli kendimi riske atacak hiçbir haberi yayınlamam. Genel, kısa öz herhangi bir görsel bulunmayan riske atmayacak haberleri yayınlarım.
Yayın ekibi mevzusuna gelince;
http://bidb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_11/05104029_okul_internet_siteleri_yonergesi_.pdf
--- Ekibi oluşturma görevi okul müdürlüğüne aittir. (MADDE 7-1)
--- Ekip yöneticisi okul müdürü, müdür başyardımcısı veya bir müdür yardımcısından birisidir. (Madde 7-2-a) Görevi: İnternet sitesi yayın ekibinin koordinasyonu, denetimi ve yayınlanacak içeriğin kontrolünü sağlar.(Madde 7-5-c)
--- İnternet sitesi yöneticisi, Fatih Projesi BT rehber öğretmeni veya bilişim teknolojileri öğretmeninden birisidir.(Madde 7-2-b) Görevi: Okul internet sitesi ile ilgili teknik iş ve işlemleri yürütür.(Madde 7-5-ç)
--- Editör: Türkçe veya Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinden birisidir. (Madde 7-2-c)Görevi: içerik oluşturur, oluşturulan tüm içeriklerin niteliğini artırmak üzere; anlam bütünlüğü, hitap tutarlılığı, noktalama, imla ve yazım kurallarına uygunluğunu denetler, değerlendirir ve düzeltmeler yapar.(Madde 7-5-d)
--- Danışman rehberlik öğretmenidir. (Madde 7-2-ç)Görevi: oluşturulan tüm içeriklerin pedagojik açıdan uygunluğunu denetler.(Madde 7-5-e)

Ben burada tutanağın da içerik yayınlamanın da bize ait olduğu bir yer göremiyorum. O nedenle kendimi riske atmayacak haberler var ise yayınlarım, elime yapışmaz. Tutanak mı istendi toplansın kurul görevler yönergeye uygun şekilde dağıtılsın seve seve toplantıda yazman olur, tutanağı da yazarım. Sıkıldım bize ait olmayan görevlerde anlayış, fedakarlık beklenilip te başka zamanlarda resmi yazı bunu söylüyor denilmesinden.

sıkıldım bize ait olmayan görevlerde anlayış, fedakarlık beklenilip te başka zamanlarda resmi yazı bunu söylüyor denilmesinden.[/QUOTE]

Sıkıldım bize ait olmayan görevlerde anlayış, fedakarlık beklenilip te başka zamanlarda resmi yazı bunu söylüyor denilmesinden.
Aynen hocam... Tükenmişlik sendromu diye buna denir herhalde. Mesleğimin ilk 10 senesinde her görevi üzerime alıyordum, bir etkinlik mi var hep diken üstünde seyredip fotoğraf çekip haber metni hazırlıyordum. Sonra mı?... Artık hiçbir olayda kılımı kıpırdatasım gelmiyor. Bıkmışım artık. Ben de diğer öğretmenler gibi oturup geriden seyretmenin keyfini çıkarmak istiyorum. Sonuçta ben de onlar gibi eğitim hizmetleri sınıfına atanmış bir öğretmenim...

Geçen bana güzel bir haber yapın hocam deyip görseller atıldı bende sadece görselleri yayınladım tekrar aradılar bunda yazı yok diye Türkçe öğretmeni arkadaş yazacak hocam ben anlamam dedim sonra Türkçe öğretmeni yazı hazırlayıp gönderdi ekledim bende

Geri