İnternet Programcılığı Dersi PHP-APACHE-MYSQL

Kodla Büyü

haksoy

Üye
Arkadaşlar Merhabalar,

İnternet Programcılığı dersini bu yıl ilk defa vereceğiz okulda ancak Apache-Php-Mysql programlarını internetten modülde belirtilen adreslerden ve diğer baktığım adreslerden indirip edinemedim. Elinde bu programlar olan vardır umarım. Paylaşan olursa veya hangi adresten edinebileceğim konusunda bilgi veren olursa sevinirim.

İyi Çalışmalar...

WAMP SERVER kur hocam
.
1. türkçe dil desteği var
2. kısayolları işini çok kolaylaştırıyor
3. xamp daha gelişmiş olabilir ama wamp ın arayüzü xamp a göre çok daha kolay
.

Her ne kadar modülde programların kurulumları ayrı ayrı anlatılsa da, pratikte Wamp server gibi üçünü birden kullanmamızı sağlayan paketleri kullanmanız daha uygun olur.

arkadaşlar ben de yeniyim bu derste. wamp server ı kurdum fakat php kodlarını nereye yazacağız www klasörünün içine oluşturduğumuz not defterine mi?

hocam bence bu ders için en iyi kaynak cizgi-tagem.org dan dersleri izle.ordan indireceğin program adından tut adrese kadar hepsini anlatıyor.

Herhangi bir html editörler veyaphp için tasarlanmış editörle yaza bilrisin. Tavsite istersen dreamweaver derim . hem göresel sayfa tasarımı yaparsın hem kod ekranından php veya ne isersen onu yazarsın. cs5 olursa daha iyi olur php yazarken hatalı satırları gösteriyor.

alpaygunes' Alıntı:
Herhangi bir html editörler veyaphp için tasarlanmış editörle yaza bilrisin. Tavsite istersen dreamweaver derim . hem göresel sayfa tasarımı yaparsın hem kod ekranından php veya ne isersen onu yazarsın. cs5 olursa daha iyi olur php yazarken hatalı satırları gösteriyor.
...
hocam ben CS yi kurmadım son formattan sonra. mümkünse sen arkadaşlara yardımcı olması açısından DW de php site açma (ayarları) kısmını printscreen yaparak açıklarsan güzel olur
...

Geri