İnternet Kafe Denetimi

Kodla Büyü

tunci54

Site Gezgini
Arkadaşlar ben geçen hafta iki defa denetime gittim hem de kendi arabamla karakola kadar gittim. Ankara'dayım ve batıkentten 20 km giderek kurtuluşa çocuk şubeye gitmek zorundayım. Bu denetimlerden bize para vermeyecekler mi ve de yaz boyu ben bu işi yapmak zorunda mıyım? Bilgisi olan varsa cevap lütfen...

6 yıldır internet kafeleri denetliyorum bilirkişi olarak. yılda en az 2-3 kere yapılır bu denetim. şimdiye kadar bana ücret ödenmedi. bana söylenen bize ücret ödenmiyormuş. önümüzdeki sene için yapmayı düşünmüyorum. yapmak zorundada değilsin. yazı ile görevlendirilirsen rapor al gitme canım istemiyorsa...

ziyaunal' Alıntı:
oda nereden çıktı. kim verdi size bu görevi?

Valilik tarafından görevlendirildim ben Milli Eğitimden de bir kişi gerekiyormuş ona da beni seçmişler koca Ankara'da. Ben yaz tatilinde bu işle uğraşmak zorunda mıyım ve de hiçbir ücret almadan bu kadar saçma bir şey olabilir mi? Her salı perşembe var bu görev ne yapacağım her hafta iki kez rapor mu alacağım yani?

İşin zor. Benzer durumu bu sene ben yaşadım. Benimki kaymakamlık görevlendirmesi idi. 2 öğretmen arkadaş her hafta dönüşümlü gittik.

Eylülde ilk kez ve zorla formatör olacağım. Beni okuluma yakın çevrelerde görevlendirecekler büyük ihtimalle. Resmen kelle koltukta olacaz. Koca mahalle başına toplandı mı bir zabıta, bir polis benden önce kaçar zaten. Ana-Kız okuldayız kampanyasında sokakları gezen bayan öğretmenlerimize tacizde bulunmuşlardı. Bize ne yaparlar artık bilmiyorum. Namusum, canım tehlikede. Okul binasına girmek sorun değil de, 2 sokak öteye gittin mi? Allah mı yarattı demezler. Sendikalılar sendikalarına bu konuda neler yapılabileceğini sormalılar...

Bu görevden para filan vermiyorlar, kaymakamlık tarafından milli eğitim müdürlüğünün önerdiği (kurban ettiği) öğretmene veriliyor ki bu bt öğretmeni oluyor... En mantıklısı seni çağırdıklarında rapor al, milli eğitime'de bu görevi istemidiğini söyle... MEM'dekiler hocam birşey olmaz, önemli birşey değil adın dursun gitmeyiverirsin, seni idare ederler felan gibi sözlere de inanma, görevi istemediğin konusunda ısrarcı ol, yoksa geçen sene sen yaptın tecrübelisin diye döner dolaşır yine sana gelirler...

Yaz tatilleri hariç ,önceki görev yerimde sürekli Kaymakamlıktan bu iş görevlendiriliyordum ama hiç bir ücret almadık. Yani bi ücret ödemesi yok. Genellikle yazı işleri müdürü bildiği bi bilgisayar öğretmenini yazar yada milli eğitimden ister, eğer bu görevi istemiyorsan iki yerlede bağlantı kur. Büyük bi yerdeysen illede bu görevi yapacak birini bulurlar.

dokmeefrail' Alıntı:
formatörsen bilmem de öğretmen yaz tatilinde isteği dışında görevlendirilemez
Formatörlük 30 haziran itibariyle bitti önümüzdeki dönem yeniden görevlendirilene kadar tatil durumundayız. Buna rağmen kafe denetçisi nasıl yapıyorlar? Hem yazın çalıştıracak hem de para vermeyecek bu mahkemelik bi durum değil midir arkadaşlar?

evet benide dün aradılar internet kafe denetimi yapıcakmışım ilde görevlendirilmişim. bugun gittim gördümkü çok gereksiz bir denetim ve karşılıgında hiçbir şey almıyorsunuz ve internet kafecilerle muhattap olmak zorunda kalıyorsunuz.
yorumsuz demekten başka elimizden birşey gelmiyor galiba yada arkadaşın dediği gibi rapor alıcaksınız.

Ben ilçeyi aradım ve tatile çıktım ben denetimlere katılamayacağım dedim. Benim yerime başkasını görevlendirin dedim. Daha Doğrusu bunu ben İlçe formatöre söyledim o da benim yerime ilgili kişilere iletti. Ordan da sorun değil gitsin tatiline emniyete söylesin yerin başka birisini bizden istesinler demişler. Ben de emniyete söyledim başka birini talep edin.Ben tatilde olduğumdan katılamacayağım dedim. Sonra bi daha da gitmedim. Bir sorun çıkmadı.

Geri