İnternet hız sorunu

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlsr ttnet 50mbps kullanıyorum ama internet hızım sürekli değişiyor saniyelik, 0 ile 45 arasında gezinip duruyot ders anlatırken çocukların sesi de benim sesim de kesik kesik gidiyor ders anlatamadım bugün farklı bilgisayarda deniyorum böyle değil ethernet ve wireless sürücüsünü güncelledim düzelmedi neden olabilir?

Ram , işlemci düşükse ve eski hdd varsa yavaşlayabilir. İyi makine lazım. (Windows 10 için)

aynı sorun bende de vardı. bugün aradım. dedi modeminizi uzaktan guncelleyecegim. 2 dakika bekleyin. tamam dedim. güncelledi artık ne yaptıysa. şimdi bu şekilde kullanın sorun olursa tekrar arayın dedi. peki deyip kapattim. 3-5 saattir sorun olmadı. ama şöyle üç beş gün kullanayım bakalım. inşallah düzelmiştir. yani ttneti arayıp söyleyin. belki sizinki de çözülür.

edit: maalesef sorun devam ediyor. Allah'a havale ediyorum.

Son düzenleme:
aynı sorun bende de vardı. bugün aradım. dedi modeminizi uzaktan guncelleyecegim. 2 dakika bekleyin. tamam dedim. güncelledi artık ne yaptıysa. şimdi bu şekilde kullanın sorun olursa tekrar arayın dedi. peki deyip kapattim. 3-5 saattir sorun olmadı. ama şöyle üç beş gün kullanayım bakalım. inşallah düzelmiştir. yani ttneti arayıp söyleyin. belki sizinki de çözülür.
Bugün aynı şeyleri de yaptım Hocam eşimin bilgisayarı düzeldi benimki yine aynı bende düzelme olmadı

Güncellerden oluyor bazen , anti-virüs güncelleme falan yapıyor olabilir.

Yanyana 3 bilgisayarda deniyorum celeron işlemcili olanda 33mbps hız görünüyor i7 işlemcide 10 mbps (bu benim bilgisayarım) i7 yeni nesilde 36mbps görüyor birkaç saniye aralıklarla deneme yaptım. Benim bilgisayarımla ilgili bir problem var ama sorun ne olabilir?

Hocam hangi marka modem kullanıyorsunuz. Yönetim paneline girin, oradan tanılama bölümü gibi bişey olacak. Download ve upload hat değerlerinin olduğu sayfayı kopyalayıp buraya yazın. Snr ve sinyal gücü seviyelerine bakalım bir.

Diğer bilgisayarlarda sıkıntı yoksa bu sorunun modem değerleri ile ilgisi yok. Güç seçeneklerine girin. Güç planını düzenle seçeneğinden gelişmiş güç ayarlarını değiştir. Kablosuz Bağdaştırıcı ayarlarından pilde ve prizde takılı kısmını yüksek performans yapıp kaydedin. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Pardon üstteki mesajı yeni gördüm. Diğer bilgisayarlarda sıkıntı yoksa kablosuz sürücüleri, antivirüs programı, update gibi yazılımsal sorunlar olabilir.

Antivirüsü kaldırdım wifi ethernet sürücülerini yeniden kurdum şimdi aynı pc de wınndan bağlanıyorum 25mbps ama wifi modemde 10un üzerine çıkmıyor

Antivirüsü kaldırdım wifi ethernet sürücülerini yeniden kurdum şimdi aynı pc de wınndan bağlanıyorum 25mbps ama wifi modemde 10un üzerine çıkmıyor
kanal ayarinizdan da olabilir. gerçi ben hangi kanalı denesem de aynı. dalgalı geliyor hız. bir hızlanip bir sıfıra yaklaşıyor. TTNet bitmiş resmen. kaldırmıyor bence yoğunluğu.

kanal ayarinizdan da olabilir. gerçi ben hangi kanalı denesem de aynı. dalgalı geliyor hız. bir hızlanip bir sıfıra yaklaşıyor. TTNet bitmiş resmen. kaldırmıyor bence yoğunluğu.
3 gün internetimizin olmayacağına dair bilgi verildi bir gelip bir gidiyor iyiki wınn var evde ama ona da 3 kişi yüklendik hakkaten ttnet sıkıntı

Geri