İnternet Cafeler İçin Hareketli Masaüstü ve Yönetim Sistemi

Kodla Büyü

MuRKuT

Üye
MuRKuT Cafe System Masaüstü Yönetim Sistemi

Masaüstü Yönetim Sistemi Nedir ?

MuRKuT Cafe System Masasütü Yönetim Sistemi Şuanda Herhangi Bir Alternatif veya Benzeri Olmayan Client Bilgisayarlarınızın Masaüstünü Tek Merkezden Yönetebileceğiniz Bir Sistemdir.

Masaüstü Yönetim Sistemi Kullanım Amacı Nedir ?
Anamakinanızdan internet Cafenizde Bulunan Tüm Client Bilgisayarlarınıza Aynı Anda Deepfreeze vb. Programları Devredışı Bırakmadan Kısayol Eklemek ve Arşiv Server Makinanızı Düzenli Kullanmanızı Sağlar. Yönetim Panelinden Masaüstünde Bulunan 10 farklı Bölümü İstediğiniz Gibi Yönetmenizi Sağlar.

Masaüstü Yönetim Sistemi Çalışma Mantığı Nedir ?

Arşiv Server Bilgisayarınıza Server Programı Kurulur. Program Masaüstünde Bulunan Bölümler İçin Sadece Okuma İzni Olan Paylaşımlar Oluşturur. Server Programı Yazma izni Olmayan Bu Paylaşım Klasörlerine Kolay Birşekilde Kategorilere Ayırarak Dizi, Film, Video, Müzik, Kısayol, Mediaplayer Listesi , Resim vb. Medya Dosyalarını Yükmenize Yardımcı Olur.

Örnek :

\\MuRKuT\Bölüm Adı\Kategori Adı\İçerik Adı\ Şeklinde Yükleme Yapılır. Her Bölüm için Geçerlidir.

\\MuRKuT\Oyunlar\Savas\Call_Of_Duty
\\MuRKuT\internet\Video\Youtube
\\MuRKuT\Diziler\Yabancı_Diziler\Lost
\\MuRKuT\Filmler\Dublaj_Filmler\Avatar

Ana Bilgisayarınıza Server Programına Ulaşacağınız Kısayol Oluşturulur. Kullanıcı Adı ve Şifre ile Giriş Yapılarak Arşiv Server Makinanıza Ekleme/Düzenleme/Silme/Gizleme/Yayınlama Yapılır. Herhangi Birşey Eklediğinizde Arşiv Server Makinanızda Seçtiğiniz Bölüm ve Kategorilere Klasör Açılır Kopyalama Yapılır. Yapılan Değişiklikleri Masaüstü Programın Görmesini Sağlar. Sildiğiniz Taktirde Arşiv Server Makinanızdanda Silme İşlemi Yapılır.

Müşteri Bilgisayarlarınıza Client Programı Kurulur. Client Programı Arşiv Serverda Bulunan Sistem Dosyaları ile iletişime Geçer, Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir.

Programı Kullanmak Sistem Gereksinimleri Nedir ?

Server Programı İçin : Arşiv Server Olarak Kullanacağınız Bir Kasa, Yükleceğiz Arşiv İçin istediğiniz Boyutta Harddisk ( 2-4-6-8-10 TB) ve Windows Server 2008/2012 Enterprise İşletim Sistemi.

Client Programı İçin : Windows Xp 32/64 bit, Windows 7 32/64 Bit işletim sistemi

Client Programı P4 2.66 Ghz işlemci , 512 mb ram, 64 mb onboard ekran kartlı bilgisayarlarda bölüm geçişlerinde %1-%4 işlemci kullanarak sorunsuz ve performanslı birşekilde çalışmaktadır. Bilgisayarlarınızı yormaz.

Kurulum İşlemleri Nasıl Yapılır ? Kurulum Ne Kadar Sürer ?

Kurulum işlemleri için internet Cafe Kurulumu, Aylık Bakım vb. şeylere gerek yoktur. Mevcut Kullandığınız Sistemde Hiçbir Değişiklik Yapmadan Server ve Client Programını Kurmanız Yeterlidir. Kurulum Ortalama 1 Dakika Sürmektedir.

MuRKuT Cafe System Masaüstü Yönetim Sistemi Ücreti Nedir ?

Masaüstü Yönetim Sistemi 1 Server + Sınırsız Client 30 Eylül 2013 Tarihine Kadar Kampanya ve Tanıtım Fiyatı Olarak 750 TL'den Satışa Çıkmıştır. Satın Aldığınız Program Cafe Devir İşlemlerinde Ücretsiz Devir Edilebilir. Yada Devir Edeceğiniz Kişiye Aynı Fiyattan Satılabilirsiniz. Çoğaltmaya Çalışmak Sisteminizi Otomatik Bozarak Lisansınızı İptal Etmektedir. İleride Çıkacak Tüm Eklenti ve Güncellemeler Ömür Boyu Ücretsizdir. Her Sene Yapılan Format İşlemleri Sonrası Client Programını Kurarak Formattan Önceki Masaüstü Tekrar Yüklenebilir.

Fiyatlar 2 Yıl Önceki Makina Başı Kurulum Ücretleri Baz Alınarak Hesaplanmış Olup Ortalama 30 PC için Standart Fiyatlardır. 30 Pc Üzeri Tüm Cafeler Fiyat Konusunda Avantajlıdır. Satın Alıp Kullanan Referansımız ile iletişime Geçip Ücret Konusunda Fikirlerini Alabilirsiniz. İsterseniz Ücreti Ödemeden Önce Programı Test Edip Beğenmediğiniz Taktirde Ödeme Yapmayabilirsiniz.

Kurulum İşlemleri Video İzlemek İçin Tıklayın.

Yeni Gelenler Bölümü :

1.png

Kullanım Amacı : Yüklediğiniz Yeni Program, Yeni Oyun, Dizi, Film, Müzik, Video Tanıtım Alanıdır. Müşterilerinizin Cafenizde Olan Değişiklikleri Farketmesini ve Kullanmasını Sağlar. Aynı Zamanda Reklam Koyarak Ek Gelir Sağlayabilir, Online Oyun Satışları Hakkında Tanıtım Yapabilirsiniz.

Yeni Gelenler Bölümü Yönetimi :

11.png

Yönetim Paneli Üzerinden Yeni Gelenler Bölümüne Eklemek İstediğiniz İçeriğin Bilgilerini, Küçük ve Büyük Resmini, Tıkladığınızda Çalışmasını İstediğiniz Kısayol vb. Dosyalar Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış Haberler Klasörünün içerisine Haber Adına Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Eklediğiniz Bilgiler Buraya Kayıt Edilir.

Örnek: \\MuRKuT\Haberler\Online_Oyun_Satisi Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Client Bilgisayar Bu Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir.
İstediğiniz Zaman Bu Bilgileri Düzenleyebilir, Tek Tıklama İle Masaüstünden Gizleyebilir, istediğiniz Zaman Tekar Yayınlabilir, isterseniz Masaüstü Sıralamasını Değiştirebilir, İstediğiniz Zaman Silebilirsiniz.

İnternet Bölümü :

2.png

Kullanım Amacı : Müşterilerinizin Zahmet Çekmeden Popüler Sitelere Hızlı Erişimini Sağlar. Bu Şekilde Açılış Sayfanızın Ne Olduğu Önemli Olmadan Müşteri Tıkladığı Websiteye Hızlıca Erişim Sağlar. Varsayılan Olarak Türkiyeden En Çok Tıklanan 10 Farklı Kategoride 210 Website Eklenmiş Olarak Gelir.

İnternet Bölümü Yönetimi :

12.png

Yönetim Paneli Üzerinden İnternet Bölümüne Eklemek İstediğiniz Websitenin Adı, Kategorisi, Adresi ve Logosu Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış internet Klasörünün içerisindeki Seçtiğiniz Kategoriye Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Eklediğiniz Bilgiler Buraya Kayıt Edilir.

Örnek: \\MuRKuT\internet\Video\Youtube Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Client Bilgisayar Bu Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir.
İstediğiniz Zaman Bu Bilgileri Düzenleyebilir, Tek Tıklama İle Masaüstünden Gizleyebilir, istediğiniz Zaman Tekar Yayınlabilir, isterseniz Masaüstü Sıralamasını Değiştirebilir, İstediğiniz Zaman Silebilirsiniz.

Oyunlar Bölümü :

3.png

Kullanım Amacı : Müşteri Bilgisayarlarınızda yada Oyun Server Bilgisayarınızda Yüklü Bulunan Oyunları, Müşteriye Görsel Olarak Dikkat Çekici Oynamaya Teşvik Edecek Şekilde Göstermenizi Sağlar.

Oyunlar Bölümü Yönetimi :

13.png

Yönetim Paneli Üzerinden Oyunlar Bölümüne Eklemek İstediğiniz Oyunun Adı, Kategorisi, Resmi ve Yüklü Bulunduğu Yerden Alınan Kısayolu Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış Oyunlar Klasörünün içerisindeki Seçtiğiniz Kategoriye Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Eklediğiniz Bilgiler Buraya Kayıt Edilir.

Örnek: \\MuRKuT\Oyunlar\Savas\Call_Of_Duty_Black_Ops_2 Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Client Bilgisayar Bu Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir. Tıkladıklarında Oyun Açılır.

Sohbet Programları Bölümü :

4.png

Kullanım Amacı : Müşteri Bilgisayarlarınızda Yüklü Bulunan Sohber Programlarını Müşteriye Görsel Olarak Dikkat Çekici Şekilde Göstermenizi Sağlar.

Sohbet Programları Bölümü Yönetimi :

14.png

Yönetim Paneli Üzerinden Sohbet Bölümüne Eklemek İstediğiniz Programın Adı, Kategorisi, Resmi ve Yüklü Bulunduğu Yerden Alınan Kısayolu Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış Sohbet Klasörünün içerisindeki Seçtiğiniz Kategoriye Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Eklediğiniz Bilgiler Buraya Kayıt Edilir.

Örnek: \\MuRKuT\Sohbet\Messenger\Skype Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Client Bilgisayar Bu Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir. Tıkladıklarında Program Açılır.

Programlar Bölümü :

5.png

Kullanım Amacı : Müşteri Bilgisayarlarınızda Yüklü Bulunan Sistem Programlarını Müşteriye Görsel Olarak Dikkat Çekici Şekilde Göstermenizi Sağlar.

Programlar Bölümü Yönetimi :

15.png

Yönetim Paneli Üzerinden Programlar Bölümüne Eklemek İstediğiniz Programın Adı, Kategorisi, Resmi ve Yüklü Bulunduğu Yerden Alınan Kısayolu Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış Programlar Klasörünün içerisindeki Seçtiğiniz Kategoriye Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Eklediğiniz Bilgiler Buraya Kayıt Edilir.

Örnek: \\MuRKuT\Programlar\Office\Microsfot Word Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Client Bilgisayar Bu Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir. Tıkladıklarında Program Açılır.

Müzikler Bölümü :

6.png

Kullanım Amacı : Arşiv Server Bilgisayarınıza Yüklediğiniz Müzikleri Kategori ve Albümlere Ayırarak Müşteriye Görsel Olarak Dikkat Çekici Şekilde Göstermenizi Sağlar. Resimlere Tıklama Yapıldığında Winamp Listesi Açılır ve Albüm Listelenir. Klasör Görünmediği İçin İzinsiz Kopyalama İşlemlerini Engellemiş Olur.

Müzikler Bölümü Yönetimi :

16.png

Yönetim Paneli Üzerinden Müzikler Bölümüne Eklemek İstediğiniz Sanatçı Adı, Kategorisi, Resmi Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış Müzikler Klasörünün içerisindeki Seçtiğiniz Kategoriye Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Albüm Liste Dosyası Açılır. Daha Sonra Eklemek istediğiniz Müzikleri Albüme Müzik Ekleme Kısmından Eklenir. Eklediğiniz Müzik Arşiv Server Bilgisayarınızda Kayıtlı Bulunan Albümün Klasörüne Yüklenir ve Liste Güncellenir.

Örnek: \\MuRKuT\Muzikler\Yabanci_Müzikler\Jennifer_Lopez Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Client Bilgisayar Bu Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir. Tıkladıklarında Winamp ile Açılır.

Videolar Bölümü :

7.png

Kullanım Amacı : Arşiv Server Bilgisayarınıza Yüklediğiniz Videoları Kategori ve Albümlere Ayırarak Müşteriye Görsel Olarak Dikkat Çekici Şekilde Göstermenizi Sağlar. Resimlere Tıklama Yapıldığında Gom Player Listesi Açılır ve Albüm Listelenir. Klasör Görünmediği İçin İzinsiz Kopyalama İşlemlerini Engellemiş Olur.

Videolar Bölümü Yönetimi :

17.png

Yönetim Paneli Üzerinden Videolar Bölümüne Eklemek İstediğiniz Sanatçı Adı, Kategorisi, Resmi Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış Videolar Klasörünün içerisindeki Seçtiğiniz Kategoriye Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Albüm Liste Dosyası Açılır. Daha Sonra Eklemek istediğiniz Videoları Albüme Video Ekleme Kısmından Eklenir. Eklediğiniz Video Arşiv Server Bilgisayarınızda Kayıtlı Bulunan Albümün Klasörüne Yüklenir ve Liste Güncellenir.

Örnek: \\MuRKuT\Videolar\Yabanci_Video_Klip\Jennifer_Lopez Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Client Bilgisayar Bu Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir. Tıkladıklarında Gom Player ile Açılır.

Diziler Bölümü :

8.png

Kullanım Amacı : Arşiv Server Bilgisayarınıza Yüklediğiniz Dizileri Kategori ve Albümlere Ayırarak Müşteriye Görsel Olarak Dikkat Çekici Şekilde Göstermenizi Sağlar. Resimlere Tıklama Yapıldığında Gom Player Listesi Açılır ve Albüm Listelenir. Yüklediğiniz Her Yeni Bölüm Listede En Üstte Görünmektedir. Müşteri Dizi Resmine Tıkladığında Herzaman En Son Yüklenen Bölümü Görür Daha Sonra İsterse Listeden Eski Bölümleri İzleyebilir. Klasör Görünmediği İçin İzinsiz Kopyalama İşlemlerini Engellemiş Olur.

Diziler Bölümü Yönetimi :

18.png

Yönetim Paneli Üzerinden Diziler Bölümüne Eklemek İstediğiniz Dizi Adı, Kategorisi, Resmi Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış Diziler Klasörünün içerisindeki Seçtiğiniz Kategoriye Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Albüm Liste Dosyası Açılır. Daha Sonra Eklemek istediğiniz Dizi Bölümlerini Bölüm Ekleme Kısmından Eklenir. Eklediğiniz Dizi Bölümü Arşiv Server Bilgisayarınızda Kayıtlı Bulunan Albümün Klasörüne Yüklenir ve Liste Güncellenir. Yüklediğiniz Her Yeni Bölüm Listede En Üstte Görünmektedir. Müşteri Dizi Resmine Tıkladığında Herzaman En Son Yüklenen Bölümü Görür.

Örnek: \\MuRKuT\Diziler\Yabanci_Diziler\Lost Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Client Bilgisayar Bu Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir. Tıkladıklarında Gom Player ile Açılır.

Filmler Bölümü :

9.png

Kullanım Amacı : Arşiv Server Bilgisayarınıza Yüklediğiniz Filmler Kategori ve Albümlere Ayırarak Müşteriye Görsel Olarak Dikkat Çekici Şekilde Göstermenizi Sağlar. Resimlere Tıklama Yapıldığında Gom Player ile Açılır ve Film İzlenir. Klasör Görünmediği İçin İzinsiz Kopyalama İşlemlerini Engellemiş Olur.

Filmler Bölümü Yönetimi :

19.png

Yönetim Paneli Üzerinden Filmler Bölümüne Eklemek İstediğiniz Filmin Adı, Kategorisi, Resmi ve Film Dosyası Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış Filmler Klasörünün içerisindeki Seçtiğiniz Kategoriye Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Eklediğiniz Bilgiler Buraya Kayıt Edilir.

Örnek: \\MuRKuT\Filmler\Dublaj_Filmler\Avatar Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Masaüstü Bölümü :

10.png

Kullanım Amacı : Masaüstü Programını Kullanmadan Önceki Standart Olarak Kullandığınız Masaüstü Öğelerini, Sistem Kısayollarını Müşteriye Görsel Olarak Dikkat Çekici Şekilde Göstermenizi Sağlar.

Masaüstü Bölümü Yönetimi :

20.png

Yönetim Paneli Üzerinden Masaüstü Bölümüne Eklemek İstediğiniz Kısayolun Adı, Kategorisi, Resmi ve Yüklü Bulunduğu Yerden Alınan Kısayolu Seçilir. Kaydet Butonuna Tıkladığınızda Arşiv Server Bilgisayarınızdaki Paylaşıma Açılmış Masaüstü Klasörünün içerisindeki Seçtiğiniz Kategoriye Yazdığınız İsimde Klasör Açılır ve Eklediğiniz Bilgiler Buraya Kayıt Edilir.

Örnek: \\MuRKuT\Masaustu\Sistem\Bilgisayarim Klasörüne Bilgiler Kayıt Edilir.

Client Bilgisayar Bu Bilgileri Okur ve Masaüstünde Gösterir. Tıkladıklarında Kısayol Çalışır.

Yönetim Sistemi Tema Özelliği :

21.png

Yönetim Panelinizin Standart Rengi Siyahtır. İstediğiniz Taktirde Mavi, Beyaz, Kırmızı, Yeşil, Mor ve Kahve Renginde Kullanabilirsiniz.

İstek ve Şikayet Kutusu :

23.png

Kullanım Amacı : Müşterilerinizin Cafeniz Hakkında Görüşlerini veya Şikayetlerini Size Belirtmesi İçin Hazırlanmıştır. Bilgileri Doldurup Gönderdiğinde Mesaj Gönderdiği Bilgisayar Bilgileri Dahil Server Bilgisayarınıza Gelir.

İstek ve Şikayet Kutusu Yönetimi :

24.png

Yönetim Paneline İlk Giriş Sayfanızda Bulunan Mesaj Kutusu Müşterilerinizden Gelen Mesajları Göstermektedir. İsterseniz Yayınlayıp Müşteri Bilgisayarlarında Gösterebilir, İsterseniz Mesajı Dikkate Aldıktan Sonra Silebilirsiniz.

Client Bilgisayarın 2012 de Hazırlanan Tanıtım Videosunu İzlemek İçin Tıklayın.

Programın Tüm Bölümleri için Ayrı Ayrı Tarif Videoları, Tanıtım Videoları Yakında Yayınlanacaktır. Satın Alan Her Müşteriye Uzak Masaüstü Bağlantısı Yapılarak Server Programı Kurulacak Client Programı Kurulumu Tarif Edilecek. Mevcut Sistemi Entegre Edilene Kadar Yardımcı Olunacak Tamamen Kullanmaya Başladıktan Sonrada Ücretsiz Uzak Masaüstü Desteği Verilmeye Devam Edilecektir.

Programın ileride Çıkabilecek Eklenti ve Güncellemeleri Ömür Boyu Ücretsizdir. Programı 1 kere Satın Alıp Ömür Boyu Kullanabilirsiniz. Her Yıl Yapılan Format işlemleri Sonrasında Sadece Client Programını 30 Saniyede Kurup Format Öncesi Masaüstünüze Tekrar Dönebilirsiniz. Formattan Sonra Program ve Oyunların Yolları Değişmesi Durumunda Yönetim Panelinden Düzenleme Yapılarak Yeni Kısayolları Hızlıca Ekleyebilirsiniz.

Program Yönetim Paneli Olmadan İlk Olarak 2011 Yılında 5 Farklı İnternet Cafede Ortalama 400 Bilgisayara Kuruldu ve Hala Kullanılmaktadır. 1 Haziran 2013 Tarihinden itibaren Yönetim Paneli ile Birlikte 4 İnternet Cafeye Kuruldu ve Kullanılıyor. Programın Şuanda Bilinen Hiçbir Problem ve Sorunu Yoktur. Satın Alanlar Kusursuz Haliyle Kullanacaktır.

Tarif Edilen Tüm İşlemleri Anamakinanızdan Kalkmadan Tüm Client Bilgisayarlarınızda Deepfreeze vb Programları Devredışı Bırakmadan Değişiklik Yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve Sorularınız için info@murkut.net Adresinden iletişime Geçebilirsiniz.

Bizi Takip Etmek için:

http://www.murkut.net Websitemizden İletişime Geçebilir

http://www.facebook.com/MuRKuTCafeSystem Facebook Sayfamızdan Gelişmeleri Takip Edebilir

http://www.youtube.com/MuRKuTCafeSystem Youtube Kanalımızdan Videolara Ulaşabilir

http://www.twitter.com/MuRKuT Adresinden Takip Edebilirsiniz.

Geri