İntel Öğretmen Programında Değişiklik(Blog-Wiki)

Kodla Büyü

ertanbadem

Aktif Üye
Arkadaşlar intel öğretmen progrmında kullandığımız wiki ve blog sayfalarının yabancı dilde olması nedeni ile çok zorlanacağımızı kurs hocaları ile görüşmüştük. Ben de dönünce bununla ilgili bir çalışma yaptım.Blog hizmeti veren birkaç firma ile görüştüm. Bunlardan biri(İsmini vermezsem daha iyi olur.Reklama girmesin) bize bu hizmeti ücretsiz ve türkçe sağlayabileceğini söyledi.Bu da bizim öğretmenlere vereceğimiz kursun kolaylaşması demek olacaktır. Firma ile tel ve maille bağlantı kurdum.Daha sonra eğiteki arayıp durumu anlattım.Görüştüğüm yetkili de şu anda bu konu ile ilgili İstanbul'da intel yetkilileri ve programcı arkadaşlarla toplantıda olduklarını ve aynı düşünce ile çözüm aradıklarını söylediler.Muhtemelen pek yakında hatta imkan olursa meb serverları kullanılarak türkçe blog ve wiki modülleri oluşturulacakmış. Bu da bizim için çok büyük kolaylık olacak. Bu taze bilgiyi sizinle paylaşmak istedim.

teşekkür ederim hocam. Kurs harici vakitler güzeldi :mrgreen: . Şuan tatildeyim tatil bitiminde dedğin sitelere göz atarım.

ertanbadem' Alıntı:
Arkadaşlar intel öğretmen progrmında kullandığımız wiki ve blog sayfalarının yabancı dilde olması nedeni ile çok zorlanacağımızı kurs hocaları ile görüşmüştük. Ben de dönünce bununla ilgili bir çalışma yaptım.Blog hizmeti veren birkaç firma ile görüştüm. Bunlardan biri(İsmini vermezsem daha iyi olur.Reklama girmesin) bize bu hizmeti ücretsiz ve türkçe sağlayabileceğini söyledi.Bu da bizim öğretmenlere vereceğimiz kursun kolaylaşması demek olacaktır. Firma ile tel ve maille bağlantı kurdum.Daha sonra eğiteki arayıp durumu anlattım.Görüştüğüm yetkili de şu anda bu konu ile ilgili İstanbul'da intel yetkilileri ve programcı arkadaşlarla toplantıda olduklarını ve aynı düşünce ile çözüm aradıklarını söylediler.Muhtemelen pek yakında hatta imkan olursa meb serverları kullanılarak türkçe blog ve wiki modülleri oluşturulacakmış. Bu da bizim için çok büyük kolaylık olacak. Bu taze bilgiyi sizinle paylaşmak istedim.

Yakışmamış sana direk Milli Eğitim Bakanı ile görüşmen lazımdı. Bu arada süprizim için bir fırsat kolluyorum. :)

Daha ne kadar bekliyecem.Psikopat oldum.Yap artık rahatlayayım.Yoksa yalvarmaya başlıyacam.....Ne bombaymış be..

ertanbadem' Alıntı:

bizim kurs zamannda bu çalışma için bir hazırlık olduğunu soylemişlerdi ayrıca bunun meb tarafından yapılması en doğrusu bence sebepler iise bu sistemin en verimli hali malatyada görev yapan bir arkadaşım belli arama kriterlerini kullanarak adanada hazırlanmış bir projeye ulaşmalı ki zaten ünite planı yaparken denilen ilk şey başkası aldığında kolaylıkla uygulaya bilmelidir.inşallah boş sözler olmaz ..... çabalarınız için tebrik ve teşekkür

Aynı tartışmayı biz de yapmıştık. Sonuçta ortaya korkunç bir materyal kaynağı çıkacak.Aşağı yukarı tüm derslerden binlerce teknoloji destekli plan,broşür,slayt gösterisi falan. Bunları neden yabancı kaynaklı bir sunucuda gözden uzakta tutalım. Bunlar tüm öğretmenlerin kullanımına açılmalıki bir işe yarasın.Kime ne plan vs lazımsa bu portaldan girip ulaşsın. Meb de bunu düşünmüş zaten programcılarla görüşmüşler intelin de görüşünü alıp geçecekler yakında inşallah. Üstelik blog ve wikilerin ulaşım ve düzenleme kolaylıkları bir de türkçe olunca bilgisayardan korkan teknolojiden kaçan bir grup öğretmenimize cazip gelecek ve onları da teknoloji destekli eğitime yönlendirecek diye düşünüyorum.

yalnız binlerce broşür, slayt vs oluşacak derken, öğretmenlerimizin bir çoğu bu işlerde de kolayını buldu ve başka kişilerin yaptıkları yada intel cd lerindeki portfolyolardan aldılar birçok şeyi, bu binlerce olan şey aslında çok az aslında oturup bu iş neymi diye merakedenler tarafından yapılanlar sadece....

Merhaba Arkadaşlar.
Ertan hocam çalışmalarınız için teşkkürler. Bu arada nostra hocam iki gündür telefonla arıyorum cevap vermiyorsun. Bana ulaşırsan sevinirim
Tüm wikici ve blogculara iyi çalışmalar.

Mustafa K.

Helal vallahi intel öğretmen programına katılmanın farkı bu olsa gerek. :alkis: :alkis: :alkis:

Geri