intel N 2230 wifi sınırlı bağlantı sorunu.

Kodla Büyü

kendir_li

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar dell Inspiron 15R (5520, Mid 2012) Service Tag: JW1XHV1 bir laptopum var.
Windows 8.1 kurulu.
Okulda mac filtreleme var , access pointler ile internet dagıtılıyor.
Benim sorunum bazen internete sıkıntısız girerken çogu zaman sınırlı bağlantı hatası alıyorum.
Bu sorunu yaşayan başka kimse yok, yaklaşık 70-80 makina internete baglanabiliyor aynı anda.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Evet arkadaşlar şuanda ip otomatik şekilde baglandı yarım saat önce sınırlı bağlantı vardı.
Telefonu modem olarak bağlandıgımda hiç sorun yok direk bağlanıyor.

Sorunu cozemedim arkadaslar.
Sabah erken ve aksam gec saatlerde internet geliyor, aralarda yok.
Oneri bekliyorum.

İşletim sisteminiz ile alakalı olabilir hocam. Windows 8.1'de çok görmedim ama Windows 8'de sınırlı bağlantı problemi yaşayan çok kişi gördüm.

hocam bu sorun Intel kartlarla (özellikle 6235 chipsetler) ilgili onaylanmış ve hala çözülememiş kronik bir sorun :( (https://communities.intel.com/mobile/mo ... s%2F133560) bende de advanced-n 6235 var 300 mbps ve widi desteği için almıştım ama bu problemi sürekli yaşıyorum. bazen 5 dk bazen 1 saat içinde ama mutlaka sınırlı bağlantıya geçiyor. ama bağlantıyı kes/bağlan yapınca bağlanıyor. güncel sürücüler de işe yaramıyor şu an için geçici tek bir çözümünüz var o da aygıt yöneticisinde kartın ayarlarından 802.11n modunu devre dışı bırakmak. bu durumda hızınız 54mbps olur ama en azından düşmesiniz..

dijireis79' Alıntı:
Bağlandığınız ağ size ip atamıyor olabilir,manuel ip girmeyi deneyin
Bir cok defa denedim.

yasarsahbaz' Alıntı:
İşletim sisteminiz ile alakalı olabilir hocam. Windows 8.1'de çok görmedim ama Windows 8'de sınırlı bağlantı problemi yaşayan çok kişi gördüm.
8.1´i sirf 8 de sorun yasadigim icin kurdum, çözüm olmadı.
Parhelion' Alıntı:
hocam bu sorun Intel kartlarla (özellikle 6235 chipsetler) ilgili onaylanmış ve hala çözülememiş kronik bir sorun :( (https://communities.intel.com/mobile/mo ... s%2F133560) bende de advanced-n 6235 var 300 mbps ve widi desteği için almıştım ama bu problemi sürekli yaşıyorum. bazen 5 dk bazen 1 saat içinde ama mutlaka sınırlı bağlantıya geçiyor. ama bağlantıyı kes/bağlan yapınca bağlanıyor. güncel sürücüler de işe yaramıyor şu an için geçici tek bir çözümünüz var o da aygıt yöneticisinde kartın ayarlarından 802.11n modunu devre dışı bırakmak. bu durumda hızınız 54mbps olur ama en azından düşmesiniz..
Ben baglantiyi kesmeyi birakin driveri kaldirip tekrar kuruyorum yine baglanmiyor, 11ni devre dişi birakmayi sanirim denemiştim ama yarin kesin denerim.

Parhelion' Alıntı:

Hocam tesekkur ederim, yakladik 1 haftadir sorun yok 802.11n devre disi kalinca duzeldi.

asus mini wifi driverini yükleyemiyorum
aygıt yöneticisinde 802.11n wlan adapter üzerinde ünlem işareti görünmekte

driverini bulamadım bu konuda bilgi sahibi olan var mı :?:

Geri