İnsanı okumaktan soğutuyorlar

Kodla Büyü
Iste bu tip ....... lar yuzunden okumak sart arkadaslar sen ben okumassak bu liyakatsiz ...... lar piyasayi doldurur boylece.Ondan sinrada yilda 1 kez karsilastigi osym sinavinda adama kafa atsammi atmasammi diye dusunursunuz ;)

hocam ben YL yaptım ve pratikte hiç bir işe yaramıyor diploması çekmecede duruyor,
şayet bu YL Bölümü sizin için olmazsa olmaz değilse, devamında doktara ve akademisyenlik hedefiniz yoksa,
O hocayla pisleşebilirsiniz bence.

Bu arada Cimer bence sonuç vermez, işleyiş mantığı ters,
bence adım adım gidin,
cevabın çıktısını alıp bölüm başkanına gidin.

Haklarımızı aramadığımız için o kadar rahat davranıyorlar.. Tüm şikayet mercilerine başvuru yapın hocam. Size yaptığını başkasına yapamaz belki :)

Öncesindeki mesaj trafiği nasıl, hocanın kaç öğrencisi var, bunlara bakmak lazım, bir yakınımın danışmanı cevap bile vermiyor Marmara'da(ilk binde idi ü. sınavında), üstelik ders almak istiyor ama alamıyor, böyle bir cevap daha iyi olurdu onun için...

Olumsuz bir davranış ama burada bir suç yok. Eğer bu işe girersen ilerisi daha sıkıntılı olacaktır maalesef Hocam.

Merhaba arkadaşlar hem kendimi geliştirmek hem öğrencilerime faydalı olabilmek adına yüksek lisansa başlayayım dedim. daha ders seçiminde akademisyen egoları devreye girmeye başladı. bir derste sorun yaşadım ve 5 yerine 4 ders onaylandı. tekrar ders seçmek ıstedıgımde ise kendısının ekledıgı ders dıger dersimle çakıştı. bunu bildirdiğimde ve kendisine mesaj attığımda ekdekı cevabı aldım. topu topu 5 dakikalık bir iş yapacak. sizce cimere şikayet edilmeyi haketmiyor mu ? bu egolarla uğraşmak zorunda mı insanlar
hangi üniversite hocam?

Bence yumuşak davranın sabırlı bir şekilde kendiniz açıklamaya çalışın. Siz insanlığınızı koruyun karşıdaki ne yaparsa yapsın. Rahatsız ettiğim için özür dilerim ama bu konuda yardımınıza ihtiyacım var lütfen gibi yumuşak kelimeler kullanın. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler. Sürtüşmeye gerek yok. Diyelim ki kendisi yüzünden mağdur olduğunuz: Elinize yazışmaları alıp şikayet dilekçesiyle yetkili yerlere iletin. Zaten yazışmalarda sizin kibar ve rica dili kullanmanıza rağmen karşı tarafın egoist ve kibirli cevapları ve sizi mağdur etmiş olması hem sizin insanlıkla hareket ettiğinizi gösterir hem de karşı tarafın bu yumuşak dile ve ricalara rağmen ne kadar alçak biri olduğunu gösterir.En sonunda iş mahkemelik bile olsa sizin kullanmış olduğun dil size olumlu sonuç olarak dönecektir.

Hocam sağolasınız şu maili okurken ders kaydımı yapmam gerektiği aklıma geldi yarın son günmüş bu arada:)
Hocam yazı olarak ne yazdıklarını dikkate almayın derim. Yüz yüze konuşurken ki iletişiminize bakın.Belki çok seveceksiniz hocanızı. Mail yazarken de aslında belli akademik kurallara dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız.Yüzyüze ortamda konuşup iletişim kurduktan sonra yazıli iletişimde de sorun yaşamazsınız. Yüksek lisansa başladığimda bende panikleyip sanki herkesle mücadele etmem gerekiyormuş gibi hissetmiştim.Yazılanlara bakınca bütün bilgisayar öğretmenlerinde bi engellenmişlik hissi olduğunu fark ettim.
Tabi çok enteresan hocalar da olacak, ama okulda ki çalışma ortamımızda bile yolda görseniz selam vermeyeceğiniz fesat tiplerle çalışmak zorunda kalabiliyoruz zaman zaman. Üniversite çalıştığınız ildeyse ders programını da bi şekilde takip edersiniz zaten.

Hocam sağolasınız şu maili okurken ders kaydımı yapmam gerektiği aklıma geldi yarın son günmüş bu arada:)
Hocam yazı olarak ne yazdıklarını dikkate almayın derim. Yüz yüze konuşurken ki iletişiminize bakın.Belki çok seveceksiniz hocanızı. Mail yazarken de aslında belli akademik kurallara dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız.Yüzyüze ortamda konuşup iletişim kurduktan sonra yazıli iletişimde de sorun yaşamazsınız. Yüksek lisansa başladığimda bende panikleyip sanki herkesle mücadele etmem gerekiyormuş gibi hissetmiştim.Yazılanlara bakınca bütün bilgisayar öğretmenlerinde bi engellenmişlik hissi olduğunu fark ettim.
Tabi çok enteresan hocalar da olacak, ama okulda ki çalışma ortamımızda bile yolda görseniz selam vermeyeceğiniz fesat tiplerle çalışmak zorunda kalabiliyoruz zaman zaman. Üniversite çalıştığınız ildeyse ders programını da bi şekilde takip edersiniz zaten.
O sorun ıste bıraz hocam aynı ılde degıl bu doenm 5ders aldım 2 dersım kaldı umarım derslerı verebılırım ve kalan 2 derstede illa okla gelmelısın demezler .

Geri