INGBANK'ta faizler neden diğerlerinden çok dusuk?

Kodla Büyü

plankml

Aktif Üye
Bugun birçok banka gezdim. İhtiyac kredisi çekmek istiyorum. 1.25-1.24-1.21 faiz orani veren bankalar oldu INGBANK ise 0.99 verdi. Arada ciddi bir fark var. Sizce bu guvensizlik yaratmali midir? Nedeni nedir?

ingbank adamına göre faiz oranı belirliyor. sizin mesleki durumunuz ve ödeme durumunuz iyi olduğu için en düşük faiz oranını belirlemiş.

para yatirmayacaksiniz ki neyin guvensizligi bu? sozlesmelerde yaksit tutarlari vs. her sey belli zaten, iyi okursaniz sonradan ekstra bisey odeme ihtimalinizde yok. 1.5 sene once bende 0.9 dan almistim ihtiyac kredisini vakiftan, korkacak bir sey yok yani.

Ev kredisi 5 yil once cekmistim. Memnun kaldim. 0.98 den cekmistim. Faizler dustu sonra 0.70 den yapilandirdilar. Halen hesaplari kullaniyorum ing gunluk paket ile eft ucretsiz. Hesap isletim ucreti yok.

Aslinda faizler dusecek diyorlar on güne kadar. Fakat bu hafta içinde krediyi çekmem gerekiyor. Faizler dusunce Bu yapılandırma nasil oluyor hocam?

plankml' Alıntı:
Aslinda faizler dusecek diyorlar on güne kadar. Fakat bu hafta içinde krediyi çekmem gerekiyor. Faizler dusunce Bu yapılandırma nasil oluyor hocam?

hocam bankalar 0-5 yıl 0,90 a 5-10 yıl 0,95 e çektiler faiz oranlarını konut için. bundan dahada düşecekse güzel olur

Hocam sebebi şu 0.99 faiz oranı var ama herkese değil belli bir kredi notu üzerine veriyorlar. Diyelim ki o oranı yakaladınız 0.99 faiz oranı evet ama masraf sigorta 1300 TL civarı çıkıyor sözün özü faiz oranı güzel toplamda ödenecek miktarda karlısınız fakat ele geçen parada zarardasınız.
Örnek ben 35000 ihtiyaç çekecektim 0.99 ile 1300 masraf çıktı o da tahminen. Elime 33700 geçecekti halk bankası gittim 360 TL masraf elime 34640 geçti toplamda İng bank halk bankasına göre 1000 TL avantajlıydı. Bütün bu dediklerim 36 ay vade için tabi. İyi akşamlar tercih sizin.

Buralp86' Alıntı:
Hocam sebebi şu 0.99 faiz oranı var ama herkese değil belli bir kredi notu üzerine veriyorlar. Diyelim ki o oranı yakaladınız 0.99 faiz oranı evet ama masraf sigorta 1300 TL civarı çıkıyor sözün özü faiz oranı güzel toplamda ödenecek miktarda karlısınız fakat ele geçen parada zarardasınız.
Örnek ben 35000 ihtiyaç çekecektim 0.99 ile 1300 masraf çıktı o da tahminen. Elime 33700 geçecekti halk bankası gittim 360 TL masraf elime 34640 geçti toplamda İng bank halk bankasına göre 1000 TL avantajlıydı. Bütün bu dediklerim 36 ay vade için tabi. İyi akşamlar tercih sizin.
Hocam ing avantaj gibi gözükebilir ama o kadar masraf ne öyle. Resmen peşinen almış zaten, ihtiyacınız olan parayı kesiyor. Masrafı yüksek tutup parayı tırpanlayıp verenlerden nefret ediyorum.

Geri