İMDAAT MASA ÜSTÜ BİLGİSYARIM AMD İŞLEMCİLİ

Kodla Büyü

Çağrı1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
masaüstü bilgisyarım çalşırken çalışırken kapanıveriyor bazen açtığımda inrternette girdiğim sayfalar açık oluyor yardımcı olabilirmisiniz problem ne çözemedim bir iki kez işlemcinin macununu temizledim yeni macun sürdüm biraz yapmadı bu gün yine aynı yaptım ama yine yapıyor

WİNdovsun çökmüştür belkide yedeğini yoksa format çekmeni bekliyordur olamaz mı ?
macun dan önce Speccy programını kullan sıcaklığını kontrol et oyun oynarken felan çok ısınıyorsa macunluk sorun

şu sırlalar linux a geçmeyi düşünüyorum ona geçersen sıkıntıların çoğundan kurtulursun :)

Belki işlemci fanını tam oturtamamışsındır hocam onada bak.Olmadı Davut hocamın dediği gibi format :)

yeni format atmıştım sürekli yapıyordu arada bir yapmıyor bir kaç ay yine yapıyor bir yerde bir dengesizlik var ama çıkmmadım işin içiden aldığımdan beri yapıyor

Hocam elektronikten (Lehim işi) biraz anlıyorsanız. Kasanın güç kaynağını açıp içindeki kondansatörlere bir bakın derim, şişmiş olabilirler. Benim okulda da bilgisayarlar elektrik problemlerinden dolayı devamlı kasaların güç kaynakları arıza yapıyordu. (Bazen bilgisayarlar açılmıyordu. Bazen kasanın önündeki ışıklar yansa bile açılmıyordu. Bazen de bilgisayar açılınca Windows kilitleniyordu. Bazen de kasa açılmayınca arkadaki Ethernet kablosunu çekince açılıyordu. Bazen de bir müddet çalışıp kapanıyorlardı.) Buna benzer problemle karşılaştığımda artık hemen açıyorum kasanın güç kaynağını oradaki kondansatörleri değiştiriyorum, bilgisayarlar saat gibi çalışıyor. Benim güç kaynağındaki (farklı güç kaynakları) kondansatörler 1000, 1500 bir de 2200 mikrofarad kondansatörler şişmiş olarak karşıma çıkmışlardı. Volt değerlerini biraz yüksek olanlarla değiştirdim. Mesala 1500mf/6.3V yerine 1500mf/16 volt kullandım.

Sizin evde de elektrik dalgalanması ya da aniden elektrik kesilmeleri oldu ya da oluyorsa, bilgisayarınızdaki kondansatörler şişmiş olabilir.

NOT: Elektronik deneyiminiz yoksa kendiniz yapmayınız.

Geri