İmam hatip Ortaokullarında 6.sınıf Bilişim Dersini iyice gözen çıkardılar.

Kodla Büyü

muratozdas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ya arkadaşlar biz ne kadar bu dersi sahiplenmeye çalışmışsak; bir o kadar da MEB bizi bu konuda bezdirmeye çalışıyor. KODLAMA..ARDUİNO..ROBOTİK YAZILIM..tam bu alanlarda ciddi anlamda dersimizi zevkle vermeye çalışıyoruz. Şimdide MEB her fırsatta bu dersi gözden çıkarmaya çalışıyor. Zorla insana "Tükenmişlik Sendromu" aşılıyorlar... :mad::mad:

Alın size bir de burdan Yak... İmam hatip ortaokulları 5, 6, 7 inci sınıflarda bilişim dersi yine çöpe atılmaya çalışılıyor.. Mesleğimin 5.yılındayım. En canlı en verimli çağımda olmam gerekirken sanki Emekli oluyormuşum gibi bezdim artık..ve sürekli bezdirici haberler alıyoruz. İşin en sinir tarafı en meçhul en belirsiz branşta olmak..Lafa gelince KODLAMA da KODLAMA da.. uygulama da fossss...

"5, 6 ve 7. sınıflarda, Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil, Kur’an-ı Kerim, Arapça, Peygamberimizin hayatı ve temel dinî bilgiler derslerini (29 ders saati) almak kaydıyla, imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı ve zorunlu ders saatine ilave olarak haftada 7 ders saatine kadar yabancı dil veya Kur’an-ı Kerim dersi verilebilir. Bu uygulamayı yapan okullarda, öğrencilerin hazırbulunuşluk düzeyleri dikkate alınarak Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmiş ve uygulanmakta olan yabancı dil ve Kur’an-ı Kerim dersi öğretim programlarına dayalı olarak dersin zümre öğretmenler kurulunca hazırlanan öğretim programları uygulanabilir

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    120.4 KB · Görüntüleme: 150
Kodlamayı kaldırıp İmam Ebu-el Azim el-Hişam bin Abdullah el- Bilmem ne Hazretlerinin hayatını koysunlar.
Kodlama da neymiş? Fani şeyler bunlar.

Ben şu anda bir İmam hatip Ortaokulunda çalışıyorum tamamen kaldırılsa da olur.. O tip okullarda bilgisayar bilimine ihtiyaç yok gibi.. Millet dini bilgiler üzerine çalışıyor.. Yine diyorum dine diyanete karşı değilim lakin çalışma ortamı çok sıkıcı..
Branşımızın geleceğinin olmadığını ben yıllar önce söylemiştim. 11. yılımdayım bu meslekte ve her geçen yıl işler kötüye gidiyor.. Kötüye giden sadece bizim branş değil öğretmenlik mesleği ve eğitim..
Çocuklar ilgisiz, şımarık.. Veliler ve Bakanlık öğretmenleri sıkıştırdıkça bizler daha da bunalıyoruz.. Hakkımızda hayırlısı..

bizde de durum aynı bu sene 12 tane 5. sınıf şubesinin 3ü hafızlık ağırlıklı sınıfa çevrildi 6lardan da 4 şube dil ve hafızlık sınıfı oldu ders saatimiz düştü seneye 5lerin tamamı hazırlık hafızlık vs olursa norm fazlası olacağız

Bence okulları kapatalım olsun bitsin. Herkes rahat eder. Biz uykusuz kaldıkça, biz kendimizi parçalarken gelinen nokta ortada maalesef. İşin de ilginç tarafı nedir biliyor musunuz. Seviyorum ben işimi. İnadına mücadele ediyorum gittiği yere kadar artık. Halden anlayan gelsin artık yorulduk ki hemde ne yorulma.

Bence ilerleyen yıllarda tüm okullar özelleşecek.
Devlette bu koca yükten kurtulmuş olacak.
Yani sıkıntı sadece bizim branş için değil tüm branşlar için geçerli.

Bence ilerleyen yıllarda tüm okullar özelleşecek.
Devlette bu koca yükten kurtulmuş olacak.
Yani sıkıntı sadece bizim branş için değil tüm branşlar için geçerli.
devlet beni korumayacaksa, eğitim ve sağlık ihtiyaçlarımı karşılamayacaksa daha niye vergi vereyim. devlet olmaktan çıkar bu iş. takılıp takılıp eve gidelim o zaman

Ben de İmam hatipteyim. Bizim okul bir de proje okulu. 5. Sınıflar geçen yıl tümü yabancı dil ağırlıklıydı. Bu yıl da öyle. Asıl sıkıntı 5 ve 6 lar eokulda da yabancı dil ağırlıklı seçildiğinde bizim dersimiz çıkmıyor. Ben bunu 6 larda 1.5 ay derse girdikten sonra öğrendim çünkü yeni anlamışlar. (Her sene de idare tamamiyle değiştiği için gelenler de bilmiyor) 7 ye geçtiklerinde ne olur bilmiyorum. Şu an 14 saat 7 lerde seçmeliye, 7saat de 8 lerin resim dersine giriyorum. 2. Dönem formatörlük istemek zorunda klacağım hiç istemememe rağmen. Yani diyeceğim bizim ders imam hatipte hiç parlak değil ona göre önlemimizi alalım. Tayin vs. Hoş tayin döneminde okul da açılmıyor artık ders olmadığı için. Kodlamadan umudum var hala ama o da sadece 5-6 larda müfredat olarak değişirse işimize yaramaz. Çok dertliyim hasta olacağım bu gidişle 12. Yılımı çalışıyorum.

ben özelleştirmeye karşı değilim, tüm okullar özelleşsin demiyorum ancak ekonomik gücü yeten istediği eğitimi alsın
devlet buna karışmamalı hem üstünden ekonomik yük kalkar...İmam hatiplerin sayısı çok aşırı fazla bunun hiç kimseye faydası yok ayrıca o kadar imama ihtiyacımız yok ki

Hocam Eğitim Devlet için yük müdür? Özelleşince Devlet neyden kurtulmuş olacak?
Tabi ki büyük bir yük. Tüm eğitim sistemini düzenlemek, adil ve herkesin ulaşabileceği eğitim sistemini yapabilmek şu an ki durum için büyük bir problem.
Adamlar sınav sistemini bile düzenleyemiyor şimdi.
Özelleşince tüm öğretmen masraflarından, tüm bina masraflarından, tüm kitap masraflarından kurtulacak ve her okuldan vergi alacak...
Yani devlet için büyük bir bütçe gideriyken, özelleşince büyük bir vergi geliri olacaktır....

İleri ki yıllarda "bir zamanlar öğretmenlik mesleği varmış" diye anılabiliriz..

Tabi ki büyük bir yük. Tüm eğitim sistemini düzenlemek, adil ve herkesin ulaşabileceği eğitim sistemini yapabilmek şu an ki durum için büyük bir problem.
Adamlar sınav sistemini bile düzenleyemiyor şimdi.
Özelleşince tüm öğretmen masraflarından, tüm bina masraflarından, tüm kitap masraflarından kurtulacak ve her okuldan vergi alacak...
Yani devlet için büyük bir bütçe gideriyken, özelleşince büyük bir vergi geliri olacaktır....
O vakit Devlet, Devlet olmaktan çıkar, ben ne diye vergi vereyim Devlet'e? Sağlığı'da özelleştirelim, Adliyeleri de...İlk defa Eğitim sisteminin özelleştirilmesini savunan bir Hocamla karşılaştım... :O

O vakit Devlet, Devlet olmaktan çıkar, ben ne diye vergi vereyim Devlet'e? Sağlığı'da özelleştirelim, Adliyeleri de...İlk defa Eğitim sisteminin özelleştirilmesini savunan bir Hocamla karşılaştım... :O
Hangi cümlemden çıkardınız özelleştirmeyi savunduğumu hocam.
Özelleştirmeye şiddetle karşıyım.
Sadece gidişatın bu yönde olduğunu düşünüyorum...

Hocam bizim okulda 3 yıldır uygulanıyor. İlk senemde 44 saat ders vardı, şu an 28 saate kadar düştü. 5.sınıflarda 2 şubem var,seneye de 2 tane 5.sınıf 2.tane 6.sınıf 8 saat dersim olacak gibi gözüküyor. Yedi ve sekizlerde seçmeli olarak dersimizin adı bile anılmıyor. İmam hatip ortaokulu olduğu için din dersleri seçilmeliymiş?? İlk senemde neredeyse 3. norm açılacaktı, bu sene 1'e kadar düştü. Bu sabah da norm fazlası olduğuma dair yazıyı imzaladım. 40 şubenin 1300 öğrencinin olduğu okulda bir norm ile devam edilecek artık. Yabancı dil ağırlıklı sınıfın yanında okulumuzda bir de hafızlık sınıfları var. Onlarda da dersimiz yok. Bu uygulamanın da pek verimli olduğu söylenemez. Çocuklar yine ingilizce arapça öğrenemiyorlar. Üç senede 3-5 tane de hafız öğrencimiz oldu.

Geri