İMAJ işi bizim görevmiz mi, il ilçe formatörünün görevi mi?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar akıllı tahtalara imaj alma yükleme işinin resmi olarak bizim işimiz değil, il veya ilçe formatörünün işi olduğunu birisi söyledi. Gerçekten de böyle midir? İmaj alma veya yükleme işini beceremez isem il ve ilçe formatörüne söyleyebilir miyim? Yeni atandığım için imaj yükleme ve alma işini bilmiyorum, şu anda öğrenmeye çalışıyorum. En azından yapamazsam il veya ilçe formatörü de bunu yapma görevi varsa onlara diyebilirim... cevap verirseniz çok sevinirim

İlçe formatörü sadece rehberlik eder, yol gösterir, sıkıntılarına yardımcı olur. İmaj işi tabiki senin işin.

Imaj atma bizimde isimiz değil il ilçe formatorununde. Ama Vestel'e para vermemek için biz üstleniyoruz hepsi bu.

nosTRa' Alıntı:
Imaj atma bizimde isimiz değil il ilçe formatorununde. Ama Vestel'e para vermemek için biz üstleniyoruz hepsi bu.

hımm bu da farklı bir bakış açısı :) ama Vestel garantili gelmiyor mu para almıyor diye biliyorum

Hocam virüs bulasir ise sisteme bu kullanıcı hatası olur. Telefon destegi belki ama gelip bedava ikide bir imaj atacaklarını zannetmiyorum

Hocam il yaz buralardaysan ben yardimci olurum baska yerse baska biri yardimci olur

Garanti harici işlemlere bakın vestel imaj yükleme 40 tl biz olmasak servisin alacağı para.

tahta açılırken f8 le aç bilgisayarınızı onarın de.Daha sonra windowsu yükle geliyor şifreyi girerek orjinal haline geri getirebilirsin.Bunza zor birşey yok

savas3457' Alıntı:
tahta açılırken f8 le aç bilgisayarınızı onarın de.Daha sonra windowsu yükle geliyor şifreyi girerek orjinal haline geri getirebilirsin.Bunza zor birşey yok

hocam o dediğiniz format galiba... öyle yaptığımız zaman sadece Windows yüklemesi oluyor benim araştırdığım kadarı ile.. İmaj yüklemesi yaparsak hem Windows hem de bütün programlarla beraber yükleniyor galiba.. dört beş günlük araştırmam bunlar.. hatam varsa bilemiyorum ;)

cinefil' Alıntı:
savas3457' Alıntı:

hocam o dediğiniz format galiba... öyle yaptığımız zaman sadece Windows yüklemesi oluyor benim araştırdığım kadarı ile.. İmaj yüklemesi yaparsak hem Windows hem de bütün programlarla beraber yükleniyor galiba.. dört beş günlük araştırmam bunlar.. hatam varsa bilemiyorum ;)
dediğimi yaptıktan sonra bir ofis kuruyorsun acrobat reader zaten yükleniyor.Bunların haricinde öğretmenlerin kullandığı tahtada hangi program var ki.Photoshopta çizim mi yapıyorlar?

hocam, kimin ne yaptığı belli değil(!)
BTR olduğum okulda, hep ben yaptım. aynı tahtaya, aynı gün, 2 defa geri yükleme yaptığımı biliyorum(!)

Böte bölümünü kapatın gitsin 5 para etmez, hocam üzerine alınma hepimiz mezunken böyleydik, ne öğrendimse üniversiteden sonra öğrendim, hadi benim okulla dersle alakam yoktu ama sınıf birincisinin bende farkı sadece defteri ezberleyip aa alması idi.

Böte bölümü bilişim öğretmeni yetiştirdiğinin farkına varmalı, okulda başımıza ne gelir ve ne gerekir bunlara yönelmeleri gerekir, adam üniversite bitirmiş imaj almayı bilmiyor, gel buyur buradan yak.

hakanotuken' Alıntı:
Böte bölümünü kapatın gitsin 5 para etmez, hocam üzerine alınma hepimiz mezunken böyleydik, ne öğrendimse üniversiteden sonra öğrendim, hadi benim okulla dersle alakam yoktu ama sınıf birincisinin bende farkı sadece defteri ezberleyip aa alması idi.

Böte bölümü bilişim öğretmeni yetiştirdiğinin farkına varmalı, okulda başımıza ne gelir ve ne gerekir bunlara yönelmeleri gerekir, adam üniversite bitirmiş imaj almayı bilmiyor, gel buyur buradan yak.
kusura bakma ama bir bilişimciye bu yorum yakışmadı, üniversitenin imaj atmayı öğretmesi düşünülemez bu işin tamircilik ksmı bunun için üniversite okumaya gerek yok, problem sahada yani okullarda ve imaj atmayı, windows kullanmayı, internete girmeyi bilgisayar bilmek olarak adlandıran insanlarda ksura bakma ama ucu biraz sanada değdi, böyle bir yorumu diğer öğretmenler yapabilirde bilişimci yapmamalıydı.

hakanotuken' Alıntı:

hocam dediğiniz şeyler doğru günlük hayata dair şeyleri üniversiteden sonra öğreniyorum. üniversitede bazı hocalar iyi bazı hocalar iyi değil.. bakım onarım dersi vardı ama parça tanıtımı slaytlarıyla geçiştirildi, işletim sistemi dersi vardı ama slaytlarla geçiştirildi. Bilmiyorsam benim suçum değil, eğer öğrenmeye çalışmıyorsam benim suçum şu anda.. atandığımın ilk haftasında bunları öğrenmem gerekti öğreniyorum. Bundan önce hiç ihtiyacım olmadı öğrenmedim, aklıma da gelmedi ki düz lise mezunuyum ben... elimden geleni yapıyorum

savas3457' Alıntı:
cinefil' Alıntı:
savas3457' Alıntı:

dediğimi yaptıktan sonra bir ofis kuruyorsun acrobat reader zaten yükleniyor.Bunların haricinde öğretmenlerin kullandığı tahtada hangi program var ki.Photoshopta çizim mi yapıyorlar?

starboard falan da var hocam.. Öğretmenler galiba kullanıyorlar. Ayrıca yazılımların lisanslı olma zorunluluğu var ki ben şu anda stajyer öğretmenim, programları lisanssız kurup da sıkıntı yaşanırsa öğretmenliğime zararı olabilir

Re: Ynt: İMAJ işi bizim görevmiz mi, il ilçe formatörünün görevi

Huseyin ile Şükrü aklıma geldi:
İmaj almak bizim işimiz Şükrü!

cinefil' Alıntı:
dndd' Alıntı:
Hocam il yaz buralardaysan ben yardimci olurum baska yerse baska biri yardimci olur

ben muş merkezdeyim hocam
Hatay dayim hocam uzagiz
İmaj icin tavsiyem bi acronis true images programi bulup yumi vb programla iso sunu usb ye at saglam bi tahtaya butun programlari ayarla avg tavsiye ederim usb taramasini da aktif et sonra kapatip f7 (yanlis hatirlamiyorsam ) boot menuden usb den acronisi calistir kullanimini internetten bulabilirsin sistem olan hdd parcalarinin imajini al d ye sonra onu ayni bellege atip digerlerine yuklersin yanliz imajin boyutu biraz fazla bendeki 22 gb yani 32 gb lik bi bellek lazim
http://forum.donanimhaber.com/m_7157910 ... m#71579104
https://www.dropbox.com/s/k5gh7ae4ijgo3k6/Acronis_11.7z

Tahtalar için imaj almayınız. İlçe veya İl Formatöründen varsa Vestel İmaj Dosyasını isteyiniz. Yoksa mutlaka kurulumu yapan vestel yetkili servisinden temin edilebilir, onlarda yoksa bile indirebilmekteler. Yaklaşık 21.4 gb lık rar dosyası bulunmakta. İçinde imaj dosyası, kurulum klavuzu ve usb diski imaj yükleme programı mevcut.
1- Flash disk (veya usb hdd) en az 32 gb olmalı.
2-Usb 3.0 hızlı yazan olursa daha iyi olur
3- İmaj dosyasını flash a atmak yaklaşık 30-40 dk sürüyor, belki daha fazla ben beklemedim pek.
4- Tahtaya usb yi tak ve bir klavye kullan.
5- Başlat ve f7 tuşuna bas (birkaçdefa ara ara)
6- enter - usb diski seç- yes (y) tamamdır.
7- İmaj 20-25 dk da tamamlanır ve pc kapanır.
pc aç ve gerekli programları kur.

cinefil' Alıntı:
savas3457' Alıntı:
cinefil' Alıntı:
savas3457' Alıntı:

starboard falan da var hocam.. Öğretmenler galiba kullanıyorlar. Ayrıca yazılımların lisanslı olma zorunluluğu var ki ben şu anda stajyer öğretmenim, programları lisanssız kurup da sıkıntı yaşanırsa öğretmenliğime zararı olabilir
starboard da kurulu geliyor dediğimi yaparsan

cinefil' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

hocam dediğiniz şeyler doğru günlük hayata dair şeyleri üniversiteden sonra öğreniyorum. üniversitede bazı hocalar iyi bazı hocalar iyi değil.. bakım onarım dersi vardı ama parça tanıtımı slaytlarıyla geçiştirildi, işletim sistemi dersi vardı ama slaytlarla geçiştirildi. Bilmiyorsam benim suçum değil, eğer öğrenmeye çalışmıyorsam benim suçum şu anda.. atandığımın ilk haftasında bunları öğrenmem gerekti öğreniyorum. Bundan önce hiç ihtiyacım olmadı öğrenmedim, aklıma da gelmedi ki düz lise mezunuyum ben... elimden geleni yapıyorum

Hocam yanlış anlamışsın sorunun kaynağı sen yada biz değiliz. Bende düz lise mezunuydum ve böteyi bitirdiğim gün senden farkım yoktu, sende zamanla öğreneceksin ancak benim eleştirdiğim konu farklı.

Geri