İmaj atarken windows 7 etkinleştirme sorunu

Kodla Büyü

btr1111

Aktif Üye
Faz 1'in orjinal win 7 imajı attıktan sonra gerekli programları yükledim .En sonunda ürün anahtarı sorunu vermesin diye imaj atmadan önce slmgr.vbs /upk komutunu kullanıp ürün etiketini silip imaj aldım. Daha sonra imaj attığım başka makine birkaç yeniden başlatma işleminden sonra etkinleşti. Ancak imaj aldığım asıl ET bu sefer etkinleşmedi. ET'yi indirip arkasındaki keyi yazıp etkinleştirdik. İmaj alırken bu sorunu nasıl ortadan kaldırabilirim? (İmajı attığım bilgisayar kendisi etkinleşsin)

Yazınızda imaj attığınız, makinenin birkaç kere yeniden başladığında etkinleştiğini yazmışsınız. Yani istediğiniz oluyor anlamı çıkıyor.
Windows 7 de ürün anahtarı BIOS a kayıtlı olmadığı için sanırım imaj attıktan sonra ürün anahtarını girmeniz gerekecek. Eğer tahtalar için ortak bir ürün anahtarı varsa onu girip imajı öyle alıp denenebilir.

Yazınızda imaj attığınız, makinenin birkaç kere yeniden başladığında etkinleştiğini yazmışsınız. Yani istediğiniz oluyor anlamı çıkıyor.
Windows 7 de ürün anahtarı BIOS a kayıtlı olmadığı için sanırım imaj attıktan sonra ürün anahtarını girmeniz gerekecek. Eğer tahtalar için ortak bir ürün anahtarı varsa onu girip imajı öyle alıp denenebilir.
Hocam imaj aldığım bilgisayarın ürün kimliği , imaj attığım bilgisayarda etkineleşti. Aynı ürün kimliğini kullanınca biri etkinleşirse diğeri etkinleşmiyor.Ancak tahtanın arkasından keyi yazıp tekrar etkinleştirince başka bir ürün kimliği üreterek etkinleşiyor.

Arkadaşlar ben soruna biraz donanımsal bir çözüm buldum. Endoskopi kamerayı metreye bağlayıp tahtanın arkasına sarkıtıyorum. Tahtanın arka kısmından windows etiket bilgisini okuyup aktifleştiriyorum. Endoskopi kamera 40-50 TL arasında internette mevcut (yılan kamera olarak da
kamera.jpg
geçiyor)

Geri