İmage yada Ghost oluşturma

Kodla Büyü

yaseminn

Üye
Ben image oluşturmak istiyorum her bilgisayara yeniden windows yüklemek zahmetli oluyor.
bu işlemi kolay bir şekilde hangi programla yapabiliriz?
Action Turue İmage programını kurdum ama image oluşturmayı yapamadım.
bu konuda yardımcı olur musunuz?

Norton Ghost 2003 programı ile bilgisayarının yedeğini alabilirsin.

CD ROM’A NORTON GHOST CD sini takıyoruz.CD otomatik açılıyor.
Local’den <Partition<To İmage seçilir.
1.Harddisk’i seçiyoruz.<OK Tıklanır.
Buradan Primary’i seçilir.
Ekrana ‘File Name To Copy İmage To’ Penceresi gelir.
Look in’den D’yi seçilir.
File Name’de İmajın ismi yazılır.(Örnek;sis_yedek)
Daha sonra Save ile kaydedilir.
OK diyerek işlemi devam edilir.
Son olarak restart ile işlem tamamlanır.

Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarına format atıp baştan herşeyi yüklemene gerek kalmayacak.yine aynı programı kullanarak aldığın yedeği restore edebilirsin...

ghost var daha yeni versiyonlarıda var ama şimdilik bu işini görür sanrım. dos tabanlı çalışıyor gayet de sağlam 2000 yılından beri kullanıyorum bunu hiç sorun vermedi.

indirmek için tıkla

Hocam acronis true image 1 kere kullandım ama çok duydum..Bildiğim kadarıyla bir açılış CD si olması gerekiyor.Bu cd kendinizmi yapıyorsunuz onu bilemiyorum.Tahminim program size bir açılış CD si oluşturacaktır.Bu cd ile açılış yaptığınız zaman, image alabilir veya yükleyebilirisniz.

Yanlız bu programla yüklediğim ilk yedek tam bir fiyaskoydu.HP laptop bilgisayar geri yükleme için 24 saat yazınca şok olmuştum...Bir dahada yüzüne bakmadım zaten.Dolayısıyla bu kadar yorum yapabiliyorum.

Siz ne kullanıyorsunuz diye sorarsanız, Hacker kardeşim eklemiş zaten.---NORTON GHOST---

şuana kadar bir problem yaşamadım, bundan sonrada ne olur bilemem.Ama programın kullanılması çok basit.

Kendinize bir açılış CD bulun..Bu cd ile açtıktan sonra bir kaç komutla GHOST yüklü olduğu dizine gidin ve GHOSTPE adlı dosyayı çalıştırın

örnek: d: harddiskindeki ghost dosyama ulaşmak için
a:\ d:
d:\cd basic
d:\basic\cd ghost
d:\basic\ghost\ghostpe

program açılıyor.....

burada image bölümünde kullanabileceğimiz iki seçenek var ve ikiside menüde partitionların içinde

from image = image yüklemek için
to image = image almak için

Hacker ın eklediği ghost dosyasıyla image yüklerken şifre sorarsa : bfb6ac9f9b2c

Kolay gelsin

cevaplarınız için teşekkürler.ben birkaç okula gidiyorum birinde bilgisayarlar yeni ama her gün biri sorun çıkartıyor bende hepsini baştan yüklüyorum buda zamanımı alıyor böyle daha kolay olur diye düşündüm.bir tanesini temiz yükleyip diğerlerine de her şeyiyle kurmak.programı indirdim tekrar teşekkürler.

Hocam senin açtıgın disket ms-dos işletim siteminden açıyor.Senin HDD eğer NTFS dosya sistemi ile biçimlendirilmiş sie göremezsin HDD yi.norton ghost 9.0 bunu yapıyor. yada bilgisayarına FAT dosya sistemini kullanan bir HDD daha takacaksın. ghost ile NTFS olan HDD nin image ini FAT sistemli HDD ye alacaksın.

ghost programı sadece D sürücüsününmü yedeğini alıyor. benim bilgisayarımda tek sürücü var (C:). ona image oluşturamazmıyım?

Hayır istedigin sürücünün yedegini alabilirsin. yalnız yedek alırken yedegi kaydettigi yer farklı bir partition yada farklı bir hdd olmalı. sadece C sürücüsü varsa bunun image ını almada zorlanırsın. 9.0 da agdan yedek alma gibi özelliklerde var inceledim biraz direk DVD ye de yazma özelliği var ama denemedim yorum yapamayacagım. vakit bulursam deneyecem inşallah nasıl oluyormuş bende merak ediyorum gercekten. eskisiyle gidiyorum şimdilik :)

teşekkürler. 9.0 sürümünü bulamazsam bende hdd ikiye bölerim sonra yedeğini alırım.nasıl çözüm:)

Ghostun dos versiyonu ile yedek aldım, bunu dvdye önyüklemeli çekmek için ne yapabilirim. Ghost 12 versiyonunu indirdim ama böyle bir işlev yok gibi

abi diski ikiye böl. d ye ghostla yedek al ve deep freezle d yi koruma altınal. c: serbest kalsın. öğrenciler rahat rahat kıullansın. baktın bilgisayar bozuldu veya ağırlaştı. tak disketi dos altından yedeği geri yükle.

Hacker' Alıntı:
ghost var daha yeni versiyonlarıda var ama şimdilik bu işini görür sanrım. dos tabanlı çalışıyor gayet de sağlam 2000 yılından beri kullanıyorum bunu hiç sorun vermedi.

hocam ng2003 ntfs dosya sistemine destek veriyomu
ntfs sürücüleri yedek alabilirmiyiz...

birarti1' Alıntı:
Hacker' Alıntı:

hocam ng2003 ntfs dosya sistemine destek veriyomu
ntfs sürücüleri yedek alabilirmiyiz...
bildiğim kadarıyla 2003ün ntfs desteği mevcut

Hacker' Alıntı:

indirmek için tıkla

Sayın öğretmenim.

Verdiğin linkte sayfa görüntülenemiyor. :( Yaklaşık 1 aydır aralıklı bakıyorum. Hep aynı. İlgilenir misin?

Norton Ghost 2003 ISO formatında işinize yarar umarım
Uyarı: Yasal Olmayan Linkler Kaldırılmıştır.

setup tan raid denetleyicinisi raid sürücüsünü devre dısı bırakırsan görür.

bu işin en kolay ve tek cd lik yolu.. hiren's kullunmaktır.. ama vestel bilgisayarlar bios yazılımıyla sanırım engellemşler.. vestel bilgisayarlarda başka imaj cd ler çalışmıyor sanırım

ya arkadaşlar imaj alamadım ve bi türlü olmuyo. açılış cd si felan demişsiniz bu hacker yada muratcan hocanın koyduğu dosyalar mı biraz daha detaylı anlatırmısınız ltfn kly glsn

ghost programını indiremiyorum. başka bir link varmı acaba? 2. döneme labı yenilemek istiyorum. ama ghostu bulamıyorum. birde ghost sadece cd üzerindenmi olur. taşınabilir harddiski kullanamazmıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Geri