İmage İçin Ghost mu Acronis mi ?

Kodla Büyü
Arkadaşlar ben ghost 2003 programını cd ile kurucaktım.Windows yazılım sahteciliği fln dior.Hem onu düzeltmek için birde bilgisayar yavaşladığı için kurucaktım format atarsanız ömrü, bitiyor dendi bendede ghost 2003 cd var bilgisayarı yenilediğini biliyorum heralde öyle bi yardım ederseniz ! ! ! ilk başta kurulumda 2 kez boşluk tuşuna basıyoduk heralde :) bi yardım ederseniz çok sevab gecer ! ! ! :( :(

acronis kullanın hiç başınız ağrımasın. acronisin ağ üzerinden yükleme yapma özelliği sayesinde 15 pc'lik sınıfı 30 dk içinde kuruyorum.

sadat' Alıntı:
Arkadaşlar ben ghost 2003 programını cd ile kurucaktım.Windows yazılım sahteciliği fln dior.Hem onu düzeltmek için birde bilgisayar yavaşladığı için kurucaktım format atarsanız ömrü, bitiyor dendi bendede ghost 2003 cd var bilgisayarı yenilediğini biliyorum heralde öyle bi yardım ederseniz ! ! ! ilk başta kurulumda 2 kez boşluk tuşuna basıyoduk heralde :) bi yardım ederseniz çok sevab gecer ! ! ! :( :(
..
hocam öncelikle GHOST ile imaj almanın formattan bir farkı yok. (format atarsanız ömrü biter demişsiniz bunun için söyledim)
.
ayrıca GHOST programını kullanabilmeniz için daha önce bilgisayarı ilk kurduğunuz zamanlara ait ghost programı ile alınmış bir IMAJ (yedek) dosyanızın olması gerekir.
benim tahminim sizde bu yedek dosyası yok. o yüzden önce temiz bir format atın. tüm programları yükleyin. sonra isterseniz GHOST isterseniz ACRONIS ile yedek alın. benim size tavsiyem ACRONIS tir. forumda aratırsanız acronis ile yedek alma ve yedeği geri yükleme ile ilgili konular mevcut

yıllarca northon ve acronis image programları şu iyiydi bu iyiydi diye hep tartışılır. her ikisinden de iyisi var. linux paketi üzerinden image göndermek..
2002 yılından beri hiren boot cd kullanıyorum. içinde northon ghost güncel versiyonu bulunmakta. içinde ghost haricinde yüzlerce program var.
hirenboot12
G4L Ghost 4 Linux 0.34a diye bir özellik çıktı. ağ üzerinden image atabiliyorsunuz. bunu yapmadan önce bilgisayarınızda ağdan bulaşabilecek virüs olmamasına ve labtaki yerel ağ hızınızın yüksek olması gerekiyor.

bir lab.ta 10dk.da ağdan image atarken başka bir PCde 3 saat sürdü.(tabi ki başında beklemedim :) geldiğimde ekrana başlangıç bitiş saatinden öğrendim)

aynı tip pclere hiç bir vida sökmeden yüklenir. hazırlık 10 dk. yükleme 3.dk. pcleri kontrol 7 dk. 20 dakika yeterli.
ağınız berbatsa bu sayıları 10la çarpın :puhaha:

(not:windows7 için disk2disk önerilir )

Geri