İmage Alma-Yükleme

Kodla Büyü

ergin_tastan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sitedeki Ghost anlatımını dikkatle izledim ve ghost ile image almayı denedim bir çok defa.. Ama bir türlü çözemedim..En önemli sorun Ghost ile NTFS ile formatlanmış bir bölüme image alamıyoruz...Neyse bu hafta Acronish True denedim..Süper bi program. 6GB lık bölüm yedekledim başka bir sisteme yüklemem 10 dakkamı almadı..Şiddetle tavsiye ederim..

mantıklık bır sey yok hocam alonı ıkı tane yapıyorsun ghost anlatımı dersen onu yapalım yapıldıda zaten acronis dersen onu anlatmaya gerek bıle yok ama yınede anlatabılırz

hocam mantık derken işlemler hakkında fazla bilgim yok image olsun ghost olsun sadece bir isim olarak var ne işe yarar buydu dile getirmek istediğim ...yeni olduğum anlaşılıyordur heralde :)

Hocam benim sürücüler NTFS formatında, acronis ntfs formatındaki sürücülerin de imajını alıyor mu?

botett' Alıntı:
Hocam benim sürücüler NTFS formatında, acronis ntfs formatındaki sürücülerin de imajını alıyor mu?
Tabiki alıyor. Ben bir harddiske yedekledim hazır bir sistemimi şimdi hangisi arıza verse içim rahat..Tak harddiski bitir işi.20dk lık iş..ve güvenlik kartı ayarları bile aktarılıyor. Güvenlik kartı ile ilgili problemler de çözülüyor. Yeter ki bilgisayarınız bootable CD'leri açabilecek kadar açılsın.Herşey Dos ortamında gerçekleşiyor. Windows la hiçbi alakanız yok..Şimdi ilk yapmanız gereken "Hiren's Boot Cd" indirmeniz..Ve bu indirdiğiniz içinde bir kalıp Cd dosyası olması lazım..Onu (Nero'dan Kalıbı Diske Yazdır) Cd ye yazdıracaksınız. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatacaksınız..Bootable oolduğu için Cd içeriğine dalacaksınız..Ordan Acronish programını açacaksınız..Ve image nizi alacaksınız..İşte bu..Yüklerken de aynı şeyler geçerli..Tek lazım olan bir bootable "Hirens Boot CD"

Bu arada bilgilendirdiği için exelsior arkadaşıma da teşekürler ondan alıntı sayılır

heymizmiz' Alıntı:
hocam mantık derken işlemler hakkında fazla bilgim yok image olsun ghost olsun sadece bir isim olarak var ne işe yarar buydu dile getirmek istediğim ...yeni olduğum anlaşılıyordur heralde :)

hocam daha önce vermiştim linki bi bakın faydası olacağına inanıyorum.

http://www.bydigi.com/bydigi-upload-team/159039-bydigi-formatin-caresini-buldu.html

Mantığı ise format attıktan sonra kurmanız gereken bir sürü program ve güncelleştirmeleri böylece formatla beraber ve çok kısa sürede ve çok kolay gerçekleştirbilmek.

saviola26' Alıntı:
Mantığı ise format attıktan sonra kurmanız gereken bir sürü program ve güncelleştirmeleri böylece formatla beraber ve çok kısa sürede ve çok kolay gerçekleştirbilmek.

Hatta formata bile gerek yok..Ayrıca hiç Windows'la muhatap olmadan da yapabiliriz bu işi..Daha sağlam ve kolay

acronis daha iyi olabilir fakat bir düzeltme yapayım, ghost ile imagesini aldığımız parça ister ntfs olsun ya da imageyi yedeklediğimiz bölüm ntfs olsun image alınabilir, bunun örneği benim pc de , sizin sorun başka bir nedenden olmasın ergin hocam?

KILIÇARSLAN' Alıntı:
acronis daha iyi olabilir fakat bir düzeltme yapayım, ghost ile imagesini aldığımız parça ister ntfs olsun ya da imageyi yedeklediğimiz bölüm ntfs olsun image alınabilir, bunun örneği benim pc de , sizin sorun başka bir nedenden olmasın ergin hocam?

Hocam benim sorunum Cdkey ile ilgiliydi..sonradan Hirens Boot Cd ile denedim yine olmayınca İllallah dedim..Yoksa Hirens Boot CD yi de indirmemin sebebi de zaten Ghost tu ama KISMET

heymizmiz' Alıntı:
bu işlemlerin mantığını bana açıklarmısınız ben hala kavrayamadımm :mrgreen:

hocam bilgisayara format en azından 40 dk
windows kur 30 dk
gerekli proomları ku 60 dk
sürücüleri tanıtma 30 dk toplam 2 saat 40 daika ( benim bilgisarımda)

gost vb. pro ile bu işleri yatıktan sonra bir defa image alıyorsun. bir dahaki sefere bu işleri hepsini 10 dk da kuruyorsun. zamndan tasarruf yani

HOCAM BEN ACRONİS İNDİRDİM BUNDAKİ AMAC BNM BİLDİİM KADRYLA BİLGİSAYARARIN İMAGENİ ALIP HERHANGİ BİR SORUN OLDUĞNDA FORMAT ATMADAN BNU YKLEYİP BİLGİSAYARI ESKİ HALİNE GETİRMEK BU DOĞRUMUDUR ONA GÖRE YAPCAM ACİLLLLLLLLLLLL YANI BİDE BUNU BANA RESMLİ ANLATABİLECEK OLN WARMI????????????????????

bmw.knn.m3' Alıntı:
HOCAM BEN ACRONİS İNDİRDİM BUNDAKİ AMAC BNM BİLDİİM KADRYLA BİLGİSAYARARIN İMAGENİ ALIP HERHANGİ BİR SORUN OLDUĞNDA FORMAT ATMADAN BNU YKLEYİP BİLGİSAYARI ESKİ HALİNE GETİRMEK BU DOĞRUMUDUR ONA GÖRE YAPCAM ACİLLLLLLLLLLLL YANI BİDE BUNU BANA RESMLİ ANLATABİLECEK OLN WARMI????????????????????

durum dediğin gibi hocam
sistemin imajını alıp çöktüğü zaman tekrar o imajı yüklemektir...

http://bilgisayarbilisim.net/acronis_tr ... t7140.html

verdiğim linkte acronis programı,
imaj alma ve yükleme resimli olarak anlatılmış

Arkadaşlar boşverin siz RollbacRX programını deneyin züper image alma 2-3sn ye tekrar yükleme de aynı sürede şiddetle tavsiye edrimBenlab da hatta okuldaki tüm bilg yükledim şimdiye kadar memnunum :D

Peki arkadaşlar Acronis iyi güzelde, bir bilgisayarın imajını aldıktan sonra donanımları farklı olan yani doğal olarak driver ları farklı olan bir bilgisayara bu imajı yükleyebilirmiyiz ! Diğer bilgisayardaki donanımlar farklı bundakiler farklı bu işin içinden nasıl çıkacağız ?

İmaj sorunu dikkat !

Arkadaşlar üstteki soruma cevap verebilecek yokmu ? :+1:

Hocam galiba olmuyor. ME de felan oluyordu. Bilgisayar açıldığı anda donanımları baştan tarıyordu. Ama XP de donanımlar farklı olacağı için mavi ekran görmen olası. Ama denemek gerekir diye düşünüyorum.

Ayrıca arkadaşlar dizüstü bilgisayarlardaki SATA yüzünden Acronis in Kurtarma CD leri açılmıyor. Açılıyorda diski görmüyor. Bu konuda bilgisai oılan var mı.

benim sorum şu öğrenci bilgisayarlarından 1. sinin imajını aldık herşey güzel peki bununla 19. bilgisayarda sorun olduğunda onu nasıl kurtarıcam. Sistem aynı ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. daha önce çok denedim ama olmadı.

Geri