İLSİS ve E-OKUL Ekran Raporları Sorunu...!

Kodla Büyü

elitalyano

Site Gezgini
Mrb arkadaşlar. Konunun başlığından da anlaşılacağı üzere İlsis ve E-okul da almak istediğim ekran rapolarında (Sevk, Şube öğrenci listesi vb.) sorun yaşamaktayım.

Sorun şu ki rapor almak için yaptığım işlemlerin son basamağı olan raporu görüntüleme ekranında çıkan:
""Sistemden ilk kez rapor alacak olan kullanıcılarımızın rapor gösterici yazılımın otomatik olarak yüklenmesini beklemeleri gerekmektedir.
Bu işlem birkaç dakika sürebilir, lütfen tarayıcınızı kapatmayınız.
Yüklemenin sonunda "Güvenlik Uyarısı" ile karşılaşan kullanıcılarımız yüklemenin tamamlanabilmesi için uyarı ekranında yüklemeyi kabul etmelidir
."" uyarısından sonra ekrana hiçbirşey gelmemekte. Bu arada beklediğim süreninde haddi hesabı yok tabi..

Belki faydası dokunur diye Internet Explorer güvenlik ayarlarını minumum seviyeye getirdim, java'nın ve flash playerin son sürümlerini yükledim lakin bir gelişme kaydedemedim. İnternette yaptığım araştırmada da herhangi bir çözüme ulaşamadım. İlgilenen arakdaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum... İyi günler...

Teşekkürler *cem62* hocam. Sorunum bir haftadır sürüyor. Bilgisayarı yeni formatlamıştım. Umarım geçici bir sorundur.

Arkadaşlar okulun idari bilgisayarlarından bir tanesinde rapor ekranı görüntülenmiyor.Güvenliği düşürmemize , flash ve java yüklememize rağmen eokulun tüm sayflarını açıyor öğrencilerin sayfalarını görüntülüyor ancak yazıcı simgesine basıp rapor almak istediğimizde " Adreste yazım veya dizin hatası - Geçersiz İstek 400 " hatası veriyor.Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim...

mgvmurat' Alıntı:
Arkadaşlar okulun idari bilgisayarlarından bir tanesinde rapor ekranı görüntülenmiyor.Güvenliği düşürmemize , flash ve java yüklememize rağmen eokulun tüm sayflarını açıyor öğrencilerin sayfalarını görüntülüyor ancak yazıcı simgesine basıp rapor almak istediğimizde " Adreste yazım veya dizin hatası - Geçersiz İstek 400 " hatası veriyor.Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim...

AYNI SORUNUN AYNISININ TIPKISINI İKİ SENEDİR BİZ DE YAŞIYORUZ. İLGİSİ BİLGİSİ OLAN BANA DA YARDIMCI OLSUN LÜTFEN. YANITI ÖZELDEN ALIRSAM DAHA ÇABUK FARKEDEBİLİRİM. TEŞEKKÜR EDERİM.

1.http://reportsnc.meb.gov.tr/viewer11/ActiveXControls/activexviewer.cab dosyasını bilgisayarınıza indirin..
2. Klasör içerisinde bulunan ( sviewhlp.dll , CRViewer.dll , swebrs.dll, REPORTPARAMETERDIALOG.DLL, CSELEXPT.OCX) dosyalarını “c:\WINDOWS\SYSTEM32″ klasörüne kopyalayın..

3. başlat-çalıştır… açın ve aşağıdaki komutları yapıştırıp çalıştırın.
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CRVIEWER.DLL
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CSELEXPT.OCX
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\REPORTPARAMETERDIALOG.DLL
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\SVIEWHLP.DLL
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\SWEBRS.DLL
Not: Windows tuşu + R ile çalıştırı açabilirsiniz.
Not:
1 - REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CSELEXPT.OCX bu komut çalışırkan hata mesajı alırsanız. Cab klasörü içinde DependencyInstaller.exe dosyası var onu çalıştırın.
2- UAC (User Account Control) u kapatın.

alıntıhttp://forum.shiftdelete.net/window...report-viewer-control-goruntuleme-sorunu.html

2. gün önce bir bilgisayara yukardaki yöntemi kullanarak yükledim..

Arkadaşlar bilgisayarımda windows 7 kurulu fakat bi türlü mebden rapor alamıyordum. Yukarıdaki talimatlatı yapınca hiç bir sorun kalmadı. Şimdi raporlar kısmı artık açılıyor emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

arkadaşlar be xp bilgisayrıma format attım sonra xp sp3 yükledeim şimdi e okulda rapor almıyorum yani not çizelgesini göremiyorum yazdıramıyorum bu anlatılanlar hepsi win7 için ben ne yapmalıyım.

teşekkürler arkadaşlar hem win7 oldu hemde XP SP3 te yaptım oldu tıkır tıkır çalışıyor....:)

windows 7 olsun xp olsun hiç farketmez kesin çözüm için upload ettiğim küçük programı tıklayın ve kurun(2,3 mb)

kusura bakmayın sürekli sayfa görüntülenemiyor diyordu en sonunda 3 tane mesaj çıktı. admin arkadaşlar ikisini silebilirler.

Arkadaşlar selam. Raporlama konusunda Win 7 için bende aynı sorunu yaşıyordum. Aslına bakarsanız win 7 için hala aynı sorun devam ediyor. Ama bir çözüm buldum ve raporlama gerçekleşti. Çözüm sanal PC. Win 7 üzerine Virtual PC oluşturuyorsunuz. direkt olarak microsoftun sitesinde virtual pc olarak programı var. programı kurduktan sonra sanki explorer penceresi gibi bir pencere açıyorsunuz bilgisayarınız anında win XP modunda çalışmaya başlıyor. Yalnız indireceğiniz dosya 450 mb civarı.
:tr: hadi kolay gelsin.

ebilis' Alıntı:
mgvmurat' Alıntı:

AYNI SORUNUN AYNISININ TIPKISINI İKİ SENEDİR BİZ DE YAŞIYORUZ. İLGİSİ BİLGİSİ OLAN BANA DA YARDIMCI OLSUN LÜTFEN. YANITI ÖZELDEN ALIRSAM DAHA ÇABUK FARKEDEBİLİRİM. TEŞEKKÜR EDERİM.

Bu sorunu çözdünüz mü aceba ?

daha önceden işe yaradığını deneyip görmüştüm fakat en son yaptığımda çalışmadı nedeni hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

arkadaşlar bizim okuldada mebbis ekranından raporlamaya girdiğimizde hata vermekte bir bilgisayar.bu dediklerinizi o bilgisayara uygulaadım fakat hiç bir sonuc alamadım.raporlama ekranına girmeye çalıştığımızda http 400 hatalı sayfa geçersiz adres falan demekte.Ayrıca "http://reportsnc.meb.gov.tr/viewer11/ActiveXControls/activexviewer.cab" adresinden bu dosyayı indirmek istediğimde yine aynı sorunu veriyor dosyayı indirmiyor ama başka bir bilgisayardan indirebilmekteyim.bu sorunu nasıl halledebilirim acaba,yardım edebilecek olan varmı?

sorunum hala devam etmekte.fakat bugün şans eseri internet explorer 8 de InPrivate Gözatma ile sayfayı açıp raporlamaya kadar girdiğimde hepsi normal bir şekilde açıldı.niçin böyle olduğunu anlamadım ama, normal bir şekilde değilde inprivate gözatma ile bütün sayafaları açabildim.ki internet xplorerin bu özelliğinide yeni kullandım daha önce hiç ihtiyaç duymamıştım.bir bilgisi olupda yardım edebilecek olan varsa sevinirim...

Sorunu gönderendende cavaplayandanda Allah razı olsun .bugun çok işime yaradı.İlaç gibi geldi.Çok teşekkürler bu siteyi seviyorum :)

latcakir' Alıntı:
1.http://reportsnc.meb.gov.tr/viewer11/ActiveXControls/activexviewer.cab dosyasını bilgisayarınıza indirin..
2. Klasör içerisinde bulunan ( sviewhlp.dll , CRViewer.dll , swebrs.dll, REPORTPARAMETERDIALOG.DLL, CSELEXPT.OCX) dosyalarını “c:\WINDOWS\SYSTEM32″ klasörüne kopyalayın..

3. başlat-çalıştır… açın ve aşağıdaki komutları yapıştırıp çalıştırın.
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CRVIEWER.DLL
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CSELEXPT.OCX
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\REPORTPARAMETERDIALOG.DLL
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\SVIEWHLP.DLL
REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\SWEBRS.DLL
Not: Windows tuşu + R ile çalıştırı açabilirsiniz.
Not:
1 - REGSVR32 C:\WINDOWS\SYSTEM32\CSELEXPT.OCX bu komut çalışırkan hata mesajı alırsanız. Cab klasörü içinde DependencyInstaller.exe dosyası var onu çalıştırın.
2- UAC (User Account Control) u kapatın.

alıntıhttp://forum.shiftdelete.net/window...report-viewer-control-goruntuleme-sorunu.html

2. gün önce bir bilgisayara yukardaki yöntemi kullanarak yükledim..

ARKADAŞLAR YUKARIDAKİ SORUN BENDE VARDI HEPSİNİ YAPTIM ANCAK CSELEXPT.OCX ÇALIŞMADI .Cab klasörü içinde DependencyInstaller.exe dosyası var onu çalıştırın.DİYOR O DOSYAYI NASIL ÇALIŞTIRACAĞIM VE ONU SYSTEM 32 YE ATACAKMIYIM LÜTFEN ACİL YARDIM

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim benim de bu rapor alma ile ilgili bir sorunum var. Elimde bulunan Xp Sp3 cdsindeki ayarlarında dolayı int. explorerda bilgi çubuğunda eklentiler yüklenecek diye birşey çıkmıyor.explorer ayarlarını ne kadar kurcaladımsa yapamadım. E-okuldan rapor almak için eklentiyi indirip kurdum sorun haloldu AMA bu sefer Açık ilköğretimde rapor alamıyoruz... Açık ilköğretimde rapor almak için hangi eklenti lazım nasıl haledebilirim bu sorunu? Yardımlarınızı bekliyorum.

ben de mebbisten rapor alamıyorum kum saati çıkıyor bekleyiniz diyor ve açılmıyor sayfa bu sorunu çözen varsa yardım lütfen???

Arkadaşlar bende de açıkilköğretim sisteminde rapor alamama sorunu var java,flash player yüklememe rağmen hiç bir şekilde rapor alamıyorum.Nasıl sorunu halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim..acaba yükledeğim xp'yle alakalı olabilir mi?

Geri