İller arası atamada hepimize haksızlık yapılmış arkadaşlar !

Kodla Büyü

flame81

Aktif Üye
Arkadaşlar 2017 yılında iller arası tayin isteyecektim.İstanbulda meslek lisesi öğretmenim.Puanım 163.
Tercih edeceğim okullar;
Bursa, Balıkesir, Çanakkale , İzmir, Muğla ve Antalyada idi.
Açık olan meslek liselerini kağıda yazdım.Bu meslek liselerini teker teker arayarak bilgi almaya çalıştım.
Bursa da 4 okul 3 ilçe bunlar;
Gürsu, Gemlik ve İznik(2) okullar açıktı.

İzmir 8 okul 7 ilçe bunlar;
Bergama, Buca, Bayındır, Menemen, Konak(2),Torbalı, Kemalpaşa

Muğla Bodrumda 1 tane

Balıkesir Sındırgı 1 tane

Çanakkale Ayvacık 1 tane

Antalyadan Alanya 2 ve Korkuteli 1 tane olmak üzere 3 tane okul açıktı.

Tayinleri yaptım, sıkıntım olmadı Bursa İznik deki meslek lisesine 163 puanla atandım.
Buradan sonra arkadaşların Allah'tan belanı mı istiyorsun dediklerini duyar gibiyim.
Ben şunu ortaya çıkarmak istiyorum.
MEB 15 Haziran Perşembe günü açıkladığı norm kadrolarda değişiklik yapmış.
Ben bu okulların varlığını bilgisayar bilişimde tercihlerini paylaşan arkadaşlardan öğrendim.
Linki kontrol edin!

nermin_böte nin ekran çıktıları
meb-atama-ve-yer-degistirme-f133/2017-il-disi-atama-taban-puanlari-t160942-15.html

Sonradan eklenen okulları tercih edemedim.Sadece Çarşamba günü tesadüfen gördüğüm 1 okulu eklemişim.(İzmir/Bergama/Bergama Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 184 puan)

--İzmir/Bergama/Bergama Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 184 puan
--İzmir/Buca/İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 249 puan
--İzmir/Bergama/Bergama Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 184 puan
--Bursa/Orhangazi/Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 156 puan
--Bursa/Karacabey/İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 152 puan
--Bursa/Karacabey/Sadık Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 160 puan

Paylaştığım bu okulların 5 tanesi sonradan eklendiği için bilgim yoktu veTERCİH EDEMEDİM.
Neden mi MEB bu okulları sonradan eklemiş.Benim puanım bu okulların son 3 tanesine de yetiyordu!
Eğer dediklerim doğru ise;
İLLER ARASI TAYİNİN İPTAL EDİLMESİ LAZIM GEREKMEZ Mİ?
Bu İLLER ARASI TAYİNLERİN İPTALİ İÇİN NEREYE DAVA AÇACAĞIM?

Re: Hiç kimse iller arasından bir yere gidemez!

Sonuna kadar size katılıyorum. Sonradan eklenen okullardan kac kişi etkileniyorsa onlar iptal edilmeli tekrar tercih sureci başlatılmalı

Re: Hiç kimse iller arasından bir yere gidemez!

fatihkultukturkan' Alıntı:
Sonuna kadar size katılıyorum. Sonradan eklenen okullardan kac kişi etkileniyorsa onlar iptal edilmeli tekrar tercih sureci başlatılmalı

Çok şükür beni anlayan biri çıktı :)

Hocam sonuna kadar haklısın ammaa... :(

Elden bişey gelmez, en iyisi göze batma, hazır tayinin de olmuş, sesini çıkarma devam et. :sleep:

Sistemsel bir yanlis var. Eger senin branşında bir okul sen tercih yaptiktan sonra ekleniyorsa sana bir şekilde bilgi gitmeli en basitinden bir sms ile bilgi verilebilir. Ve son 2 gun kesinlikle listeye yeni okul kaydi yapılmaması gerekir.

Hocam sendikalıysanız ve bu ülkede halen hukukun üstünlüğüne inanıyorsanız sendika avukatınıza danışabilirsiniz. Ortada sadece size karşı yapılmış bir hukuksuzluk yok, çünkü bu durum silsile yoluyla yüzlerce öğretmeni etkileyecektir. Ark niyet var ya da yok, onu kimse bilemez ama bir usulsüzlük olduğu ortada.

fatihkultukturkan' Alıntı:
Sistemsel bir yanlis var. Eger senin branşında bir okul sen tercih yaptiktan sonra ekleniyorsa sana bir şekilde bilgi gitmeli en basitinden bir sms ile bilgi verilebilir. Ve son 2 gun kesinlikle listeye yeni okul kaydi yapılmaması gerekir.

O yazdıklarınız olmadı hocam!

yataylimit' Alıntı:
Hocam sendikalıysanız ve bu ülkede halen hukukun üstünlüğüne inanıyorsanız sendika avukatınıza danışabilirsiniz. Ortada sadece size karşı yapılmış bir hukuksuzluk yok, çünkü bu durum silsile yoluyla yüzlerce öğretmeni etkileyecektir. Ark niyet var ya da yok, onu kimse bilemez ama bir usulsüzlük olduğu ortada.

Bugün sendikayı arayıp soracağım.Gerçekten hepimizi ilgilendiren durum ve üzüldüğüm nokta kimsenin bu konuyu ciddiye almaması :(
Bize bu yapıldıktan sonra bile sesimiz çıkmıyorsa ne acı! Birde toplumun önündeki bireyler olacağız :(

Geri