İlkokullara 'Kodlama' dersi geliyor

Kodla Büyü
jandarma' Alıntı:
Baran38 az çok anlarsın bilgisayarcı adamsın yazılım için önce ne lazım:DONANIM
bak bakalım etrafına bt sınıfı olan kaç okul var. Ben 20 bin nüfuslu bir ilçe merkezindeyim bizim burda sadece benim okulda bt sınıfı var.Hepsi sınıf yapıldı ve kapatıldı. Benim sınıfıda zaten müdür her fırsatta kapatacam diyor ben zor razı ediyorum. Gelmez demiyorum bu ülkede herşey tepeden ınme oluyor. Alt yapı yok temel yok bizimkiler inşaata 7. Kattan başlıyor
hocam ben de onu diyorum derslerimiz gelmeden önce çoğu lab dağıtıldı sonra ders geldi, dediğin gibi meb te işler her zaman alt yapı olmadan geliyor. Meb te eğitimci olmayan kişiler yönettiği sürece bu böyle devam edecektir. Ben de şunu demek istedim adamlar alt yapıya şuna buna hiç bakmıyor, dersi getirdik bitti anlayışındalar. Dediklerine katılıyorum

hastasıyız dede' Alıntı:
yahu biriside şu işi tam yapsın, ilkokulda kodlama olurmu, ilkokuldan başlayarak dersi koyarsın ilkokulda bilişim ile ilgili terimleri, bilgisayar kullanmayı güvenlik vb konuları anlatırsın, kodlamayı ortaokulda verirsin.

olmaz mı onlarca dil var bu konuda scratchin bile jrsi var okuma yazma bilmeyenlere. ben 5 yaşında kızım sayesinde öğrendim. daha ne olsun

http://www.scratchjr.org/

caylakcekirge' Alıntı:

"Bilim, çocukların daha benliğini bulduğu andan itibaren seveceği bir olgu. Eğer çocuklarımız daha benliklerini bulmaya başladıklarından itibaren bilimi severse, dost olursa, bilimle haşır neşir olursa, o nesilden hiç korkmayız. Biz tarihte bilime ve teknolojiye aslında çok fazla hizmet etmiş bir milletin evlatlarıyız. Batı karanlıkta yaşarken Ortaçağ'ın karanlığında batı yüzerken, özellikle Türk ve İslam bilginleri bugünkü modern bilime temel teşkil eden pek çok buluşu gerçekleştirdiler. Dünyanın küre şeklinde ilk maketini, Harizmi'nin başında Halife Memun'un talimatı ile 71 matematikçi, Coğrafyacı yaptı. Bugün sibernetiğin kurucusu sayılan El-Ceziri bu toprakların çocuğu. Galile'nin enginizisyon mahkemelerinde yargılanmasından 800 yıl kadar önce, dünyanın bir küre şeklinde olduğunu ortaya koyan bizim ecdadımızdır. Dolayısıyla Türkiye'nin gelecekte var olmasının yolu, bilimde alacağı mesafeyle ölçülecek."

Ayakta alkışlıyorum :alkis: :alkis: :alkis:

Geri