İlköğretim Okullarında çalışan Teknik Bilişimciler.

Kodla Büyü

hyhyhy

Üye
Daha önce böyle bir konu açıldımı bilmiyorum ama, Meslek Liselerinden zamanında ilköğretim okullarına geçen ve bunu hergün pişmanlık olarak gören kendim gibi Teknik Eğitim Mezunu Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri varmı diye merak ettim :(

Eş durumu, sağlık problemi derken yerlerimizi değiştirdik. Meslek Liselerine geri dönüşümüz olabilecek mi bakalım.

Ben de varım. Tercih Dışı(21. tercihten) ilköğretime atandıktan sonra burada kaldım. 4+4+4den sonra ise kademeli geçiş ile ilkokul olduk.

Ben de varım hocam meslek lisesinden sonra özür tayiniyle ilköğretime geçtim bakalım meslek lisesine geçebilecek miyiz tekrar

bende varım ben daha çalışamadım teknik lisede ilköğretim le başlaıdm ama geçmek istiyorum

yalnız değilsin hocam. bir çoğumuz çeşitli sebeplerle kaldık ilköğretimde. bu dönem bir anadolu lisesinde görevlendirildim. hangisi daha iyi bilemiyorum. ders anlatımı, öğrenci diyoloğu olarak lise, problemsizlik-rahatlık olarak ilköğretim daha cazip ancak her tercih döneminde bir tereddüt yaşıyorum ne yapmalıyım diye?Allah sonumuzu hayır etsin ne diyeyim...

arkadaşlar keşke olmasaydı ama benim durumda olupta paylaştığınız için teşekkür ederim.
ya meslek lisesinde normlar biraz daha fazla artırılsa bizde bu durumdan kurtulurduk.
meslek lisesinde her bir öğretmen 47 saat değilde 20-30 saat derse giripte normlar artsa bizimde ilköğretimden norm fazlalığı durumumuz ortadan kalkar ve aldığımız eğitime göre daha faydalı oluruz diye düşünüyorum.

hyhyhy' Alıntı:
... ve aldığımız eğitime göre daha faydalı oluruz diye düşünüyorum.

Hocam çok haklısınız. Ama birkaç yıl ilköğretimde kaldıktan sonra şahsen korkuyorum tekrar Teknik Liseye geçmeye. Çünkü maalesef köreldik. Şu an bende 5 saat ders var, ilkokul çocuklarına ne anlatılır ki. Onun haricinde BTR görevi var orada da tahtaların eksik programları, kabloları vs. ilgileniyorum ve 18 saat ek ders.

şimdi düşünüyorum mevcut halimle ben Teknik Liseye geçsem çok çok zorlanacağım, çünkü üst düzey programlarla ilgilenmeyeli epey oldu. Bir de Teknik Liseye gider gitmez full ekders alamayacağız elbette. Bunun alt sınırı nedir bilmiyorum ama (eskiden Teknik Liseye Teknik Öğretmenin görevlendirilebilmesi için 41 saat bölüm dersi olması gerekiyordu, şu an bu alt sınır hakkında fikri olan var mı?) şimdi gideceğiz Teknik Liseye aldığımız 18 ek dersi bile alamayacağız ve o kadar derse girmemize rağmen.

Yani şu ilkokula tayin olayı bir de meslek lisesi hariç olan okullarda derslerimizin kaldırılması hepimizi mahvetti!

AKADEMİA hocam gerçekten haklısın ama, norm olayları bizi strese sokuyor. eminim kimse tam performans çalışamıyordur şuanda. BTR kadrosu olmadığı sürece ilköğretim okullarında kalmak çok daha stresli. Örneğin fatih projesi olmayan okulda BTR görevi verilmeyince kendi dersimize gireceğiz. kendi dersimize girecek bir derste kalmıyor. buda yetmez gibi 4+4+4 ile çalıştığımız okullar ilkokul oldu bakalım bizleri nerelere gönderecekler. Yok sayın hocam, fırsatım olsa bir dakika durmam, meslek lisesinde 20 saat derse girsem işimi bilirim en azından.
Üst düzey konulara 1 dönemde alışırız bence diye düşünüyorum. Zaten Teknik Eğitim Fakültelerinde baya bir sağlam temellerle eğitildik.

ben de bu sene meslek lisesinden oğlumun okulu için ilkokula geçtim. Meslek Lisesini arıyorum. Mumla. İlkokullara fazlayız.

Bende bu yıl geçtim ilköğretime 4 yıl meslek lisesinde çalıştım. 59 saat derse girdim. Okulda ilk dönem btr çıkana kadar formatör olamadım. zaten seçilmişti. Müzik Teknoloji tasarım tüm dersleri verdiler. Meslek öğretmeni olmanın ayrı bi tadı var tabi. Ama meslek lisesinde çalıştığım sürece şunu gördüm ilköğretimden gelenler çok zorlanıyorlar. İlk yıl stres yumağı gibi dolaşıyorardı. Müfredat ağır. Meslek lisesi çok daha yorucu ama kafan rahat. İşin belli planın belli. Ve en güzeli zümren var.
Çok özledim.

Geri