Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

İlköğretim Müfredatına Kodlama Dersinin Eklenmesi Kampanyası

Konu, 'Eylemler ve Grup Faaliyetleri' kısmında Azizim42 tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. Azizim42

  Azizim42 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  3 Eylül 2010
  Mesajlar:
  325
  Beğeni:
  173
 2. DotCom

  DotCom Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  8 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  2.837
  Beğeni:
  14
  İlkokul olarak değiştirilmesinde yarar görüyorum.

  Desteklemeye devam
   
 3. Olcay Büyükçapar

  Olcay Büyükçapar Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Kasım 2010
  Mesajlar:
  297
  Beğeni:
  0
  Buna destek verilmesi taraftarıyım ama sadece dijital dünyada atılan imzalar yeterli olmuyor. http://www.aa.com.tr/tr/yasam/davutoglu ... stu/320941 haberi henüz taze. Başbakan'ın dikkatini çekebilmek şu anda mümkün bence (twitter gibi.), böylece haberde geçtiği gibi öğretmenler çocukların kodladığı ve yönettiği robotlarına bomba gözüyle bakmasın:)

  HABER METNİ:
  Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD'nin Teksas eyaletinde öğretmenine göstermek için okula götürdüğü elektronik saatin bomba sanılması üzerine kelepçelenerek gözaltına alınan Müslüman öğrenci Ahmed Muhammed ile görüşerek birlikte "özçekim" yaptı.

  New York ziyaretinin ilk gününde TÜRKEN Vakfı'nın düzenlediği programa katılan Başbakan Davutoğlu, burada 14 yaşındaki Ahmed ve ailesiyle görüştü.

  Yaşadığı olayla İslamofobi tartışmalarını yeniden gündeme getiren Sudan asıllı Ahmed'le yakından ilgilenen Başbakan ve eşi Sare Davutoğlu, genç mucitle birlikte "özçekim" yaptı.

  Görüşme öncesi Anadolu Ajansı muhabirine konuşan Ahmed, Başbakan Davutoğlu ile görüşecek olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

  New York'ta bulunduğu süre içerisinde Birleşmiş Milletler'in (BM) bazı üst düzey isimleriyle de bir araya gelebileceğini aktaran Ahmed, bir gün Türkiye'yi de ziyaret etmek istediğini söyledi.

  Kendi tasarladığı ev yapımı saat öğretmeni tarafından bomba sanıldığı için gözaltına alınan Ahmed, elektronik aletlerle ilgilenmeye devam edeceğini ve bir sonraki tasarımının bir jeneratör olacağını ifade etti.

  Ahmed'in babası Muhammed El-Hasan Muhammed ise, oğlunun yaşadıkları karşısında Türkiye'nin verdiği destekten ötürü minnettar olduklarını söyledi.

  El-Hasan Muhammed, "Türkiye'nin desteği yeni değil, dün de vardı. Osmanlı döneminde de bu böyleydi" ifadelerini kullandı.

  Ahmed'in icat ettiği saat yüzünden gözaltına alınmasını "gülünç" olarak niteleyen El-Hasan Muhammed, "Bir Müslümanı, Müslüman olduğu için suçladılar. İslamofobi artık sona ermeli" diye konuştu.

  Öte yandan, TÜRKEN Vakfı'nın düzenlediği program boyunca Ahmed katılımcılardan büyük ilgi gördü. Birçok kişi Ahmed ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

  Muhabir: Mustafa Çağlayan
   
 4. mavi85

  mavi85 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  21 Ekim 2009
  Mesajlar:
  953
  Beğeni:
  4
  Liselerde yapılması da istenebilirdi
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal