İlk Yaptığım Joomla 2.5 Okul Sitesi

Kodla Büyü

Braweheart01

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben genelde joomla 1.5 kullanırdım, müşterimden gelen talep doğrultusunda ilk joomla 2.5 okul sitemi yaptım
http://www.selimpinarilkogretim.k12.tr/

şahsen joomla 2.5 beni çok sıkıştırdı, ne denesem olmuyor eğer tercih benim olsaydı joomla 1.5 ile bu sitenin çok daha iyisi olabilirdi. Bence joomla 1,5, uzun süre bir numara olacak.
Eğer istek gelirse temayı paylaşabilirim. Zaten sitede yootheme widigatke, news pro gk4 ve tabs gk3 dışında bileşen kullanmadım.

Yorumlarınızı bekliyorum

temayı isteyen arkadaşları kıramayarak paylaşıyorum
yalnızca tema paylaşılmıştır. bileşen ve modüller yoktur. temayı da kurulum notuna göre kurunuz
3 part olarak yükledim öncelikle partttan çıkarmayı unutmayın
Bir de temanın içinde çok fazla ayar var. örneğin right ve left pozisyonunun yerini siz seçiyorsunuz pozisyonların büyüklüğünü kendiniz ayarlıyorsunuz
yani temayı yükler yüklemez aynı benim sitedeki gibi çıkmıyor. ben css dosyalarında yaptığım değişiklik ile temayı güncelledim. böylelikle üstte header pozisyonu tam okul sitelerşne göre oldu. bunun dışındaki ayarlar size ait

arkadsaşlar okul sitesinin akeeba yedekleme bileşeni ile alınmış yedek dosyasını paylaşıyorum
yedeği direk yüklediğinizde yaptığım sitenin bir kopyası sizin alanınıza kurulur. daha sonra siz makaleleri değiştirmeniz yeterli olur.modüller otomatik olarak makalelleri listeler.
Boyut 46,24 mb
https://rapidshare.com/files/1230494965 ... urulum.rar

Ekli dosyalar

• okul_temasi.part1.rar
    2.9 MB · Görüntüleme: 559
  • okul_temasi.part2.rar
    2.9 MB · Görüntüleme: 561
  • okul_temasi.part3.rar
    496.5 KB · Görüntüleme: 554
hocam site gayet güzel olmuş. en alttaki linklerin bulunduğu zemin rengini siyah değilde beyaz yapsaymışın sanki daha güzel olacakmış. tebrikler.

hocam güzel site olmuş
Banner konusunda biraz çalışman gerek birde altta kısmımda resimler çirkin görünüyor

hocam çok güzel olmuş eline sağlık, bende 2,5 kullanarak bir site oluşturmaya çalışıyorum gerçekten sıkıntılı bir durum.

evet temayi paylaşırsaniz çok sevinirim...emeğinize sağlık...

arkadaşlar temayı paylaşacağım ama bu gece çok yoğunum en geç 24 saat içinde temayı paylaşacağım
bu arada banner beni çok uğraştırdı hangi temayı indirsem ya logo-banner alanı küçücük ya da aşağı açılır menü özelliği yok. ben hem aşağı açılır menü özelliği olan hem de logo-banner in site üst kısmı kapladığı tema olarak ancak bunu bulabildim.
Bunun da banner kısmı çok küçüktü css dosyalarında bannerin boyut ayarlarını değiştirdim. Okul siteleriyle uyumlu hale getirmeye çalıştım.

elinize sağlık hocam.

Okul öncesi bölümü --> Anasını öğlen grubu yazıyor. Anasınıfı olarak değiştirirsen kim vurduya gitme sonra :D

arkadaşlar daha sitenin %70 i bitti yapımı devam ediyor birçok yerinde problem var zamanla bitecek.

hocam solda müdür müdür yardımcıları diye resimler koymuşsunuz sonra misyon vizyon nihayetinde kadromuz.. derken.. tekrar müdür, müdür yardımcıları sonra en nihayetinde öğretmenler..

tayinci42' Alıntı:
hocam solda müdür müdür yardımcıları diye resimler koymuşsunuz sonra misyon vizyon nihayetinde kadromuz.. derken.. tekrar müdür, müdür yardımcıları sonra en nihayetinde öğretmenler..
hocam haklısın hiç dikkat etmedim
benim kendi çalıştığım okul değil, güncellemesini onlar yapacaklar. bilgisayar öğretmenleri var, artık o çekip çevirir. ben sadece siteyi yapıp teslim ediyorum kalanı onlara ait

hocam joomla içinde dosyalar gözküyor ama localhost ta çalıştırdıktan sonra herhangi bir yere tıkladığımda site http 404 hatası veriyor neden olabilir.

gazierin' Alıntı:
hocam joomla içinde dosyalar gözküyor ama localhost ta çalıştırdıktan sonra herhangi bir yere tıkladığımda site http 404 hatası veriyor neden olabilir.
localde hiç denemedim. bir de easy php ile deneyin

hocam bu ana sayfadaki kayan resimler modülmü oraya nasıl koydun. ben 1,5 da flash modul koyup flash ekliyordum geçen bir arkadaşımın ricasıyla ona tek sayfa yaptım boyle değien resimli bir template buldum kurdum css idi resimleri elle ekliyorsun ve her sayfada gözüküyor. nasıl yaptın biranlatsan.. http://www.ozacaryapi.com

ben bir klasör açıyorum için slayt gösterisi için resim koyuyorum o klasörde ne varsa ana sayfada dönüyor.
Bunu yoothema'nın widiget eklentisi ile yaptım, fakat ayarlarını bilmek lazım
mesela aynısı www.siverekkaracadaganadolu.k12.tr de de var. Ben bu eklentiyi tüm sitelerimde kullanırım

2.5 göze daha hoş mu geliyor ne :) Bizde yavaş yavaş 2.5'a geçmeye başlasak iyi olacak sanırım.
Güzel olmuş site, ayrıca paylaşımınız içinde :alkis:

xapex' Alıntı:
k.cokol' Alıntı:
arkadaşlar sitenin akeeba ile alınmış yedeğini 1. sayfada paylaştım

Tüm yedeği tekrar paylaşırmısım hocam silinmiş
tema hata veriyor bu nedenle paylaşımı sildim. joomla xtc nin teması aslına bakarsanız pek sağlam değil.tema 2010 yılında çıkmış hiçbir güncelleme yayınlamamış eğer okuldan ödeme alırsam temasını güncelleyeceğim

Selamun aleyküm
link ölü
şu yedeği bende alabilirmiyim . Milli Eğitim Müdürü beni bu sıralar sıkıştırıp duruyor eğer indirme linkini verirsenin çok makbule geçecek. İyi çalışmalar

kerimabdullah' Alıntı:
Selamun aleyküm
link ölü
şu yedeği bende alabilirmiyim . Milli Eğitim Müdürü beni bu sıralar sıkıştırıp duruyor eğer indirme linkini verirsenin çok makbule geçecek. İyi çalışmalar
tema hatalıdır tüm tasarımınız boşa gidebilir yine de istiyorsanız mail adresinizi pm ile gönderim göndereyim

Geri