İlk sınavdaki sorularım

Kodla Büyü

semantic

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İlk sınavdaki scratch sorularını paylaşıyorum. Derleyerek 2.sınavda kullanmak isteyen olabilir.

Ekli dosyalar

• sınav.rar
    361.8 KB · Görüntüleme: 731
Bu sınavdan alınan notların ortalamaları çok yüksektir sanırım.

Bu sınavın çalışan ile çalışmayan öğrenciyi ayırt etme düzeyinin iyi veya yüksek olduğunu düşünüyor musunuz?
Başarılı ve Stratch ile güzel çalışmalar yapan öğrenciler basit hatalardan dolayı diğer öğrencilerden düşük not almış olabilirler.

Belki ufak tefek birkaç düzenleme yapılabilir ama bence güzel olmuş ellerine sağlık hocam. Zor soru sorup, kıt not vermeyi doğru bulmuyorum. Öğrencileri fazla yorup dersten soğutmamak lazım...

mas1961' Alıntı:
Belki ufak tefek birkaç düzenleme yapılabilir ama bence güzel olmuş ellerine sağlık hocam. Zor soru sorup, kıt not vermeyi doğru bulmuyorum. Öğrencileri fazla yorup dersten soğutmamak lazım...
6,16,17,19 ve belki 7
Yukarıdaki sorular dışındaki soruları düşünürsek;
Daha önce Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine girmemiş bir 7. sınıf öğrencisi bu sorulardan kaç tanesinde 2 şık arasında kalır 8)

Bilişim teknolojileri dersinden zayıf alan öğrenciniz var mı? Kaç tanesine tedbir planı hazırladınız? Bu sınavdan bile zayıf alan öğrencilerim var. Çünkü ekranı bile okumuyorlar ki sınav sorularını okusunlar.

her sınıfın seviyesi bir olmuyor maalesef. benimde düşük seviye olan sınıfıma bu sınavı düzenleyip uygulayacam. ben ayrıca her sınavımı uygulama ve yazılı olarak yapıyorum. yazılı sınavdan düşük alıp uygulamadan kurtaran bir çok öğrencim oluyor. sorular için teşekkürler

Geri