İlk PCB Robot Kartım (Çizgi izleyen, bluetooth RC CAR... )

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İlk PCB Robot Kartım
Bu videoda sizlere ilk PCB robot kartımı tanıttım umarım beğenirsiniz.

Robot Kartımın Özellikleri:
Çizgi izleyen, hızlı çizgi izleyen, engelden kaçan, labiren, engelde yolunu bulan, belli bir alanda hareket eden ve Bluetooth kontrollü RC CAR ve aklınıza gelebilecek bir çok projede kullanılabilir. MZ80
bağlantısı, bluetooth bağlantısı, QTR-8RC sensör bağlantısı, Arduino Nano bağlantısı soketi, TB6612FNG motor sürücü bağlantı soketi bulunmaktadır. Kart üzerinde bir adet led ve bir adet buzzer bulunmakta istediğiniz şekilde bunları kullanabiliyorsunuz. Ayrıca kartımız üzerinde voltaj regülatörü, diyot ve açma-kapama switch bulunuyor. Güç bağlantı soketi ve motor bağlantı soketleri bulunmakta. 2S ve 3S Lipo pil ile kullanabilirsiniz. HC06 ve HC05 Bluetooth modüllerini destekler.
Motor sürücü 1.2A devamlı, 3.2A anlık akımla iki DC motor konrol edebilmektedir. İki motor çıkışı (A ve B) ayrı ayrı kontrol edilebilir.

Kartı almak isteyenler hasarikaskan@gmail.com adresinden bana ulaşabilir.
Kart ile birlikte özel bluetooth kodu hediye.

Araç Kontrol Uygulamam:
https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_hasarikaskan.AracKontrol&hl=tr

ilkpcmrobotkartım.png

robot kartım bluetooth.png

BBNet Medyada izlemek için;

Son düzenleme:
Hocam kanalınızdaki videonuzu izledim.
Başlığınızı da yeni gördüm.Çalışmalarınızın devamını ve başarılar dilerim.

emegine saglik hocam sonunda gelmis. bir kac kucuk eksik var konusmustuk ikinci versiyonu cok daha guzel olacak. :)

bir de qtr8a icin de ciz hocam. iki dijital pini de bosta birak. hem qtr8rc hem de 8a icin kullanilabilsin.

hava tabancaıs sıvı lehim bir de kilavuz olunca rahat oluyor. jlb de baskı seceneklerinde ekleyebiliyorsunuz. hatta dizgi hizmeti de veriiyor. ben denemelik ufak bisiler yapcam vakit olursa.
Bizde esinleniriz iyi olur. Ben diğer karta elek istemedim artık el becerisi ile bir şeyler yapmaya çalışacağız. :)

Geri