İlk kez bize değer verildiğini hissetim.. Keşf@ Projesi

Kodla Büyü

tqwert

Aktif Üye
Yıllardır Türkçe, Matematik, Fen, Sosyal gibi branşlara gelen materyal kaynaklarına imrenirdim. Sonunda bize de geldi :) Keşf@ Bilinçli İnternet Hareketi Projesi kapsamında okula 2 koli materyal geldi. Projeye Google eli değmiş, gayet heyecan verici görünüyor..

materyaller gerçekten güzel hazırlanmış. Etkinlikler gayet akıcı ve güzel geçiyor. Keşke tüm konular için bu tarz dökümanlarımız olsa.

Arkadaşlar, Keşf@ Projesi 3. haftasında yer alan quiz'i Kahoot'ta* hazırladım. 20 soruluk testi öğrencilere uygulayabilirsiniz. Sitenin arama kutusuna "keşf@" yazarsanız, quizi görebilirsiniz.

*Bilmeyenler için, Kahoot, eğlenceli, oyun temelli bir öğrenme platformu. Öğretmenler ücretsiz olarak giriş yaptıkları https://getkahoot.com/ sitesinde ister kendi sınıflarına özel, ister public (halka açık) testler hazırlayabiliyor. Öğrenciler ise https://kahoot.it/ adresine öğretmenin projeksiyondan gösterdiği test giriş şifresini (pin) ve kendi seçtikleri kullanıcı adını yazarak teste dahil olabiliyor. Öğrencilerin siteye üye olmasına gerek yok, ayrıca katılımcı sayısını arttırmak isterseniz öğrenciler siteye cep telefonlarından da giriş yapabilirler. Doğru ve hızlı olana sistem daha fazla puan veriyor. Tabii bu da öğrenciler arasında tatlı rekabete yol açıyor :)

Bugün biz de seminerdeydik Google destekli Keşf@ projesi ile 6. sınıflar için müfredatımızı değiştirmemizi söylediler
ve içerik, kullanılacak materyal , video, sunum , çalışma kağıtları, kartlar , afişler , ölçme değerlendirme soruları hepsi hazır

Bakalım nasıl yapıcaz

biz bunu geçen sene yapmıştık. ders içi etkinlikler harika..ders materyallerini hala daha kullanıyorum...
kavram kartları, teknoloji anketleri, posterler, sunumlar, videolar, etkinlik kartları harika...
zaten bu projeden sonra ufkum açıldı dersleri daha içerikli yapmaya çalışıyorum artık....bence bu başlığı takip edin...

bana da içerik bakımından çok güzel geldi
Ancak 13 hafta yani 1 dönemi kapsayacak kadar uzun sürmesini gerektirecek konu olmamasına rağmen etkinliklerle dolu bir içerik üretilmiş

Bakalım materyaller direkt okulumuza gelmedi. ilçedeymiş yarın isteticez müdürle

bütün okullara mı gelicek bu etkinlikler, yoksa sadece liselere mi?

ben de yarın pendikteki seminere gideceğim bununla bir alakası var mı
içeriklere nasıl ulaşabiliriz acaba

umuyorum boyle etkinlikler her ile en erken vakitte daha çok materyal ile yaygınlaşır...
heyecanla bekliyoruz

Geri