İlk joomla sitem...yorumlarınız benim için önemli

Kodla Büyü

neolsaki

Site Gezgini
Mrb arkadaşlar...
Hazırladığım ilk joomla sitem.Bu siteyle joomla dünyasıyla tanışmış oldum.Sitede joomla 3.0 kullandım.Bazı modülleri bulmakta zorlandım ama çok şükür bitti.
Yorumlarınızı bekliyorum.
Özellikle usta joomlacılardan :D
http://www.sarpasantermal.com

hocam site sade ve güzel fakat içerik olayı fazla olmayan sitelerde göz alıcılık biraz fazla olmalı size tavsiyem
1- Öncelikle daha güzel ve göz alıcı bir slider kullanmanız ( ücretsiz çok türü var)
2-... şeklinde linkler var 3-4 tane dikkatimi çekti onları kaldırın
3-Joomla faviconu değiştirin o tesise ait bir icon ekleyin
4-Phoca galery kullanmışsınız bazı yerlerde ingilizce kelimeler görünüyor. Çok fazla resim yok phoca galeri güvenlik açığı oluşturabilir. Daha güzel jquery destekli resim slide show seçenekleri kullanın
5-İletişim menüsündeki türkçe karakter sorunu dikkat çekiyor. Daha janjanlı bir menü tercih edin.
6-Facebook - twitter iconları ilgili sayfalara gitmiyor...(Tesise ait sayfalar yani)
7- Hava durumu eklentisini Türkçeleştiriniz
8-Siteye ingilizde dil desteğini ekleyiniz

Hocam çok madde yazdım kötü olmuş diye değil sakın yanlış anlama..

valla hocam joomla, wordpress genelde yazı olarak çok içerik olan sitelerde kullanılıyor, birden fazla kişinin hızlı ve kolay içerik ekleyebilmesini sağlamak amaçlı.

Seninki sadece biraz tanıtım aslında ben bu tür siteleri broşür site diye adlandırıyorum. Amaç sadece tanıtım o yüzden görsellik önemli. Site varmı? Cevap var. Bence bu yeterli. Aranılan da bu aslında.

Benim son yaptığım site mesala sadece tek sayfa; http://www.piriltemizlik.com

Phoca galery lightbox özellikleriyle oynarsanız daha güzel büyük resim gösterenleri vardı sizinkisi varsayılan olarak kalmış hoş durmuyor resimler büyüdüğünde...

yorumlayan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Biraz sade farkındayım ama azizerket hocamın dediği gibi tanıtım amaçlı bir site oldu.Tesis küçük bir yer zaten açıkcası site fazla bile.Oyüzden çok da abartmak müşteriyi yanıltmak istemedim.
Vlk4n hocam yorumlarınızı dikkate alarak tekrar düzenleme yapmaya çalışacağım.Bulamadığım bazı modüller oldu joomla 3.0 olmasından dolayı.mesela hava durumunu yabancı bir kaynaktan almak durumunda kaldım.Türkçeleştiremedim.Favicon konusunda haklısınınz unutmuşum :)

ücretsiz eklentilerle yapılabilecek en güzel siteyi yapmışsınız
phoco gallery ücretsiz eklentiler içinde en güzelidir.
ücretli derseniz simple image gallery pro veya yootheme widigetkit kullan derim

Bu arada bir günde 215 ziyaretçi.... :D
Bu zamana kadarki ziyaretçiyi ikiye katladı.
İşte BBNET farkı...

Geri