İlk Araç Yaris mi? Jazz mı?

Kodla Büyü

Sizce İlk Araç Hangisi Alınmalıdır?

• Kullanılan toplam oy
    59

ohen

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar uygun bir bütçeyle ilk arabamı almak istiyorum. Sizce ikinci el Honda Jazz mı daha iyidir Toyota Yaris mi? İkisinde de Otomatik Vites düşünüyorum. Ve özellikle şunu alırsan şöyle olanlarına bak yada şuna dikkat et diyebileceğiniz şeyler nelerdir?

Yaris daha küçük. şehir içinde kullanımı daha rahat. Ayrıca bagaj sorun değilse yaris öneririm.

ikiside japon arabası güzeldir otomatikte sıkıntı çıkmaz

tam otomatikse yaris.Ama yarı otomatik yaris yerine jazz tercih etmelisiniz.

Jazz ile yaris de kıyaslandığına göre artık herşey mümkün bu ulkede

Opel Corsa Tam Otomatik olanları da aklımı karıştırmıyor değil.

jazz hocam jazz vazgeçmeyin jazzdannnnnn :( sattım gitti şimdi crv var ama aynı tadı vermiyor desem :)

Büyük ihtimal Jazz olacak gibi. ama çevremde kime sorsam ya alma diyor ya da o parayı ona verme diyor :(

ikiside güzel araba şehir içi için idealdirler

Jazz da insanımızın bir kısmı estetik düşünüyor. Bunu üretenler ise geniş iç hacim, araç içinden dışına ferah bir bakış açısı iyi bir şanzıman olarak değerlendiriyorlar. Vs vs. Herşey tipte bitiyor desem. Yumurta kasa civicler neden bu kadar tutuldu desem.

Bu iki araca ben de bakıyorum ama şehir dışında performans yetersiz olur diyorlar kullanan arkadaşlar bu konuda ne düşünüyor acaba?

Bu iki araca ben de bakıyorum ama şehir dışında performans yetersiz olur diyorlar kullanan arkadaşlar bu konuda ne düşünüyor acaba?
2 seneye yakındır 2009 jazz otomatik araç kullanıyoruz. Genel olarak memnunuz. Benzinde bile az yakması, otomatiği, küçük gözüküp C sınıf iç mekan sunması, Şehir içi mükemmel manevra kabiliyeti vb... artılarının yanında; Çok performanslı bir araç değildir. Şehir içi ve aile kullanımı ön plandadır. Ben geçen sene 10 günde 3500km yol yaptım, fırtına havasına yakın bir havada 120km hızın üzerinde biraz sallaması dışında pişman etmedi. Yüksek bir araç olduğundan süspansiyonları serttir ve yol çukur tümsekleri biraz hissettirir.

2 seneye yakındır 2009 jazz otomatik araç kullanıyoruz. Genel olarak memnunuz. Benzinde bile az yakması, otomatiği, küçük gözüküp C sınıf iç mekan sunması, Şehir içi mükemmel manevra kabiliyeti vb... artılarının yanında; Çok performanslı bir araç değildir. Şehir içi ve aile kullanımı ön plandadır. Ben geçen sene 10 günde 3500km yol yaptım, fırtına havasına yakın bir havada 120km hızın üzerinde biraz sallaması dışında pişman etmedi. Yüksek bir araç olduğundan süspansiyonları serttir ve yol çukur tümsekleri biraz hissettirir.

teşekkür ederim hocam

Geri