İliçi dün listede olan okul şimdi yok

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İstanbul il içi atamada topu topu iki okul seçecektim ama dün mebbis seçeneklerinde olan okul bugün listede yok üstelik il ihtiyaç olarak belirtmiş?
Açıklaması vardır elbet ama inşallah tahmin ettiğim değildir.

Egitim birsenli biri kapattirmistir kendi icin tahminim.ben sahit oldum atama donemi yokken ocak ayinda biri icin ankaradan yer actilar adama kadrosunu istedigi okula aldirdi

eğer öyleyse artık gözümüzün içine baka baka hukuk, yönetmelik falan çiğneniyor.
biz bırak 3.dünya ülkesi olmayı bu gezegenden bile değiliz, değişmemiz için ya uzay istilası ya mutasyon lazım...
istediğim okul fen lisesiydi şimdi listede yok ne acaip bir durum eğer hak yeniyorsa Allah yedirmesin ne diyeyim..

Şimdi araştırdım ve şunu öğrendim. Fen Liselerini seçmek için daha önce orada çalışmak gerekiyormuş. Mantık hatası burada başlıyor. Fen lisesinde çalışmam için başlamam lazım. Önceden sınav vardı şimdi yok, nereye göre alım yapacaklar merak konusu.
Halk eğitimi neden kapattılar bilemiyorum. Belki sonradan normlarda yanlışlık varsa düzeltmişlerdir.

Bu sabah bir Fen lisesi yazıp onaylatacaktım yarına bırakayım dedim şimdi girdim baktım yok. Yani bu karar yeni mi verilmiş?

BİMER'e bu durumu sormak lazım ne kadar saçma bir durum. O zaman bu kural il dışı atamada olacak ilk atamada olacak o zaman bu okullara kim yeniden atanacak!...

İKGM yeni açıklama yaptı hocam. Fen liseleri ve Sosyal bilimler Liselerini tercih edebilmek için halen o liselerde görev yapıyor olmak ya da ayrıldıysa ayrılış tarihinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olması gerekiyor. Sorun ondan kaynaklı gibi.

ben fen lisesinden geçen yıl ayrıldım merak için girip baktım halk eğitim ve fen liseleri kapalı arkadaşlar görünmüyor halen. fen lisesine atama şartları kalktı direk yer değiştirme ile atanıyor halk eğitim açıktı geçen yıl şimdi kapalı hayırdır

Fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinin bütün alan öğretmenleri ile spor liseleri ve güzel
sanatlar liselerinin görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi alan öğretmenleri aynı tür eğitim
kurumlarını isteyebilecekleri gibi diğer eğitim kurumlarını da tercih edebilecektir.
:idea: komedi resmen
halk eğitimler hakkında bilgi yok acaba halk eğitimlere atanma şartı kalldırıldımı

O kadar çok torpil ve kayırma var ki . Gecenin 3'ün de sistemde okul açtırıp torpilliye seçtirip 15 dakika sonra sistemden okulu çıkaran vakalar duymuşluğum vardır. Vicdan ve hak yiyen o zatlarda son derece rahat paşalar gibi evinin yanındaki rahat okula gelir üstüne müdüre torpili diye boş günün olduğu süper programlar yaptırır ama yeter mi yetmez birde ders boyunca elinde cep telefonu ile oynar kimseden çıt çıkamaz . Gerekli yerlerde tanıdığı vardır korkar herkes gerçekleri söylemeye . Sistem eskiden de böyleydi şimdide . A kişisi , B sendikası olayı değil. Zihniyet bu ! askerde görmedik mi adam nöbet görevinde 5 dakika taksa diğerine ondan mutlusu yoktur. Uyanıklık kültürü damarlarımıza işlemiş.

Geri