İLGİNÇ BİR ZOOM SORUNU:(

Kodla Büyü

vakitsiz67

Aktif Üye
Bir öğrencim Zoom üzerinden öğretmenlerim derse kabul etmesine rağmen derse giremiyorum şikayetinde bulundu. Gerçekten ders açıp denediğimde öğrencinin derse giremediğini gördüm. Öğrencim wifi ve mobil iki şekilde de denediğini, 4-5 tane farklı telefon ile denemesine rağmen giremediğini bildirdi.

Sonuç olarak okula davet ettim annesi ile beraber geldiler. Kendi internetimi öğrenci ile paylaştım derse giriş yapabildi. Annesi kendi internetini kullanarak derse girebildi.

Mutlu bir şekilde eve gönderdim. Öğrencim wifiden ve ya annesinin internetini kullanarak yine zoom giriş yapamadı.

Fikri olan var mı?

Bazen benim öğrencilerimde de benzeri sorunlar yaşayan oluyor. Net bir cevap varsa da biz bulamadık. Bulan olursa beni de etiketlesin :D

Bazen soru sorduğumuzda internet bağlantısında yavaşlamalar/kopmalar yaşanabiliyor. Benzer bir teknik sorun olabilir :)

• Beğen
Tepkiler: omd
bütün derslerde mi oluyor? bizim bir hocamız öğrenciyi istemeden remove yapmış dersten. sonra sadece o derse giremedi. öğrencinin engelini kaldırınca girebilmişti o derse

Bütün derslerde oluyor. Ayrıca anlık bir sıkıntı değil. Uzun süredir hiç bir derse girememiş.

İnternet servis sağlayıcısıyla görüşsünler. Belki oradan engellenmiş olabilir hocam. Ne bilim çocuk profili diye ayarlıyorlar ya ondan olabilir. Bir de internet servis sağlayıcısı ayarlarını tekrardan bir güncellesin. Belki o zaman düzelir.

Modemin ayarlarından olabilir diyeceğim ama annesinin internetinden de giremiyormuş.
Aklıma gelenler. Modemi resetlesinler. Tarayıcı geçmişlerini silsinler. Zoom u kaldırıp tekrar kursunlar olmazsa yeni üyelik alsınlar. Telefona format atsınlar son çare. Herşeyi yeniden yükleniler O zaman düzelir. Bir uygulama de engelliyor olabilir çünkü

Ev interneti için evde güvenli internet varsa belki ondan dolayı olabilir. Zoom platformu engellenmiş olabilir.
Evlerinin olduğu mobil hatların çekim gücü sıkıntısı olabilir. Bu da mobil cihazların genel sıkıntısı zaten.

Yan komşusu aynı operatörü kullandığı halde zoom bağlanabiliyormuş. Hatta komşusu öğrencimizin evinden de baglanabiliyormuş. Ama öğrencimiz komşusunun telefonundan bile bağlanamamış.

bizde sorun olunca zoomlu acik linki veriyoruz o zaman sorun yasayan oldumu direk aciliyor

Acaba vpn aktif ve zoom daki ayarlardan sadece turkiyeden girişlere izin verilmiş olabilir mi?
Screenshot_1.png

Geri