İLETİŞİMDE DEVRİM GETİRECEK BULUŞ!!

Kodla Büyü

begül

Site Gezgini
Japonlar, TV seyircisinin ekran karşısında duyduğu heyecanı ölçebilen bir yöntem geliştirdi. Japon iletişim devlerinden birinin geliştirdiği sistem, TV yayını ya da reklamının veya bir internet sitesinin uyandırdığı heyecanı, ekran karşısındaki göz hareketlerini analiz ederek ölçüyor.

Bir şirket yetkilisi, dünyada ilk kez geliştirilen sistemin, göz hareketlerini davranışsal ve psikolojik bakımdan tahlil ederek, "TV seyircisi ya da tüketicinin ekrandaki görüntüye gösterdiği gerçek ilgiyi ölçebildiğini" söyledi.

Küçük bir kamera kullanan sistem; göz kapağı hareketleri ve gözdeki kırpıştırmalar gibi parametreleri kullanarak sonuca varıyor.

Şirket, reklamcılara, TV yapımcılarına, tasarımcılara veya web sitesi hazırlayanlara, ürünlerinin güçlü ve zayıf taraflarını bilimsel olarak belirleme imkanı verecek kapsamlı hizmet sunacağını da bildirdi.

yok ya bwn bu japonlardan iyice tırsmaya başladım hocam. bakalım aha hangi buluşların altına imzalarını atacaklar :)

O zman beni Kavak yellerini İzlerken Kontrol etseler ya.Ne kadar da sıkıldığımı anlarlardı:)

Fender hocam başlığı nasıl buldun. Tam 7 yıl önce açılmış bu konu. :mrgreen:

Sanırım forumdan eski başlıklara göz atıyorsun. BBnet'in güzel yönlerinden birisi de bu bence. Eski başlıklara ulaşabiliyoruz, yöneticiler silmiyor.

AKADEMİA' Alıntı:
Fender hocam başlığı nasıl buldun. Tam 7 yıl önce açılmış bu konu. :mrgreen:

Sanırım forumdan eski başlıklara göz atıyorsun. BBnet'in güzel yönlerinden birisi de bu bence. Eski başlıklara ulaşabiliyoruz, yöneticiler silmiyor.
Hocam gerekli gördüğüm bazı konuların güncel olsun istiyorum... :)

Geri