ildışında "acele etmişiz" !

Kodla Büyü

EynelMefer

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Malum sonuçlardan sonra bir mail gelmiş.eş durumu isteyecekler ildisi tayinine gitmesin ( detayi bilmiyorum) benim haberim yoktu v ilişiği kestim ilk gun. Bugün atama yer değiştirmeyi aradim.bayan sadece eşimin olduğu ilçeyi isteyebilecegimi ama ilişik kesmeseydim ildeki tüm okulları tercih edebilecegimi söyledi.(es durumundan)dedim ben ilişiği kestikten sonra geldi bu mail..benim sorunum değil o kadar acele etmeseydiniz sizde bekleseydiniz biraz hem 15 gün zamaniniz vardi kesmeseydiniz hemen, demez mi..ne diyim bu milli eğitimin...

Mantiga bak adamlardaki. Gerizekalilar tercih yaptirmadan once kilavuza koyun maddeyi es durumundan gidecek olanlar tercihini buna gore yapsin diye. Adam atanmis ilisigini kesmis gayet normal hicbir sucu yok. Sonra yanlisi gormusler mail gondermisler. Bi de adama sen suclusun ilisik kesmeyeydin demisler :))

hocam Allah yardımcınız olsun. aynı şey iki yıl önce benim başıma geldi. ben işimi zamanında yaptığım için mağdur oldum. bana da ilişiğinizi kesmeseydiniz atamanızı iptal edebilirdiniz dediler (son iki gün kala). eşim eş durumundan bile atanamadı. bir süre farklı illerde kaldık. sonradan alan değiştirerek farklı bir ilçeye gelebildi (110 km). bir sene böyle çalıştıktan sonra bu sene kavuşabildik. ama bu sefer de benim okulu başka okulla birleştirip yerimize kız imam hatip açtılar. birleştiğimiz okulda da bilişimci var. birimize yol göründü. bakalım noolacak.

Evet hocam bilseniz beklerdiniz. Ben hala ilişiği kesmedim. 14üne kadar bekliyorum. Bende geç kalırsam sorun olur diye düşünüyordum ama 15'ine kadar bekleyebilirsiniz dediler.

atama yönetmeliğinde böyle bir durum var mı? il içinde olabilir belki ama il dışında sanmam. il dışında şubattaki kılavuzda böyle bir madde yok.

Buyuksehrin tüm ilçeleri aciliyor hocam ildisi ozurde..ilicinde sadece bulunduğu ilce yada ikametgah deniyor...

EynelMefer' Alıntı:
Malum sonuçlardan sonra bir mail gelmiş.eş durumu isteyecekler ildisi tayinine gitmesin ( detayi bilmiyorum) benim haberim yoktu v ilişiği kestim ilk gun. Bugün atama yer değiştirmeyi aradim.bayan sadece eşimin olduğu ilçeyi isteyebilecegimi ama ilişik kesmeseydim ildeki tüm okulları tercih edebilecegimi söyledi.(es durumundan)dedim ben ilişiği kestikten sonra geldi bu mail..benim sorunum değil o kadar acele etmeseydiniz sizde bekleseydiniz biraz hem 15 gün zamaniniz vardi kesmeseydiniz hemen, demez mi..ne diyim bu milli eğitimin...
Hocam siz ildışı tayinle eşinizin olduğu şehire mi tayin oldunuz ve ile girdiginiz için sadece onun bulunduğu ilceyi mi tercih edebiliyorsunuz?

EynelMefer' Alıntı:
Buyuksehrin tüm ilçeleri aciliyor hocam ildisi ozurde..ilicinde sadece bulunduğu ilce yada ikametgah deniyor...

Hocam Büyükşehirin tüm ilçelerinin açıldığını bir duyuma dayanarak mı söylediniz. Yoksa bizzat gördünüz yada yaşadınız mı?

Babimid' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:

Hocam Büyükşehirin tüm ilçelerinin açıldığını bir duyuma dayanarak mı söylediniz. Yoksa bizzat gördünüz yada yaşadınız mı?

Kılavuz da yazıyordu..bizzat yasandi..ve son olarak bakanliga soruldu yani kesin olan bu ildisindan gelecekseniz esinizin olduğu ilin tüm ilçeleri aciliyor...

Ocak 2014 özür durumundan yer değiştirmede bizzat yaşadık. İldeki tüm ilçeler normlar açıldı.

ben de bu durumdayım. benim tayinim çıktı eşimin ki özür grubuna kaldı.
hangi okullar açılacak çok merak ediyordum.
Kararnamenin geldiği günden sonraki gün mail gelmiş okul bana maili söyleyince doğal olarak ilişik kesmedik.
hepimizin hakkında hayırlısı ama siz ilişiği kestiniz diye sizi bu şekilde ortada bırakmamaları lazım.
inşallah sıkıntınız düzelir.

İlişik kesmeyen arkadaşlar herhangi bir dilekçe yazdı mı ? ben hiçbirşey yazmadım kimileri şu yazıya binayen ilişiğimi kesmedim falan tarzında dilekçe yazılacak falan demiş ...
Bilgisi olan var mı ?

gelen yazıda dilekçe falan yazmıyordu. sadece ilişiklerini kesmeyin özür grubundan sonra eşlerin ikisinin birden ilişiğini kesin diyordu.
Ben dilekçe yazmadım. İdare de talep etmedi.

wes' Alıntı:
gelen yazıda dilekçe falan yazmıyordu. sadece ilişiklerini kesmeyin özür grubundan sonra eşlerin ikisinin birden ilişiğini kesin diyordu.
Ben dilekçe yazmadım. İdare de talep etmedi.
Teşekkürler hocam ....Malum herkafadan bi ses çıkıyor bu ara kafa karışıyor..

EynelMefer' Alıntı:
Babimid' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:

Kılavuz da yazıyordu..bizzat yasandi..ve son olarak bakanliga soruldu yani kesin olan bu ildisindan gelecekseniz esinizin olduğu ilin tüm ilçeleri aciliyor...
Teşekkürler hocam. Benim tayinim çıktı. Eşim eş durumundan gelecek fakat ben çoktan ilişiğimi kestim ve benden bir de dilekçe aldılar. Dilekçede Şunu yazdım "Eğer eşim yaptığı tercihler sonucunda atanamazsa kendi atamamın iptalini istemeyeceğim.".
Bi sıkıntı çıkaracaklarını zannetmiyorum. Yeni bakan bu konuda maduriyet yaşatmaz bence.

aşağıdaki linkte sinop memin duyurusu var. İsteyen eş durumunu beklemeden ilişiğini kesebilir. Telefon da açtım.
Bu iş bakanlığın bize yaptığı bir kıyakmış. Eşinin tayini çıkmayanlar eski okullarında kalabilsinler diye bunu yapmışlar.

http://sinop.meb.gov.tr/www/iller-arasi ... icerik/540

Geri