İldışı görevden ayrılma ne zaman başlar?

Kodla Büyü

Internet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
ciddi olarak düşünmekteyim,
30'unda başlar mı? ayrılmanın çok işi var mı?

Hocam Kararname yetişirse neden olmasın? Eğer kararname il milli eğitime gelirse elden takip ederek hızlandırabilir siniz.

benim hatırladığım kadarıyla personel nakil bildirim için Şof. ve Otomobilciler Fed. dan gideceğiniz yer ile bulunduğunuz şehir arasındaki km hesaplaması yapılacak.. Buna göre mal müd.ne gidip hesabımıza yatacak yolluk ve taşınma mas. hesaplanacak.. Okul üst yazıyla yine görevden ayrılma yazımızı yazacak.. Başka var mıydı bilmiyorumm

resmi yazıda ayrılış işlemlerinin ayın 30 u pazartesi başlayacağını söylediler. Ayrıca 1 günde kolaylıkla ayrılış yaptırabilirsiniz. Tabi bu bulunduğunuz il ve okul müdürüne bağlı. Benim geçen sene yapanlardan öğrendiklerim bunlar :wink:

Kararnamelere okula ulaşır...

Size tebliğ edilir...

Okul evraklarınızı ayarlar....

Mal müdürlüğüne gidersiniz yolluk için....

Sonra hepsini şube müdürüne imzalatırsınız....

Kabaca böyle diyebiliriz. Herşey yolunda giderse 1 günde yapılabilir elbette...

5 temmuzda eşimin KPSS'si var. Eğer tayinimiz olursa zaten ben 7 temmuz pazartesiden itibaren yeni görev yerime giderim.. Bir an önce gitmek gerek ki gitiğimiz yerdeki maaşımız hazırlansın.. Yoksa diğer aya kalıyormuş.. Geldiğim yerdeki memur öyle demişti.. Zaten bildiğim kadarıyla da kararname tebliğinden 15 gün içinde görev yerimize gitmemiz gerekiyordu..

ayın 7 sinden önce başlarsanız o ay maaş alırsınız 7 sinden sonra başlarsanız bir sonraki aya kalır maaşınız

Hocam geçen şubat ayında eş durumundan geldim... Normalde 27 Ocak ilişik kesme tarihi deniyodu.. 24 ünde hallediverdiler sağolsunlar.. Belki şimdi de 27 Haziranda hallediverirler...

hocam geçen sene basımıza geleni söyleyeyim dediler ki ilişik kesme işve işlemleri yapılmayacak temmuz ayından sonra agustosta yapılacak denıldı eyvallah gıttık agustosta yok efendım olmaz agustos 15 ten once geleceksınız zıra bızım muhasebe ıle gıttıgınız ildeki muhasebe cakısıyor maaasınızı gidip orda yaptıracaksınız hadi babam geri git memlekete ınanın cıldırmak bıle gectı ıcımden tam bi keşmekeşti umarım bu sene öyle yapan ıller olmaz.tabi bu bizim iller için geçerli idi sanırım baska bu dertten şikayet edenı görmedim.ama hangi tarıhe uzatırlarsa uzatsınlar ınat ettım ben gıtmedım arkadasa vekalet verdim bi günde ısımı bitirdi bende aynı gun gııttım görev yerımde basladım

her halikarda ayın 3'üne uçak biletini alalım, oruçlu oruçlu ancak uçakla gidilir.

Bende ayın 1 ine almıştım şubatta biletleri.Promosyonlu değiştiremiyorumda inşallah 30 unda halledebilirim.

5-6 temmuzda kpss sınav görevi istemiştik ya ben de 30 haziran haftası ilişik keser sınavdan sonra diğer haftada orada göreve başlardım diye düşünüyordum acaba mümkün mü bu sekilde maas sıkıntısı mı yaşatır bu durum bana .

Arkadaşlar eski yerinizi aramadan sakın gitmeyin yada yeni yerinizi kararnameler gelse bile çıkışı girişi geç verebılıyorlar sonra ortada kalmayın önce arayın

yanıyosun fuat abi' Alıntı:
Biz acaba çıkar mı çıkmaz mı diye heyecanla beklerken sizler ilişik kesmeyi düşünüyosunuz, ne güzel :)
tüm evi paketledik, müdüre postayı koyduk, herkese gideceğiz dedik :D çıkmazsa kötü :p

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
yanıyosun fuat abi' Alıntı:
Biz acaba çıkar mı çıkmaz mı diye heyecanla beklerken sizler ilişik kesmeyi düşünüyosunuz, ne güzel :)
tüm evi paketledik, müdüre postayı koyduk, herkese gideceğiz dedik :D çıkmazsa kötü :p

yapım gereği benimkini cuma gününe kadar müdür bile bilmiyordu, hem ben ümitlenmeyeyim, hem de okul gergin olmasın diye,...

evrim0626' Alıntı:
ayın 7 sinden önce başlarsanız o ay maaş alırsınız 7 sinden sonra başlarsanız bir sonraki aya kalır maaşınız

Bu durumdaki sonraki ay çift maaş mı alacağız. Bu kötü olur eğer tayin çıkarsa. Çünkü ben KPSS'den sonra görev yerine gideceğim.

7 sinden sonra baslayacaksanız ilişiğinizde 7 sinden sonra kesin. maasını şimdiki okulunuz yapsın. boylece maasla ilgili sorun yasamazsınız. maaş yapıldıktan sonra ilişik kesip 7 siden sonra gider diger okulda baslarsınız.

theghost83' Alıntı:
7 sinden sonra baslayacaksanız ilişiğinizde 7 sinden sonra kesin. maasını şimdiki okulunuz yapsın. boylece maasla ilgili sorun yasamazsınız. maaş yapıldıktan sonra ilişik kesip 7 siden sonra gider diger okulda baslarsınız.

güzel bir fikir,

Geri