İlden e-sinav talebi.

Kodla Büyü

guner1453

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ilden bizim ilceyi aramislar bilgisayar ogretmeni istiyorlarmis e-sinav kursuna alacaklarmis sonra sinav gorevlendirmesi isteyebiliyormusum.
2-3gunde bir sinav cikiyormus hep.Bizi once ne kursuna alacaklar ve e-sinav nasil yapiliyor.

uygulama izleyicisi olarak görev veriyorlar, 121 lira net, vergi diliminde 114 lira.en fazla 45 dk sınav. 200 puan.... kesinlikle alın. 2-3 günde çıkmaz bence, esınav sayısı, görevli basvurusu filan belirler. gelecekte açıköğretim (meb) esınav oalcak, kesinlikle alın srtifikayı

biz istanbuldayız. 3 temmuz günü kurs alacağız. Üsküdar Lisesi'nde...sadece 1 gün sürecek...yani sadece 3 temmuz günü...
e sınavlar yaygınlaşıyor...izleme görevlisi olmak için bu sertifika şart...sınavlar 45 dakika falan sürüyor...çok kolay bir görev ...ayda en az iki kere çıkıyor hatta daha fazla da çıkabilir...
en az iki görev demek ayda en az 200 tl demek...daha fazlası da mümkün....gelecek sınavlarda teknolojiyi kullanacaklar bu da bizim işimize gelir...kesinlikle kursa gidin...

2-3 günde bir sürekli görev çıkmaz, haftada 1 limiti var. Diğer merkezi sınavlarla birlikte senede toplam en fazla 20 sınav görevi alabilirsiniz ancak e-sınav uygulama izleyici görevlileri için bu sınır ileride kalkabilir. Şahsi fikrim, bu kursu kaçırmayın. Arkadaşların belirttiği gibi e-sınav sadece MTSK için değil diğer sınavlar için de yaygınlaşacak. Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olmanın meyvesini e-sınav izleme sorumlusu olarak bari yiyin :) Yanlış anlaşılmasın e-kurs seçilmemesi, ders saati azlığı, BT sınıflarının çoğu okulda olmaması gibi dezavantajlı durumda olunduğu için böyle söyledim.

Veriler paylaşılmış tek yanlışlık haftada 2-3 sınavda olmuş @coderfree hocam düzeltmiş. Haftalık 1 Yıllık 20 sınav sınırı var. Yıllık sınırın kalkacağı söyleniyor ama eğitim alan sorumlu sayısına, düzenlenecek sınav sayısına ve sınav puanı önceliğine göre sıra geliyor tabiki.
Ek olarak şunları söyleyeyim, sınavdaki görevimiz teknik işleyişin sağlanması. PC lerde çıkabilecek hata mesajlarına müdahele, ağ- güç kablolarının oynaması, yazıcıdaki problemler elektrik kesintisinde psu nun kontrolü vs. Aslında tüm işleyişten sorumluyuz gözetmen ve salon başkası (iade görevden elle görevlendirilmediyse) sınav puanı yüksek olduğu için ilk kez görev almış oluyor ve işleyişi bilmiyor onlara da sorumluluklarını anlatmak gerekiyor. Adaylara sistemi anlatıp uyguladıklarını kontrol ediyorsunuz. Yedek PC ve psu nuz olduğu sürece kolay kolay problem yaşamazsınız ama sorumluluğu yüksek bir sınav tabi. 20 kişi önemli bir sınava giriyor ve herkes size bakıyor diyebiliriz.
20 küsür ilde pilot uygulamada sanırım.Bakan yazılı mtsk sınavlarının kalkacağını duyurdu, merkez sayısı artacaktır. İlden/ilçeden yazı gelir eğitimi almak isteyenler başvursun diye sonrasında il FP koordinatörleri (bizim ilde onlar yapıyor) eğitimi düzenler ve size ulaşırlar. Kısaca sistem işleyişini ve çıkabilecek problemlerin anlatıldığı kolay bir eğitimi var. Sonrasında Mebbis sınav görevlerinden e-sınav görev isteklerinden talep ediyorsunuz görev çıkınca sms geliyor.

e sınav güzel ama puanı 200 olduğu için başka hiçbir sınavda görev alamıyorsunuz. Ben geçen sene 3 tanesine girdim puanım 850 oldu 2 senedir herhangi bir meb sınavına görev çıkmadı. Bunu da göz önünde bulundurun.

Sertifikayı alın bence de, gelecekte tüm meb sınavlarını böyle yapacaklarmış, elinizde bulunsun

etkiliyor tabiki. Ama soyle durum var esınav görevi 50-60 kişi arasında dönüyor (bulunduğunuz ile göre değişir), diğer sınavlar binlerce kişi.

MEB Sınav görev isteklerinde minumum puandan yukarı doğru görevlendirme yapıyorlar ya, o yüzden başka sınavlara görev çıkmıyor. Ama e sınav görevi verirken formatörler arasında paylaştırıyorlar, puana bakmıyorlar

Bence de kurs kaçırılmayacak fırsat, 2 temmuz pazar görevim var. bugün 7 temmuz pazar için de görev geldi. Görev haftada en fazla 1 tane çıkıyor, her hafta çıkabildiği gibi 2 haftada bir de çıkabiliyor, Arkadaşların da söylediği gibi ayda en az iki görev geliyor. Son toplantıda yılda 20 sınav sınırının kalkacağı söylendi. 1 sınav salonunda sınava girenlerin sayısı 20 den 40 a çıkarılacakmış. Bizim ilde 2. sınav salonu açılıyormuş vs. vs...

gunerkartalova' Alıntı:
Sinav aninda elektrikler giderse ne oluyor

güç kaynağı var, yoksa bile bizden kaynaklı bir sorun değil sonuçta, sınav yenilenir daha sonra. Bir arkadaş sınavı onaylamış sınava gitmemiş, işte en büyük sorun bu, biz olmaz isek sınav başlamıyor. 20 kişinin oraya toplanıp sınav olmaması ve sonrası tahmin edilebilir neler olacağı. 1 yıl sınav görevi alamamanın yanında devlete verdiği zarardan dolayı soruşturmalık olmuş arkadaş.. Bize anlatılan bu...

ThatBeatsAll' Alıntı:
gunerkartalova' Alıntı:
Tamam tesekkurler.bu kursa herkes basvurabiliyor mu

Ayrıca nerden başvuruluyor arkadaşlar bu kursa? İller mi duyuruyor, mebbis'ten mi şeyapıyoruz?

Bir Allah'ın kulu da Nası başvuruluyor yazmamış ya la. Anca 100 lira veriyor, bilmem kaç puan alıyorsunuz,başka sınav çıkmaz falan olur filan olur derdinde. :alkis:

ThatBeatsAll' Alıntı:
ThatBeatsAll' Alıntı:
gunerkartalova' Alıntı:
Tamam tesekkurler.bu kursa herkes basvurabiliyor mu

Ayrıca nerden başvuruluyor arkadaşlar bu kursa? İller mi duyuruyor, mebbis'ten mi şeyapıyoruz?

Bir Allah'ın kulu da Nası başvuruluyor yazmamış ya la. Anca 100 lira veriyor, bilmem kaç puan alıyorsunuz,başka sınav çıkmaz falan olur filan olur derdinde. :alkis:
il milli eğitimin sitesini takip et oradan yayınlıyorlar..başvuru linki veriyorlar...linkteki formu doldurup bekliyorsun bu kadar

bu normal bir sertifika değil ki, bulunduğunuz bölgede esınav merkezi olacak, istedikleri sayıda bt öğretmenlerine yazı gönderecekler, sizde kursa gideceksiniz. bugun olmasa yarın ilinizde esınav merkezi olacağından emin olun ama ilçe de önemli etken, genelde yakın ilçelere yazı yolluyorlar.

ThatBeatsAll' Alıntı:
Bir Allah'ın kulu olarak gözünüzden kaçmıştır hocam hatasız kul olmaz :)

SYSOP' Alıntı:
Veriler paylaşılmış tek yanlışlık haftada 2-3 sınavda olmuş @coderfree hocam düzeltmiş. Haftalık 1 Yıllık 20 sınav sınırı var. Yıllık sınırın kalkacağı söyleniyor ama eğitim alan sorumlu sayısına, düzenlenecek sınav sayısına ve sınav puanı önceliğine göre sıra geliyor tabiki.
Ek olarak şunları söyleyeyim, sınavdaki görevimiz teknik işleyişin sağlanması. PC lerde çıkabilecek hata mesajlarına müdahele, ağ- güç kablolarının oynaması, yazıcıdaki problemler elektrik kesintisinde psu nun kontrolü vs. Aslında tüm işleyişten sorumluyuz gözetmen ve salon başkası (iade görevden elle görevlendirilmediyse) sınav puanı yüksek olduğu için ilk kez görev almış oluyor ve işleyişi bilmiyor onlara da sorumluluklarını anlatmak gerekiyor. Adaylara sistemi anlatıp uyguladıklarını kontrol ediyorsunuz. Yedek PC ve psu nuz olduğu sürece kolay kolay problem yaşamazsınız ama sorumluluğu yüksek bir sınav tabi. 20 kişi önemli bir sınava giriyor ve herkes size bakıyor diyebiliriz.
20 küsür ilde pilot uygulamada sanırım.Bakan yazılı mtsk sınavlarının kalkacağını duyurdu, merkez sayısı artacaktır. İlden/ilçeden yazı gelir eğitimi almak isteyenler başvursun diye sonrasında il FP koordinatörleri (bizim ilde onlar yapıyor) eğitimi düzenler ve size ulaşırlar. Kısaca sistem işleyişini ve çıkabilecek problemlerin anlatıldığı kolay bir eğitimi var. Sonrasında Mebbis sınav görevlerinden e-sınav görev isteklerinden talep ediyorsunuz görev çıkınca sms geliyor.

snow_flake' Alıntı:
MEB Sınav görev isteklerinde minumum puandan yukarı doğru görevlendirme yapıyorlar ya, o yüzden başka sınavlara görev çıkmıyor. Ama e sınav görevi verirken formatörler arasında paylaştırıyorlar, puana bakmıyorlar
Hocam eğitimi alanlar arasında da sınav puanına göre görevlendirme yapılıyor, yani puana bakılıyor. Ayrıca başka sınavlar denilen yılda kaç kez yapılıyor? Kaç saat görev yapılıp kaç para alınıyor? Sonuçta burada 45dk lık bir sınavda 110-120 liradan ve sürekli yapılan bir sınavdan bahsediyoruz.

Arkadaşlar ben şimdi mebbisten baktım da kurs almamış olmama rağmen e sinav a başvurabiliyorum,başvursam sorun olur mu il konya

Kafkasli88' Alıntı:
Arkadaşlar ben şimdi mebbisten baktım da kurs almamış olmama rağmen e sinav a başvurabiliyorum,başvursam sorun olur mu il konya
Hocam mebbis üzerinden yapacağınız o başvuru ile esınavlarda başkan ve gözetmenlik görevlerini alabiliyorsunuz. Uygulama yöneticisi görevi oradan verilmiyor. Yani en azından mersinde böyle.
Buarada bende pazartesi salı günü bu kursu alacağım.

OZOGUL' Alıntı:
Kafkasli88' Alıntı:
Hocam mebbis üzerinden yapacağınız o başvuru ile esınavlarda başkan ve gözetmenlik görevlerini alabiliyorsunuz. Uygulama yöneticisi görevi oradan verilmiyor. Yani en azından mersinde böyle.
Teşekkürler hocam şimdi anlaşıldı.Bir de bu sınavda tarih yazmiyor pazartesiden pazara kadar her gün sınav var sadece hangi pazartesi belli değil.
Bir de görevlendirmeler ne zaman belli oluyor

Kafkasli88' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:
Kafkasli88' Alıntı:
Teşekkürler hocam şimdi anlaşıldı.Bir de bu sınavda tarih yazmiyor pazartesiden pazara kadar her gün sınav var sadece hangi pazartesi belli değil.
Hocam mersinde esınav için WhatsApp grubu oluşturulmuş durumda. Görevlendirmeleri oradan bildiriyorlar. Liste halinde

Mersin e-sınav kursuna başvuru yaptık ama kabul ya da red ile ilgili bilgi alamadık, dün akdeniz ilçe milli eğitime bizzat gittik kimse bir şey bilmiyor, nereden öğrenebiliriz

Kafkasli88' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:
Kafkasli88' Alıntı:

Gelecek haftanın sınav görevleri perşembe akşamı belli oluyor, cuma günü sabah mesajla bildiriliyor.
Yapılan tercihler bir sonraki haftanın tercihleri oluyor. Eğer tercihlerinizi değiştirmezseniz kaydettiğiniz şekilde devam ediyor sürekli. Gelecek haftanın görev talebinde değişiklik yapmak için perşembe günlerinden önce değişiklikleri kaydetmeniz gerekiyor.

Mersinde. Okula yazı gelmişti kursa başvuru yapmak isteyen Bilişim öğretmenlerinin adi istenmişti. Adımızı yazdirdik. 3-4 Temmuzda kurs olacaktı ama ertelenmiş. Mebbis ten mesaj geldi.

3-4 Temmuz tarihlerinde yapilmasi planlanan e-Sinav Uygulama Kursu ileri bir tarihe ertelenmis olup, yeni kurs tarihi kursiyerlere ayrica duyurulacaktir.

Kursun hangi tarihte yapılacağını bilen var mi acaba. Malum tatildeyiz. Açıklanan tarihte ildisinda olma ihtimali olabilir.

ayze' Alıntı:
Mersinde. Okula yazı gelmişti kursa başvuru yapmak isteyen Bilişim öğretmenlerinin adi istenmişti. Adımızı yazdirdik. 3-4 Temmuzda kurs olacaktı ama ertelenmiş. Mebbis ten mesaj geldi.

3-4 Temmuz tarihlerinde yapilmasi planlanan e-Sinav Uygulama Kursu ileri bir tarihe ertelenmis olup, yeni kurs tarihi kursiyerlere ayrica duyurulacaktir.

Kursun hangi tarihte yapılacağını bilen var mi acaba. Malum tatildeyiz. Açıklanan tarihte ildisinda olma ihtimali olabilir.
Muhtemelen öğretmenler tatilde olduğu için ertelemişlerdir ve yine kurs için öğretmenlerin dönüşünü beklerler diye tahmin ediyorum. İlinizde kursu verecek kişilerle(Muhtemelen fatih projesi İl koordinatörü veya il eğitmenleridir) telefonla görüşüp kurs açılacağında sms veya e-posta ile bilgi vermelerini isteyebilirsiniz.
İlimizde bazı öğretmen arkadaşlar kurs olduğundan haberimiz olmadı diyorlardı ama tüm okullara resmi yazı ile e-sınav uygulama-izleme sorumlusu başvurusu için duyuru yapıldı. Muhtemelen haberi olmayan arkadaşlar ya e-sınavın ne olduğunu tam olarak bilmedikleri için dikkate almadılar ya da okula gelen diğer yazıların arasında kayboldu gitti, dikkat çekmedi. İhtiyaç durumuna göre okullara yeni duyurular yapılabilir bu nedenle okulunuzdaki müdür ve müdür yardımcılarından da böyle bir yazı gelirse size haber etmelerini rica edin ve yazıların da takipçisi olun arkadaşlar.

merhabalar bu e-sınav görevlerin ücretlerinin ödenmesi ile ilgili nasıl bir yol izleniyor. 1.5 ay önceki ücretleri hala alamadık da...

Geri