İlçeden ilçeye tayinde yolluk

Kodla Büyü

AKom

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Oturduğum ilçeyle görev yaptığım ilçe arası 23 km. İl içi tayinlerde oturduğum ilçeye taynim çıktı. Şuan görev yaptığım yerde görev yapan mal müdürlüğü ikametim orda olduğu için yolluk vermiyormuş. Şimdi ben bu olayı ikameti görev yaptığım yere alarak çözerim ama böyle keyfi çalışmalar canımı sıkıyor. Bunla ilgili bir yönetmelik var mı bilen arkadaşımız var mı ? Ona göre şikayet etmeyi düşünüyorum. (bu arada il büyükşehir değil)

tayininiz çıkmadan önce ikamet adresiniz yolluk alabileceğiniz yerde olmalıydı, doğru söylemişler.

Yani A şehrinde görev yapıyorsunuz ama B şehrinde oturuyorsunuz, şu an B şehrine tayininiz çıktıysa yolluk alabilmek için ikamet adresinizin A şehrinde olması lazımdı.

Ama görev yeri belgesi ile işlem yapıldığını da duymuştum 5-6 yıl önce

Şuan ikamet alsam gene olmuyor diyorsunuz yani ama o dediğiniz büyükşehir de olmuyor mu ?

Şu an ikamet alsanız da olmuyor evet. Ben sırf bunu düşünerek önceden ikametimi okulumun olduğu ilçeye almıştım. İl içinden hesapladık, 85 km için 950 TL civarı yolluk alacağım...

büyükşehir ya da değil farketmez. adresinizin bulunduğu yere tayininiz çıkarsa yolluk alamazsınız. ben daha önce 2 kez aynı durumu yaşadım.ikisinde de yolluk almadım.ikincisi de geçtiğimiz şubat ayıydı.

Tayin çıkmadan önce orada oturduğunuzu kanıtlamanız gerek bunun için adresi almanız gerekiyordu hocam

Geri